moje rozne "hobby"

off-duty
ODPOWIEDZ
aisoglaM

Re: moje rozne "hobby"

#231

Post autor: aisoglaM »

zdyboo pisze: 05 paź 2020, 20:01 MałGotka przeczytaj "Bractwo Bang Bang" o ile jeszcze tego nie zrobiłaś. Tam jest niejako od wewnątrz opisana historia Kevina Cartera, fotografii z dzieckiem i sępem, i tym jak sobie z całą historią (nie) poradził autor tego zdjęcia. Jak masz Kindle to mogę Ci nawet pożyczyć plik.
Poproszę. Mogę się odwdzięczyć Boni - mam genialne Ganbare - Warsztaty umierania i najnowsze Auroville, jak masz ochotę.
Wiem, że smutno skończył Kevin. Dużo błota się na niego wylało ale w sumie też rozdmuchał temat głodu w Afryce.

Dodano po 1 minucie 30 strzałach znikąd:
puch24 pisze: 05 paź 2020, 19:42
aisoglaM pisze: 05 paź 2020, 19:24 o etyce fotografa.
Temat rzeka i brak jednoznacznych odpowiedzi. :-(
Racja. Ale lubię sobie gdybać w tą i tamtą. Zapomniałam, że tu prawie same męskie towarzystwo i rozmowa zejdzie na BABY :D:D:D:D

Dodano po 2 minutach 14 strzałach znikąd:
cz4rnuch pisze: 05 paź 2020, 22:05
aisoglaM pisze: 05 paź 2020, 19:24...Czyta ktoś reportaże?...
Ja niemal tylko i wyłącznie. A i Filipiny lubię. Nawet bardzo.
Poleć coś - bo ja głownie polskich znam tylko.

Dodano po 2 minutach 9 strzałach znikąd:
wpk pisze: 05 paź 2020, 22:20
cz4rnuch pisze: 05 paź 2020, 22:05 A i Filipiny lubię. Nawet bardzo.
A jeszcze bardziej filipiki.
Woycciechu - ze specjalna dedykacją proszę bardzo oto filipinki . DObre bo polskie :P


Dodano po 38 strzałach znikąd:
nordenvind pisze: 05 paź 2020, 20:59 Warto pszeczytać sobie również zbiór esejów Susan Sontag "O fotografii" notabene partnerki Leibovitz.
Pięknie i klarownie piszę tam o "zawłaszczaniu"...
Dzięki. Zapiszę sobie.

Dodano po 1 minucie 5 strzałach znikąd:
nordenvind pisze: 05 paź 2020, 22:58 miałem kiedyś 1bedroom ściana w ścianę obok filipińskiej dyskoteki, przez okno z sypialni mógłbym nawet zostać na part time w sobotnie wieczory selekcjonerem :mrgreen:
niestety tego dnia miałem bardziej przyziemne zajęcie, musiałem nadrobić zaległości z tygodnia w tłuczeniu karaluchów w kuchni
filipino katoliczki, dobrze zajmują się domem i przychówkiem

I dobrze tłuką karaluchy. Może i zupę z nich przyrządzą ;)

Dodano po 35 strzałach znikąd:
cz4rnuch pisze: 06 paź 2020, 08:54
wpk pisze: 05 paź 2020, 22:20...A jeszcze bardziej filipi(n)ki.
Do lasu z drewnem pojechałem, ale muszę przyznać, że momenty były. Gdy sobie kiedyś spokojnie czekałem przy sławojce jednego z najznamienitszych na całym Palałanie klubów karaoke na odcedzenie ziemniaczków podeszły do mnie dwie panie, jedna rzuciła mi się na szyję (a przynajmniej tak to zapamiętałem) a druga złapała mnie za krocze i wyszeptała do uszka "soooo big". Co prawda chwila uniesienia nie trwała zbyt długo, bo akurat zwolniło się miejsce (no i trochę spanikowałem) a ze względu na to, że jestem ponadprzeciętnie inteligentny już kilka minut później, przy stoliku, domyśliłem się, że te panie mogły być tam służbowo i pewnie bardzo hojnie rozdawały tego typu komplementy. Tak czy inaczej zapamiętam to jako moją najbardziej upojną noc na Filipinach.
Było iść na masaż z happy endem ;)
nordenvind

Re: moje rozne "hobby"

#232

Post autor: nordenvind »

aisoglaM pisze: 06 paź 2020, 19:35
Dodano po 1 minucie 5 strzałach znikąd:
nordenvind pisze: 05 paź 2020, 22:58 miałem kiedyś 1bedroom ściana w ścianę obok filipińskiej dyskoteki, przez okno z sypialni mógłbym nawet zostać na part time w sobotnie wieczory selekcjonerem :mrgreen:
niestety tego dnia miałem bardziej przyziemne zajęcie, musiałem nadrobić zaległości z tygodnia w tłuczeniu karaluchów w kuchni
filipino katoliczki, dobrze zajmują się domem i przychówkiem

I dobrze tłuką karaluchy. Może i zupę z nich przyrządzą ;)
właśnie, Flipinek nie boli głowa i jakie zaradne są w życiu poza tem...
chłop dodatkowo zawsze może liczyć na ciepłą strawę :mrgreen:

https://importfood.com/features/thai-co ... n-thailand
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne "hobby"

#233

Post autor: wpk »

aisoglaM pisze: 06 paź 2020, 19:35
wpk pisze: 05 paź 2020, 22:20
cz4rnuch pisze: 05 paź 2020, 22:05 A i Filipiny lubię. Nawet bardzo.
A jeszcze bardziej filipiki.
Woycciechu - ze specjalna dedykacją proszę bardzo oto filipinki . DObre bo polskie :P
Ale mnie się rozchodziło o cz4rnuchowe filipiki, jakimi niczym rasowa Filipinka gwałci biednych koeszów w trakcie wojenek sprzętowych na Nikoniarzach.
cz4rnuch

Re: moje rozne "hobby"

#234

Post autor: cz4rnuch »

Filipiki? Nie znam. Poprawiłem, bo myślałem, że się Pan przejęzyczył. I nikogo nie gwałcę na siłę. Niektórzy się po prostu o to proszą.

Dodano po 17 minutach 17 strzałach znikąd:
A co do zagrabanicznych reportaży to sprawdziłem na kundelku i w zasadzie większość z tych co mam to polscy autorzy. Z zagranicznych to tylko Terzani'ego, ale to już stare, Reybrouck o Kongo (moim zdaniem dobra) czy tam jakieś o Chinach (ale słabe). Z tych co mnie się ostatnio spodobały to Strup Kobylarczyk i 27 śmierci Toby'ego Obeda, ale inaczej być nie mogło, bo autorka z Gdyni. O Filipinach mam Owsianego, mnie zainteresowała bo go kiedyś poznałem, ale chłop ma raczej dar opowiadania bardziej niż pisania. W tym sensie, że w książkach czasami trochę przynudza.
cz4rnuch

Re: moje rozne "hobby"

#235

Post autor: cz4rnuch »

A co do zagrabanicznych reportaży to sprawdziłem na kundelku i w zasadzie większość z tych co mam to polscy autorzy. Z zagranicznych to tylko Terzani'ego, ale to już stare, Reybrouck o Kongo (moim zdaniem dobra) czy tam jakieś o Chinach (ale słabe). Z tych co mnie się ostatnio spodobały to Strup Kobylarczyk i 27 śmierci Toby'ego Obeda, ale inaczej być nie mogło, bo autorka z Gdyni. O Filipinach mam Owsianego, mnie zainteresowała bo go kiedyś poznałem, ale chłop ma raczej dar opowiadania bardziej niż pisania. W tym sensie, że w książkach czasami trochę przynudza.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: moje rozne

#236

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 06 paź 2020, 23:36 Filipiki? Nie znam. Poprawiłem, bo myślałem, że się Pan przejęzyczył. I nikogo nie gwałcę na siłę. Niektórzy się po prostu o to proszą.
Serio? ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Filipika
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: moje rozne "hobby"

#237

Post autor: Gdama »

Małgosiu, mogę pożyczyć O fotografii Sontag, jeśli chcesz.
aisoglaM

Re: moje rozne "hobby"

#238

Post autor: aisoglaM »

Gdama pisze: 09 paź 2020, 14:29 Małgosiu, mogę pożyczyć O fotografii Sontag, jeśli chcesz.
Bardziej niż chętnie 🙂
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: moje rozne "hobby"

#239

Post autor: Gdama »

Mobi, czy epub? I poproszę e-adres na PW.
(Ja też robię zdjęcia książkom na czytniku - łatwiej mi ogarnąć czytanie kompulsywne;))
aisoglaM

Re: moje rozne "hobby"

#240

Post autor: aisoglaM »

Gdama pisze: 09 paź 2020, 14:37 Mobi, czy epub? I poproszę e-adres na PW.
(Ja też robię zdjęcia książkom na czytniku - łatwiej mi ogarnąć czytanie kompulsywne;))
Juz piszę. Mnie bardziej raduja kompozycje. No i ku pamięci, zeby nie zapomnieć i potem wpisac na Lubiny Czytac ..ech, to wirutualne zycie...wirtualne biblioteczki, wirtualne półki z perfumami hehe
ODPOWIEDZ