Rowerowe dyr-dymały

off-duty
ODPOWIEDZ
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#981

Post autor: zdyboo »

Tanio i lekko nie idzie w parze. Budżetowo w tym roku będzie drożej, bo w zeszłym podrożało, a w tym są zapowiadane braki w sklepach. Część firm modele na 2021 ma tylko na stronie i w katalogu. Mniej lub bardziej otwarcie radzą interesować się modelami z 2022 roku.

Zakładam, że chodzi o rower nowy. Używki nie są złe, ale trzeba mieć kogoś, kto fachowym okiem rzuci czy entuzjazm opisu sprzedawcy będzie się potem pokrywał z entuzjazmem w trakcie jazdy.

Jak taki rower do wszystkiego polecałbym kupić rower crossowy. Dwa lata temu siostra taki nabyła i zadowolona z rodziną i znajomymi pomyka na wycieczkach.
Rower bez zbędnych bzdetów w postaci błotników, osłon łańcucha czy bagażników. Co odbija się na niższej masie, ale też na mniejszym wykorzystaniu roweru, bo należy się liczyć, że trochę brudu spod opon zostaje na rowerze i rowerzyście, ale zakładając jazdę raczej przy dobrej pogodzie to nie jest zła opcja. Zresztą takie akcesoria można dokupić później jak okażą się potrzebne.

Przeszedłbym się do Decathlonu o ile jest otwarty i sprawdził co jest na miejscu. Byłem raz w zeszłym roku w jednym wrocławskim i więcej rowerów nie było niż było.
Popatrz też w jakiś większych, może też sieciowych sklepach w Lublinie, nie mam pojęcia co tam macie. Główny problem może być taki, że rowerów nie będzie. Zatem nawet sobie na próbę nie siądziesz, pewnie będą mówili, że mogą zamówić, ale ja bym na to konto nie wpłacał żadnej kasy. Roweru może nie być w ogóle albo w żadnym sensownym terminie, a zwrot zaliczki pewnie będzie skomplikowany. Dlatego zacząłbym od Decathonu.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#982

Post autor: wpk »

zdyboo pisze: 17 sty 2021, 18:50w jakiś większych
Nie daruję.
aisoglaM

Re: Rowerowe dyr-dymały

#983

Post autor: aisoglaM »

Dzięki Tomek, tak wiec zrobię. Poczekam aż otworzą Decę. Zdecydowanie bez akcesoriów chcę. Mogę się pobrudzić od czasu do czasu ;) Mamy kilka też rowerowych stricte sklepów, tylko zawsze mi się wydaje, że przez neta taniej. No ale tak jak mówisz, nie przymierzysz. Może się otworzą w końcu. Niedługo. Na wiosnę.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#984

Post autor: wpk »

Na razie kup z jednym kołem, najwyżej potem dokupisz drugie.
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#985

Post autor: zdyboo »

wpk pisze: 17 sty 2021, 18:54Nie daruję.
Przepraszam.
aisoglaM pisze: 17 sty 2021, 18:55 Dzięki Tomek, tak wiec zrobię. Poczekam aż otworzą Decę. Zdecydowanie bez akcesoriów chcę. Mogę się pobrudzić od czasu do czasu ;) Mamy kilka też rowerowych stricte sklepów, tylko zawsze mi się wydaje, że przez neta taniej. No ale tak jak mówisz, nie przymierzysz. Może się otworzą w końcu. Niedługo. Na wiosnę.
Przez neta nie będzie taniej. Raczej nie w segmencie budżetowych rowerów. Ogólnie bieżący rok nie jest najlepszy na zakup roweru. Podejrzewam, że znikną upusty i możliwość negocjacji cen. Na zasadzie, bierzesz czy nie? Bo już mam 10 chętnych na ten rower. Brexit też raczej nie pomógł, bo trochę szpeju Brytole robią. Choć akurat budżetowe rowery nie powinny odczuć Brexitu.
Jak masz rowerowe sklepy to sprawdź co mają, może akurat się coś trafi, choć wątpię. Segment rowerów trekingowych i crossowych jest najlepiej sprzedającym się zatem cudów bym się nie spodziewał, ale coś powinno być i może uda się przymierzyć. Dacathlon nie wiadomo kiedy otworzą. Zwykłe rowerowe są otwarte.
aisoglaM

Re: Rowerowe dyr-dymały

#986

Post autor: aisoglaM »

Aa okejka. A myślisz, że lepiej teraz już się rozejrzeć czy poczekać do wiosny, czy bez znaczenia to jest?
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#987

Post autor: zdyboo »

Jeżeli sklepy są otwarte, to ja bym już teraz szukał.
Jest taki polski producent Unibike, całkiem porządne rowery robi, ale zawsze był problem z dostępnością. Jak się roweru nie kupiło/zamówiło do końca stycznia, ewentualnie połowy lutego to potem zwykle pozostawało czekać do przyszłego roku.
aisoglaM

Re: Rowerowe dyr-dymały

#988

Post autor: aisoglaM »

Dobrze, to będę się już teraz rozglądać.
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#989

Post autor: zdyboo »

Jak coś Ci wpadnie w oko, coś będą proponować, zapisuj nazwy, byle ze wszystkimi cyframi i symbolami, zapisuj cenę i wrzucaj. Będę paczał.
aisoglaM

Re: Rowerowe dyr-dymały

#990

Post autor: aisoglaM »

Kochany <3 Dzięki Tomek :)
ODPOWIEDZ