Rowerowe dyr-dymały

off-duty
ODPOWIEDZ
Ligo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1641

Post autor: Ligo »

wpk pisze: 20 cze 2021, 23:20trakcie pisania odpowiedzi na przeczytany post okazywało się, że w tym poście jest zupełnie inna treść.
Nie chodziło bynajmniej o literówki, tylko o rżnięcie głupa.
Prawda.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1642

Post autor: cz4rnuch »

A tak zupełnie po ludzku. Sam wiem po sobie, że czasami zmienię jedno słowo i wsio ma zupełnie inny sens. Czemu mnie się nie czepiasz? Serio mnie to zastanawia, bo tak pi razy drzwi 50% moich postów jest mocno edytowana. Ja serio widzę swoje błędy dopiero gdy je wystrzelę w serwer. I pewnie to samo ma Nordu. Jeszcze bym to zrozumiał gdyby komuś to szkodziło, ale tak sobie myślę, że się po prostu na niego uwziąłeś, bo ja też widziałem te poprawki i serio nigdy mi to nie przeszkadzało. Najwyżej mogło doprowadzić do jakichś nieporozumień, ale tak jak sam często piszesz to nie nikoniarze więc wszystko to było do naprawienia w przyjacielskiej atmosferze. Tym bardziej, że moim zdaniem Nordu trochę wnosił do tego forum. Przynajmniej ja go odbierałem jako alternatywne źródło wiedzy o muzyce. Szkoda, że się wyałtował. I wiem, że to jego decyzja, ale jednak trochę go rozumiem.

PS Nie rozumiem połowy z tego co się na tym forum piszę, a 1/4 z tego co później zrozumiem wczęsniej muszę sobie wyguglować, ale nie przeszkadza mi to. Nie bądźmy aż takimi kapo. Dzięki temu czegoś się uczę.
Ligo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1643

Post autor: Ligo »

Nordu miał zwyczaj całkowicie zmieniać treść i cały sens wypowiedzi, gdy coś poszło nie po jego myśli.
Dla mnie nie było to w porządku.
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1644

Post autor: cz4rnuch »

Dla mnie nie było, bo nie kojarzę by tu się toczyły jakieś światopoglądowe dyskusje po których trzeba było kombinować sekundanta, ale mniejsza o to. Czy bukłaczki do tych koszyków mają jakieś inne rozmiary, bo butelka z filtrem dafi wchodzi mi tylko ta najmniejsza 0.3L ale za to zwykła cisowianka 1.5L normalnie wchodzi? Tzn pytani głupie, bo ewidentnie wymiary jakieś muszą być zachowane, ale gdzie sprawdzić jaki bukłaczek pasuje i czy to jest jakoś ustandaryzowane? I czy jakby co to są bukłaczki z filtrami typu dafi?

Obrazek
zdyboo

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1645

Post autor: zdyboo »

cz4rnuch pisze: 20 cze 2021, 23:14Szkoda, że wcześniej nie zapytałem, ale przełożę sobie to gawno do drugiego roweryka i zakupię tego co używasz. O ile mniejsze pojemności typu 0,7L też utrzyma.
Standardowy bidon rowerowy ma 74 mm średnicy i tak są projektowane koszyki. Wyłączam oczywiście jakieś dedykowane cuda aero.
0,75 l chyba trzyma sztywno, butelka piwa trochę lata, podobnie puszka, ale zawsze można sobie trytką ściągnąć nieco koszyk, żeby lepiej trzymał.

Tak w ogóle to kup sobie bidon rowerowy. Są różne pojemności od standardowych 0,5 l do 1 l. Problem dopasowania do koszyka się wtedy rozwiązuje. No i mniej plastiku zużywasz.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1646

Post autor: wpk »

Ligo pisze: 20 cze 2021, 23:38 Nordu miał zwyczaj całkowicie zmieniać treść i cały sens wypowiedzi, gdy coś poszło nie po jego myśli.
Dla mnie nie było to w porządku.
Czyli jednak nie tylko ja to zauważyłem.
Dzięki Ligo.
Kilka razy próbowałem na wesoło zwrócić mu uwagę, ale on tylko coraz bardziej się obruszał i szedł w zaparte, że to w porządku i że jego sposób na silnik forum jest genialny.
A wiecie, czemu ten czas na edycję został tak drastycznie skrócony?
Właśnie przez takie jego zachowanie, i wcześniej zresztą była o tym na forum dyskusja.
Dam przykład stylu: powiedzmy, że napisał "Adam Mickiewicz wielkim poetą był."
Ja na to (choć nie zawsze to byłem ja) "Ale Słowacki też ma wielkie zasługi."
Piszę, robię pogląd - bo zawsze tak robię - patrzę, a tam napisane "Babcia poszła do lasu".
Marcin, nie pamiętam, byś Ty czy kto inny kiedykolwiek coś takiego zrobił.
A błędy każdy robi, albo myśli nie kończy - i po to jest normalna, krótka edycja albo dopisek.

Dodano po 1 minucie 10 strzałach znikąd:
PS Po co te dafi? Do wód ze studni?
cz4rnuch

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1647

Post autor: cz4rnuch »

Do zwykłej kranówy. Do tego dzbanki filtrujące i prawie nie trzeba kupować butelkowanej.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2510
Rejestracja: 11.2016

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1648

Post autor: sorevell »

Ja mam jakiś zwykły koszyk i pasuje do niego idealnie butelka z filtrem Brita, taka:Obrazek

Dodano po 2 minutach 44 strzałach znikąd:
Woytku, ale i na to jest sposób - wystarczy zacytować wpis, na który odpisujesz. Nawet jak któryś gałgan w międzyczasie wyedytuje wpis, to w cytacie pozostanie oryginalny.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2021, 07:52 przez sorevell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2510
Rejestracja: 11.2016

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1649

Post autor: sorevell »

Woytku, ale i na to jest sposób - wystarczy zacytować wpis, na który odpisujesz. Nawet jak któryś gałgan w międzyczasie wyedytuje wpis, to w cytacie pozostanie oryginalny.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Rowerowe dyr-dymały

#1650

Post autor: wpk »

Chyba nie do końca, Marcinie, i to też jest kwestia czasu.
Co najmniej kilka razy tak chciałem zrobić, ale potem w cytacie też już była nowa treść.
ODPOWIEDZ