moje rozne "hobby"

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#211

Post autor: wpk »

Na Bornholm i z powrotem.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: moje rozne "hobby"

#212

Post autor: danz1ger »

taki sam
Black & White is All Right!
sandor

Re: moje rozne "hobby"

#213

Post autor: sandor »

wpk pisze: 04 maja 2020, 22:17 Na Bornholm i z powrotem.
Podróż za jeden usmiech :D

Dodano po 25 minutach 34 strzałach znikąd:
danz1ger pisze: 04 maja 2020, 22:36 taki sam
Fajna sprawa. Wydaje się, ze nie ma zbyt wielkiego odrzutu, na oko można bić z tego na 15-20 metrów?. Z Kalacha razy 10 :D
aisoglaM

Re: moje rozne "hobby"

#214

Post autor: aisoglaM »

Interesuję się polską szkołą reportażu. I lubię robić zdjęcia przeczytanym książkom i wstawiać na Instagram (wiem, że gardzicie tym medium)
Ostatnio mam ciągle w głowie pytanie postawione przez W.Tochmana - o etyce fotografa.
Kojarzycie zdjęcie Kevina Cartera przedstawiające zabiedzone dziecko a w tle sęp. Czy fotograf powinien zareagować? Czy dokumentować przede wszystkim. Eli, Eli to historie Filipin brudnych, biednych i prawdziwych z wybornymi fotografiami Grzegorza Wełnickiego.
Czyta ktoś reportaże? Nie wiem dlaczego nie mogłam tej książki kupić normalnie (chciałam na papierze) i ostatecznie kupiłam za zbrodnicze pieniądze z drugiej ręki. Podobno wycofana, bo jakiś bigos narobił się z powodu programu Real Manilla. Czyli jak zawsze - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Dawno nie szukałam książki z taką hmm intensywnością. A jej kupienie znaczy tyle ile pierwszy numer Mać Pariadki.
Obrazek
puch24

Re: moje rozne "hobby"

#215

Post autor: puch24 »

aisoglaM pisze: 05 paź 2020, 19:24 o etyce fotografa.
Temat rzeka i brak jednoznacznych odpowiedzi. :-(
zdyboo

Re: moje rozne "hobby"

#216

Post autor: zdyboo »

MałGotka przeczytaj "Bractwo Bang Bang" o ile jeszcze tego nie zrobiłaś. Tam jest niejako od wewnątrz opisana historia Kevina Cartera, fotografii z dzieckiem i sępem, i tym jak sobie z całą historią (nie) poradził autor tego zdjęcia. Jak masz Kindle to mogę Ci nawet pożyczyć plik.
nordenvind

Re: moje rozne "hobby"

#217

Post autor: nordenvind »

Warto pszeczytać sobie również zbiór esejów Susan Sontag "O fotografii" notabene partnerki Leibovitz.
Pięknie i klarownie piszę tam o "zawłaszczaniu"...
cz4rnuch

Re: moje rozne "hobby"

#218

Post autor: cz4rnuch »

aisoglaM pisze: 05 paź 2020, 19:24...Czyta ktoś reportaże?...
Ja niemal tylko i wyłącznie. A i Filipiny lubię. Nawet bardzo.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#219

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 05 paź 2020, 22:05 A i Filipiny lubię. Nawet bardzo.
A jeszcze bardziej filipiki.
nordenvind

Re: moje rozne "hobby"

#220

Post autor: nordenvind »

miałem kiedyś 1bedroom ściana w ścianę obok filipińskiej dyskoteki, przez okno z sypialni mógłbym nawet zostać na part time w sobotnie wieczory selekcjonerem :mrgreen:
niestety tego dnia miałem bardziej przyziemne zajęcie, musiałem nadrobić zaległości z tygodnia w tłuczeniu karaluchów w kuchni
filipino katoliczki, dobrze zajmują się domem i przychówkiem
ODPOWIEDZ