Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#1

Post autor: Owain »

Cne Ahaby!

Co prawda założeniem niniejszego foruma było nic o religii i nic o polityce, ale i tak to już dawno wzięło w łeb przez mistyczny bełkot Ojca Jeden i polityczne przytyki Ojca Dwa. ;) :P

Ja jednak zawsze postulowałem, że religia to znakomity biznes, pole do zarobienia dużej kasy, wymigania się od podatków, manipulacji i wpływu na politykę, otoczenie, w tym na fotografię. No bo jakby tak udowodnić, że zumy są niekoszerne, nieetyczne, sprzeczne itd? Albo że przysłony to grzech śmiertelny? Odpowiednio dobrana doktryna pozwala jej wyznawcom (a w szczególności wysoko postawiony (ustawionym) hierarchom) na wiele odstępstw od powszechnie obowiązujących zasad. Np. zakaz pozostawania w trzeźwości w czerwcu, zakaz monogamii w poniedziałki, zakaz sikania na siedząco w trzeci piątek po wiosennym przesileniu.

Takoż zwracam się do Was, nazywając Was "Wezwanymi", "Pierwszymi", "Tymi Którym Objawiono", "Świętymi Ahabami", "Usłyszycielami", "Pantokratorami Wszej Kreacji"!!! Wgniądnijcie w psionicznego ducha i napiszcie w kolejności:

1. Nazwa religii,
2. Credo,
3. Cztery i pół przykazania,
4. Propozycje na Najwyższego Kapłana (i oczywiście na wyjebiszczą nazwę owego stanowiska),
5. Zarys hierarchii,
6. Grupy, które będziemy prześladować,
7. Symbole, kolorystyka, liturgia.

Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#2

Post autor: wpk »

Hmmm...
To nie hop-siup, nie wiśta-wio, to trzeba dobrze przemyśleć.
Jedyne, co mi na szybko do głowy przyszło, to arjanit na ministranta.
Służalczy i uniżony ostatnio się zrobił, Ligowi i Nikoniarzom do dup wchodzi - to chyba jako materiał na mięsko armatnie się nada.
Znaczy, króliczek taki.
A jeśli się sprawdzi i zasłuży, to i kapłanem go uczynimy i po odpustach wozić będziemy.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#3

Post autor: Owain »

No na jakiegoś kapłana to Ty się na pewno nadasz, więc zawczasu se pomyśl, jaką chcesz czapkę liturgiczną, aby potem nie było larum.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#4

Post autor: Owain »

Jaack pisze: 05 paź 2019, 17:00 Chyba mam pomysl... ale nie chce mi sie tego rozpisywac w punktach. ;-)

Wyznawcy pieniadza. Wiara taka... przynajmniej od poczatku bedzie wiadomo o co chodzi i nikt nie zarzuci niecnych zamiarow.

Jakby co to moge zbierac skladki... zabierac je pozniej tez moge ;-) Wydam wg wlasnego uznania. ;-) No i bedzie dobrze wybrac jakiegos figuranta ktory bedzie czlonkiem wysunietym z ramienia na czolo... jakby co to pozniej zwali sie wine na niego ;-)
Nienienie. Za mało finezyjna, za małe pole do malwersacji oraz odjechanych strojów. Następny proszę :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2358
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#5

Post autor: Gdama »

A, to już było. Kiedyś czytałam o takim pomyśle w "Anders morderca i przyjaciele oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół" - podobno w Szwecji można dużo zarobić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#6

Post autor: Owain »

Partie są znienawidzone, oklepane, żenujące i nie mają fantazyjnych strojów.

Dodano po 1 minucie 3 strzałach znikąd:
Myślałem raczej o czymś takim...

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#7

Post autor: wpk »

Kurwa! Gdzie moje szelki???
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5597
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#8

Post autor: danz1ger »

wpk pisze: 05 paź 2019, 17:42 Kurwa! Gdzie moje szelki???

"Cichutko płaczę
Mój smutek wielki
Już nic nie znaczę
Ach, pękły szelki!

Pod ręką nie mam już procy
A sklepy zamknięte po nocy
Więc jak tu teraz iść na wróbelki?"
Black & White is All Right!
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#9

Post autor: vid3 »

Ja mogę być wirtualnym kościelnym.
Znaczy się na razie tylko od zbierania kasy.
Fundację jaką może założyć co by te miesiące liturgiczne w napoje i wystrój i nastrój odpowiedni wprawić.
Ze względu jednak na prawne i nie prawne komplikacje proponuję datki od wiernych i niewiernych
zbierać po kryjomu czyli w kryptowalucie.
Co łaska, ale nie mniej niż 100k satoshi proszę wpłacać na adres 346esJXVzJHPgfB59uX5qiYhULcturTc3Z.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4381
Rejestracja: 06.2019

Wznieśmy modły czyli religia psioniczna

#10

Post autor: no_gravity_Carlos »

ja moge pograc na flutni pana el condor pasa jak mi sie bendzie chcialo, bo grawitacja religijna na mnie tez nie dziala; jedynie muzyka i spiew sopranowy dziewic; wiec jak bedziecie piec jak kastraty to moze was wyslucham, tylko synchronicznie bo inaczej nie zniese
ODPOWIEDZ