Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

off-duty
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#331

Post autor: puch24 »

Akurat w tej rzadkiej kwestii się z Żółwinem zgadzam.

Ale fuckt, podobno w większości tzw. cywilizowanego świata już niczego innego niż SUVy nie kupują. Producenci amerykańscy i na rynek USA znacząco ograniczają ofertę wszystkiego innego.
W zasadzie poza SUVami i prawdziwymi pickupami na rynku pozostały tylko subminikompakty w niewielkiej ilości, dla zupełnej biedoty. (Yaris, Fiat 500, itp.). Klasyczne sedany, kombi i nawet hatchbacki wyginają.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#332

Post autor: wpk »

Kurwa.
zdyboo

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#333

Post autor: zdyboo »

W USA to chyba Ford F150 od lat okupuje pudło jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów. Ale to inna specyfika, większość infrastruktury drogowej tam powstała już w XX wieku. No i tam się nie pierdolą w tańcu, jak trzeba to zabytki idą w perzynę, bo trzeba kolejną trójpasmówkę wybudować. Zresztą jakie zabytki, w Krakowie, Pradze czy w Wiedniu można znaleźć kamienice z podłogą starszą niż zabytki w USA.
W Europie jest za duże parcie na ekologię i wyrzucanie samochodów z miast, żeby się sprzedawały tylko duże pojazdy.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#334

Post autor: wpk »

A masz w rowerze system "Start-Stop"?
zdyboo

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#335

Post autor: zdyboo »

Rower był prekursorem systemu "Start-Stop". Nawet energię na zjazdach odzyskuję.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#336

Post autor: wpk »

Kurwa.
Mogę tylko napisać: Wow!

PS Mój zabytek nie ma Start-Stop, ale każdy zstępczy, którym jeżdżę, ma. Pierwsze po odpaleniu, to wyłączenie tego gówna. Według słów szefa serwisu mojego ASO nie da się tego permanentnie wyłączyć nawet komputerem serwisowym, bo takie są wytyczne unijnych ekologów.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#337

Post autor: rbit9n »

Owain pisze:Kurwa, Tesla podrożeje :D
bo podróżuje?
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8568
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#338

Post autor: vid3 »

Myślałem, że oni w tej kapsule to cały czas będą musieli w kombinezonach nieruchomo siedzieć.
A tu WOW!.
Porozbierali się samodzielnie i bawią się dinozaurem.

zdyboo

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#339

Post autor: zdyboo »

Z tego co wczoraj mówili, to mają 19 godzin lecieć do czasu zadokowania do ISS. Pierwszy raz lecąc do Korei siedziałem całe 12 godzin lotu. Dupa mnie jeszcze dwa dni później bolała.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Zdobywcy, odkrywcy i marnacja sił i środków

#340

Post autor: Owain »

Ja nie wiem czy Elon nie zrobił trochę szopki, prócz podjazdu teslą to te kombinezony takie futurystyczne, a ja nie wiem czy one użytkowo czy wyglądać miały. Zwłaszcza te kaloszki po uj i mało wygodne :) De facto to ja nie wiem po co łone, tj. potrzebny jest ciśnieniowy plus hełm na spadek ciśnienia. A te wyglądają, jakby nie były. Obsługa tałera też jak z SF ;) No lans musi być :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ