Mia100 tysiąca ruder - Uć

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#21

Post autor: wpk »

A może Tomek szytki na zimówki zmieniał?

BTW, w górskich miejscowościach jest ponoć obowiązek posiadania w rowerze łańcucha. :shock:
cybulski

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#22

Post autor: cybulski »

Ale przecież o 3:48 to dopiero pewnie wrócił z roboty a nie wstał. Śniadanie i spowrtotem do fabryki.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#23

Post autor: wpk »

Ci kapitaliści nie znają umiaru w wyzysku proletaryatu. :(
zdyboo

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#24

Post autor: zdyboo »

Czasem nie mogę spać, wtedy czytam to forum i od razu zasypiam.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#25

Post autor: puch24 »

He, he.

Tomku, pamiętaj tylko, że wtedy, gdy nie było DDRów, było 10 razy mniej samochodów, a i cyklistów w mieście też było mniej.

Trzeba by było sięgnąć do jakichś statystyk, odwołać się do ekspertów, ale tak intuicyjnie wydaje mi się, że najwięcej tragicznych w skutkach wypadków jest na styku znacznie różniących się od siebie uczestników ruchu: duży - mały, lekki - ciężki, szybki - wolny, zwrotny - nieruchawy. Jednym ze sposobów zmniejszenia liczby takich wypadków byłoby odseparowanie takich bardzo różnych użytkowników od siebie. Jednym z podstawowych i najstarszych jest podział miejskich ulic na chodniki dla pieszych i jezdnie dla pojazdów. I zauważ, że to zwykle działa, i to skutecznie, tak długo, jak piesi są na chodniku, a samochody na jezdni. Przypadki wpadnięcia auta na chodnik i potrącenia pieszych oczywiście zdarzają się, ale jest ich stosunkowo niewiele. Większość wypadków z pieszymi jest albo tam, gdzie chodnik przecina jezdnię, albo na drogach gdzie nie ma chodnika.
cybulski

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#26

Post autor: cybulski »

Pieszy, rowerzysta a potem samochód to oczywiste kto ma pierwszeństwo.
Ja jako pieszy też czuję, że rowerzyści czasem przeginają i czują się bezkarni.
Miałem miesiąc temu taki przypadek, że rowerzysta uderzył na pasach obok mnie pieszego i był zdziwiony że nikt mu nie ustąpił miejsca.
Porównanie z weganami jest dość celne, obie grupy zachowują sie tak jakby inni to był niższy poziom człowieczeństwa.
Takie są moje obserwacje jako pieszego.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#27

Post autor: wpk »

Mój dobry cybulski! Co Wy mi tu pierdolicie? Przecie Wy beemką pomykacie. :P
cybulski

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#28

Post autor: cybulski »

O tu się Waćpan mylisz. Przykładnie w Wawie metrem i piechotką popierdalam gdy w cetrumie jestem.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#29

Post autor: wpk »

Konformista! :P
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#30

Post autor: puch24 »

Właśnie w radiumie usłyszałem, że w tym sezonie grzewczym Straż Miejska w Łodzi przeprowadziła 500 kontroli i wystawiła 160 mandatów za palenie śmieci w celu ogrzewania.
ODPOWIEDZ