Mia100 tysiąca ruder - Uć

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#31

Post autor: vid3 »

Nie mogę pojąc jak Tomek tym swoim bicyklem z Wrocka drogą stu zakrętów na Śnieżkę i z powrotem (pewnie przez Książ) zdąża na 4.15 do domu i jeszcze zasnąć nie może.

Dodano po 1 minucie 10 strzałach znikąd:
W takim Krakowie to mają zakaz palenia węglem i drewnem.
Zostały im tylko śmieci i kalosze.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#32

Post autor: puch24 »

Zgadzam się, że nawiedzeni cykliści i weganie mają wiele wspólnego - chcą cały świat nawrócić (siłom) na swoje.

Obrazek
nordenvind

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#33

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 06 gru 2019, 17:06 Właśnie w radiumie usłyszałem, że w tym sezonie grzewczym Straż Miejska w Łodzi przeprowadziła 500 kontroli i wystawiła 160 mandatów za palenie śmieci w celu ogrzewania.
Do Zgierza na czerwono z naszym hujowym wynikiem 91 jeszcze daleko.

https://aqicn.org/map/poland/bialystok/ ... iejska/pl/
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#34

Post autor: puch24 »

Tak, Zgierz jest straszny, zresztą Brzeziny też. Byłem niedawno wieczorem w obu i dym po prostu szczypie, gryzie, drapie w oczy, gardło, nos...
zdyboo

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#35

Post autor: zdyboo »

puch24 pisze: 06 gru 2019, 13:06 Tomku, pamiętaj tylko, że wtedy, gdy nie było DDRów, było 10 razy mniej samochodów, a i cyklistów w mieście też było mniej.

Jednym ze sposobów zmniejszenia liczby takich wypadków byłoby odseparowanie takich bardzo różnych użytkowników od siebie. Jednym z podstawowych i najstarszych jest podział miejskich ulic na chodniki dla pieszych i jezdnie dla pojazdów. I zauważ, że to zwykle działa, i to skutecznie, tak długo, jak piesi są na chodniku, a samochody na jezdni.
Oczywiście, że było mniej, ale to był dobry moment do tego, żeby jednak zacząć integrować oba rodzaje ruchu drogowego. Teraz jest za późno, za dużo krwi by sie polało.

Co do separacji, to jeżeli chodzi o pieszego i pojazdy to masz rację, to są zbyt odległe światy, aby je integrować. Ja jednak piszę o rowerzystach. Na pewno nie rozpędzę się w mieście do 50 km/h, do 40 km/h na bardzo krótkich odcinkach, ale już na przykład 30-35 km/h mogę jechać dłuższy czas. Średnią mam lepszą niż statystyczna średnia prędkość samochodów w zakorkowanym Wrocławiu, wbrew pozorom w mieście rower i samochód to nie są tak odległe światy, jak samochód i pieszy.
Zresztą tendencja w cywilizowanej Europie jest inna, w centrach miast np. likwiduje się przejścia dla pieszych bo pieszy ma prawo przejść gdzie chce, a to kierowca ma uważać. O możliwości jazdy pod prąd już pisałem, w Dublinie rowerzyści na legalu mogą buspasami pomykać. U nas coś się mówi, że w końcu chcą ustanowić bezwzględne pierwszeństwo pieszego na przejściu dla pieszych. Najwyższy, kurwa czas. I nie, nie trafia do mnie nawet pozornie logiczna i sensowna argumentacja Policji. Doskonale pamiętam jak swego czasu chciano wprowadzić nakaz jazdy w kamizelce odblaskowej na rowerze. Hype w mediach był niemiłosierny, ustawa była przepychana radośnie przez kolejne szczeble w Sejmie, a Policja głośno lobbowała jak to poprawi taka kamizelka bezpieczeństwo rowerzystów. Ustawa poległa na konsultacjach, jak komisja ds. rowerzystów spytała Policję czy może swoją radosną paplaninę poprzeć jakimiś badaniami. Okazało się, że nikt na świecie nigdy nie przeprowadził badań w jaki sposób kamizelka odblaskowa poprawia bezpieczeństwo rowerzystów.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#36

Post autor: wpk »

Mordor.
nordenvind

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#37

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 06 gru 2019, 18:09 Tak, Zgierz jest straszny, zresztą Brzeziny też. Byłem niedawno wieczorem w obu i dym po prostu szczypie, gryzie, drapie w oczy, gardło, nos...
Zawsze może być gorzej jak mówią starzy ludzie, w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie 411.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#38

Post autor: puch24 »

Współczuję.
W Łodzi, na blokowiskach, nie jest wcale tak źle, powietrze jest dość czyste, chyba, że trafi się jakiś stary dom. Gorzej jest w Śródmieściu, gdzie jest mnóstwo starych kamienic nie podłączonych do EC. Ale, paradoksalnie, jeszcze gorzej jest na starych przedmieściach, gdzie są stare domki - wydawałoby się, że bliżej pól i lasu powinno być lepiej, a jest gorzej, szczególnie pod wieczór, gdy ludzie zaczynają mocniej palić. Nowe domy mają na ogół ogrzewanie gazowe czy olejowe, albo i choćby nowocześniejsze piece na węgiel czy co tam innego, i już tak nie dymią.
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#39

Post autor: poor »

vid3 pisze: 06 gru 2019, 17:45 Nie mogę pojąc jak Tomek tym swoim bicyklem z Wrocka drogą stu zakrętów na Śnieżkę i z powrotem (pewnie przez Książ) zdąża na 4.15 do domu i jeszcze zasnąć nie może.

Dodano po 1 minucie 10 strzałach znikąd:
W takim Krakowie to mają zakaz palenia węglem i drewnem.
Zostały im tylko śmieci i kalosze.
Zostały im tylko śmieci i kalosze, w Baryczy

Dodano po 3 minutach 5 strzałach znikąd:
nordenvind pisze: 06 gru 2019, 18:28
puch24 pisze: 06 gru 2019, 18:09 Tak, Zgierz jest straszny, zresztą Brzeziny też. Byłem niedawno wieczorem w obu i dym po prostu szczypie, gryzie, drapie w oczy, gardło, nos...
Zawsze może być gorzej jak mówią starzy ludzie, w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie 411.
A jak mawiali w Stanisławowie....
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#40

Post autor: Owain »

Potwór z bagien.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ