Pogoda w regionie

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Pogoda w regionie

#2031

Post autor: wpk »

Naprawdę?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Pogoda w regionie

#2032

Post autor: Owain »

Mam takie pytanie do Zdyboo. Czy faktycznie czuć, że we Wrocku jest tak ciepło? Często, ostatnio, np. jutro 15 stopni. Czy to pozorna temperatura, czy faktycznie dolny śląsk taki wiosenny.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pogoda w regionie

#2033

Post autor: danz1ger »

Black & White is All Right!
zdyboo

Re: Pogoda w regionie

#2034

Post autor: zdyboo »

Owain pisze:Mam takie pytanie do Zdyboo. Czy faktycznie czuć, że we Wrocku jest tak ciepło? Często, ostatnio, np. jutro 15 stopni. Czy to pozorna temperatura, czy faktycznie dolny śląsk taki wiosenny.
Czuć. Tej zimy jeszcze nie musiałem się w zimowe ciuchy przebierać, żeby dojechać do fabryki. Nawet więcej niż dwóch warstw na górę nie założyłem. Śnieg nie padał, szklanki nie było. Opon z kolcami nie zakładałem. Pierwszy styczeń od trzech lat, jak nie wyjebałem się na rowerze. Pierwszego lutego było 14 stopni, jeździłem ubrany jak w październiku. Zatem tak. Mieszkam w polskim LA.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2492
Rejestracja: 11.2016

Re: Pogoda w regionie

#2035

Post autor: sorevell »

Ale nawet w Warszawie czuć. Ja w tym roku nie wyjąłem jeszcze zimowej kurtki, a po robocie chodzę wręcz w softshellu.
puch24

Re: Pogoda w regionie

#2036

Post autor: puch24 »

U mnie dziś 13 za oknem, przynajmniej teoretycznie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Pogoda w regionie

#2037

Post autor: wpk »

U nas trochę wieje, ale Celsjuszy 12.
I też kożucha tej zimy jeszcze nie wyciągałem.
A niektóre krzaki zaczynają kwiść...
puch24

Re: Pogoda w regionie

#2038

Post autor: puch24 »

Obawiam się, że jak co do czego, to przyjdzie mróz i wszystko w pizdu. I będzie lato bez wody, bez plonów.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Pogoda w regionie

#2039

Post autor: wpk »

W PiSdu.
zdyboo

Re: Pogoda w regionie

#2040

Post autor: zdyboo »

puch24 pisze: 16 lut 2020, 16:12Obawiam się, że jak co do czego, to przyjdzie mróz i wszystko w pizdu. I będzie lato bez wody, bez plonów.
Prognoza pogody sięgająca do 25 lutego pokazuje temperatury w dzień tak +5 do +8 stopni. Mnie to bardziej wygląda na rok bez zimy. Po takiej zimie jak nawet w marcu nieco przymrozi, to pewnie głównie w nocy i pewnie chwilowo. Rośliny takie coś powinny wytrzymać.
Tydzień temu byłem na Ślęży. Taki tam spacer z psem i myślałem, że w ogóle śniegu nie będzie, ale od 600 m n.p.m. był, a na szczycie (718 m n.p.m.) to już wyglądało w sumie jak zima.
Odkąd rejestrują pogodę (OIDP od 1844) w tym roku był pierwszy styczeń gdzie nie spadł nawet płatek śniegu w Helsinkach. Mnie ta ciepła zima ogólnie pasuje. Mamy trochę czystsze powietrze we Wrocławiu.

Dwa wieki temu był rok bez lata, co prawda wtedy to pyły wulkaniczne spowodowały zimę na półkuli północnej, ale skutkowało to głodem. Były także skutki pozytywne. Karl Drais wynalazł rower biegowy, a Mary Shelley napisała zarys Frankensteina.
ODPOWIEDZ