Mia100 tysiąca ruder - Uć

off-duty
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#121

Post autor: puch24 »

Dziś ok. 15. była szczelanina w centrum Łodzi. Policjanci z wydziału antynarkotykowego chcieli wylegitymować kierowcę Bardzo Małego Wacka, który nagle ruszył i zaczął uciekać. Przestrzelili mu opony, więc porzucił auto i uciekł pieszo, ukrył się w klatce schodowej budynku, gdzie został zatrzymany po 2 h. Psy sprowadziły psa. Tropiącego. ;-)
Bardzo Mały Wacek pochodził z wypożyczalni, gdzie został wypożyczony przez trzydziestokilkuletniego gościa z kryminalnym rekordem dłuższym niż jego życie.

Teraz tylko współczuję (trochę) wypożyczalni, bo pewnie miną lata zanim dostaną podziurawionego Bardzo Małego Wacka z powrotem. A pewnie ubezpieczalnia nie wypłaci dopóki sprawa się nie zakończy.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#122

Post autor: vid3 »

Mam nadzieję, że nie jechałeś dziś tramwajem.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#123

Post autor: puch24 »

Nie. Zdaje się, że było wesoło.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#124

Post autor: puch24 »

puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#125

Post autor: puch24 »

Fragment naprawdę ciekawego obiektu, tzw. Białej Fabryki Ludwika Geyera, jednej z najstarszych w Łodzi.
Obecnie jest w niej Muzeum Włókiennictwa.
Parę lat temu bardzo znacznie rozszerzono je i uzupełniono m. in. o skansen, i na zdjęciu jest właśnie jedna z drewnianych willi jednego z fabrykantów, przeniesiona tu z pierwotnej lokalizacji. Niestety, samego skansenu nie zwiedziłem jeszcze, ile razy się wybrałem, to akurat był nieczynny z powodu jakieś przebudowy, reorganizacji, itp.
Samo Muzeum Włókiennictwa warte jest zwiedzenia, można tam spędzić ładne kilka godzin. Ostatnio byłem tam latem z siostrą i siostrzeńcami, i długo siedzieliśmy, mimo, że było częściowo w przebudowie i częściowo zamknięte, a mimo to było co oglądać. Dzieciaki mają do dyspozycji kilka sal z interaktywnymi grami i mogą się zająć sobą w czasie, gdy rodzice oglądają inne pokazy - np. faktycznie działające maszyny włókiennicze.
W fabryce Geyera była, zdaje się, pierwsza w Łodzi maszyna parowa, napędzająca krosna.

Warto zwiedzić przy okazji, i trzeba sobie zarezerwować przynajmniej z pół dnia, ale najpierw trzeba sprawdzić, czy jest czynne, bo ciągle coś tam grzebią.

Obrazek2020-01-19_14-54-36_Łódź Milionowa_DSCF2735_F900EXR_T1_350s_F3.5_4.6mm_ISO400 by Maciej, on Flickr
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#126

Post autor: puch24 »

A to się dzieje w samym centrum Łodzi. Ja jadę Piotrkowską, dojeżdżam do Mickiewicza/Piłsudskiego (ta poprzeczna).
Na zdjęciu widać nowo budowane wieżowce - ten wysoki ma być hotelem, ten niższy - chyba kompleksem biurowym.

Ten "namiot" na metalowym stelażu, z kolorowym foliowym pokryciem, to stosunkowo nowa tramwajowa stacja przesiadkowa. Bardzo krytykowana w czasie budowy parę lat temu; budowa ta sparaliżowała na prawie dwa lata ruch drogowy w centrum, bo dołem puszczono samochody; ten tunel (częściowo otwarty od góry) złośliwie zwano "szparką Zdanowskiej". Okazuje się jednak, że z grubsza spełnia to wszystko swoje zadanie, choć nie zlikwidowało korków na górze.
Tę stację nazywają "stajnią jednorożców" (jednorożce to tramwaje ;-) ).
https://www.google.com/search?q=stajnia ... e&ie=UTF-8

Obrazek2020-01-19_14-58-33_Łódź Jednorożce_DSCF2737_F900EXR_T1_280s_F3.9_7.6mm_ISO200 by Maciej, on Flickr
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#127

Post autor: puch24 »

A skoro jest Stajnia Jednorożców, to jest i jednorożec:

Obrazek2020-01-19_14-59-13_Łódź Jednorożce_DSCF2740_F900EXR_T1_60s_F5.9_41.5mm_ISO250 by Maciej, on Flickr


Jest to rzeźba, autorstwa chyba jakiegoś Japończyka, postawiona tam parę miesięcy temu.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#128

Post autor: vid3 »

Dwukopytny.
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#129

Post autor: puch24 »

Nawet nie wiedziałem, że całkiem blisko mnie otworzył się sklep fotograficzny, "sklep bez nazwy".
Kiedyś mieli sklep w samym centrum, teraz najwyraźniej przenieśli się. Handlują chyba głównie Fuji, ale mają też inne rzeczy; ja u nich kupowałem Tampona parę lat temu.

Obrazek2020-01-19_15-12-24_Łódź Zachodnia Limanka_DSCF2741a_F900EXR_T1_42s_F3.5_4.6mm_ISO100 by Maciej, on Flickr
puch24

Re: Mia100 tysiąca ruder - Uć

#130

Post autor: puch24 »

vid3 pisze: 08 lut 2020, 15:56Dwukopytny.
No właśnie ludzie kpią, że bez dupy.
ODPOWIEDZ