Propozycje zmian na forum

off-duty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Propozycje zmian na forum

#1

Post autor: Owain »

Prosimy o sugestie, co można poprawić, usprawnić lub dodać na forum.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Ligo

Re: Propozycje zmian na forum

#2

Post autor: Ligo »

Przydałaby się numeracja postów. Poza tym linia oddzielająca tekst od stopki ma za mały kontrast
Czy jest jakaś szansa poszerzyć zestaw emotikonek i zrobić je bardziej czytelnymi?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Propozycje zmian na forum

#3

Post autor: Owain »

Nasz szaman od informatyki twierdzi, że zmiana niektórych elementów w skórce, może spowodować to, że jakaś automatyczna aktualizacja tej skórki może potem wszystko rozpierdzielić. Ja się na tym, znaczy na informatyce, nie znam ni w ząb:)

Czy ktoś z niebieskich userów może spróbować wysłać mi PM, czy działa u niego? :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Propozycje zmian na forum

#4

Post autor: Owain »

Puch24 skutecznie wysłał mi PMkę :)

edit: i tomfoot tesh ;) Znaczy działa.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
tomfoot

Re: Propozycje zmian na forum

#5

Post autor: tomfoot »

Ja wysłałem ale jest w folderze "oczekujące na odbiór" a nie "wysłane". Nie wiem czy tak ma być, tzn. czy musisz ja odebrać żeby zmienila folder. Chyba ze trzeba kupic znaczki i pójść na pocztę.
Generalnie pisze z tel (nie Avivu) i nie mam latwej dostępności, choc wydaje się interfejs przyjaznym.
Ps. czy wiadomości od moderatorów można zaocznie z automatu oznaczyć jako wiadomość od wroga :-)) ?

Edyta Stein: działa i doszło zwrotnie.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 20:12 przez tomfoot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Propozycje zmian na forum

#6

Post autor: Owain »

tomfoot pisze: Ps. czy wiadomości od moderatorów można zaocznie z automatu oznaczyć jako wiadomość od wroga :-)) ?
Nie mamy jeszcze moderatorów, ale jak będą, za takie teksty ban na miesiąc.


Oczywiście żartuję :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Ligo

Re: Propozycje zmian na forum

#7

Post autor: Ligo »

Nie ma modów i może tak zostać. ;-)
Co do PM-ek, chyba niektóre fora tak mają, że sygnatura wiadomości zmienia się na "Wysłana" dopiero po przeczytaniu jej przez odbiorcę.
Jeszcze co do poprawek - czy jest jakiś konkretny powód, aby ostatnia wiadomość wątku była wyświetlana w sposób tak kontrastowy? Chyba lepiej by się czytało, gdyby tekst był szary jak inne, nie zaś biały.
tomfoot

Re: Propozycje zmian na forum

#8

Post autor: tomfoot »

Forum powinno działać tak, ze można bez żadnych konsekwencji jeździć po administratorach i moderatorach. Natomiast za każdą uwagę krytyczną wobec użytkowników ze strony moderacji - auto ban dla modow. Myślicie, że to przejdzie i się sprawdzi?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Propozycje zmian na forum

#9

Post autor: Owain »

Piszcie, piszcie, nasz szaman będzie mógł poczytać, ale z tego co wiem, to niewiele można zmienić. To takie czasy, że wszystko myśli za ciebie, aktualizuje za ciebie, dodaje ci durne powiadomienia. Za kilka lat system będzie wymuszał czy przerabiał Twoje odpowiedzi a może i foty też - na lepsze, zgodne z szablonem microsoftu, androida czy innego paszteta. Już z wyborem skórki była rozpacz, nie było niemal w czym wybierać, bo te fajne już nie wspierane. De facto bezproblemowo mogliśmy sobie przerobić logo i ikony (niektóre). Podobno za dwa miesiące ta skórka ma pobrać automatycznie aktualizacje wprowadzające modów AI, którzy będą wg algorytmu usuwać nieostre zdjęcia. I nie da się tego wyłączyć.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Propozycje zmian na forum

#10

Post autor: wpk »

Widzę, że odkryliście powód, dla którego nie ma tu moderatorów: żeby tomfoot nie mógł po nich jeździć (bo administratorów i tak nie widać).
Można też powołać jakiegoś blaszanego rycerza do wyklepania.
Prywatne wiadomości w "naszym" silniku forum (phpBB) mają właściwość nieprzeczytania/przeczytania, czego nie ma na Nikoniarzach (vBulletin), choć nie wiem, czy tam to opcja, czy standard.
Emotki faktycznie są paskudne i zamierzam skonsultować się w tej sprawie, podobnie w sprawie "świecenia" ostatniej wiadomości.
ODPOWIEDZ