Jaki zestaw na wakacje

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Jaki zestaw na wakacje

#21

Post autor: puch24 »

sandor pisze: 18 lut 2020, 17:53 Cos pop... z cytatem, sorki Puch
Nic to, poprawiłem.

No wiesz, coś za coś. Teraz, jak piszesz, każdy aparat inny niż głaskofon zwraca uwagę, więc w sumie co za różnica, jeden czy dwa.
Te Samsungi są tak małe i lekkie, że tego się wręcz nie czuje, jest to wygodniejsze, niż targanie lustrzanki z gripem i walizą obiektywów.

Czasem się waham pomiędzy Samsungami a Nikonem DSLR z obiektywami. Jedne i drugie mają swoje zalety.
Jeśli chodzi o sam proces fotografowania, to jednak wolę Nikona DSLR.
zdyboo

Re: Jaki zestaw na wakacje

#22

Post autor: zdyboo »

cz4rnuch pisze: 18 lut 2020, 16:00Najlepiej się spakować a jak zostanie miejsce to wtedy wepchnąc tam coś do pstrykania. A jak nic nie zostanie to problem z głowy.
Może kiedyś, znaczy nie zabiorę aparatu. Na razie nie umiem się przełamać. Czasem zapomnę zabrać na rower, ale to co innego. Wyjazd rowerem jest po to, aby pojeździć, fotosy przy okazji.
Na pewno nie pomaga, że na wyjazdy nierowerowe zwykle jeżdżę z ludźmi, którzy też robią zdjęcia. Zatem jako jedyny bez aparatu, pewnie zmieniłbym się w Smerfa Marudę. Czemu jeszcze robicie zdjęcia? Chodźcie już na to piwo/ obiad/ do hotelu.
Leciałem raz Wizzair do Kopenhagi tylko z darmowym podręcznym, ale NEX-6 + E20 zmieściłem. Wystarczyło i w sumie myślę, że największą krzywdę sobie zrobiłem kupując 16-70. Duży, w porównaniu do E20, zoom nie ma startu do tej właśnie stałki jeżeli chodzi o szybkie strzały, czasem nawet bez podnoszenia aparatu do oka. Za to jak wyjazd jest krajobrazowy, to 16-70 robi robotę, bo nie trzeba co chwilę przepinać. Tyle, że wtedy podobną robotę robi też RX100.
W każdym razie w kwietniu lecę na kilka dni do Sewilli na Feria de Abril i 16-70 zostaje w domu.
Takie tam problemy pierwszego świata.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Jaki zestaw na wakacje

#23

Post autor: Owain »

Wakacyjnie do A7II to abo samo 35 1.8 abo tamron 20 2.8 do tego plus voigtlander cv40/1.4
Sowy nie są tym, czym się wydają...
zdyboo

Re: Jaki zestaw na wakacje

#24

Post autor: zdyboo »

W schyłkowym okresie mojego analoga. Naleśniczane Voigtki 20/2,8 i 40/2 na FE2 to był mój zestaw wszystkomający.
gavin

Re: Jaki zestaw na wakacje

#25

Post autor: gavin »

Owain pisze:Wakacyjnie do A7II to abo samo 35 1.8 abo tamron 20 2.8 do tego plus voigtlander cv40/1.4
Przydało by się jeszcze 37.5mm duża luka się robi.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jaki zestaw na wakacje

#26

Post autor: wpk »

gavin pisze: 18 lut 2020, 19:55luka
nordenvind

Re: Jaki zestaw na wakacje

#27

Post autor: nordenvind »

zdyboo pisze: 18 lut 2020, 18:38 W każdym razie w kwietniu lecę na kilka dni do Sewilli na Feria de Abril i 16-70 zostaje w domu.
Ożesz... czekam na foty i rezerwuje bilety na przyszły rok :mrgreen:
W tem roku w kwietniu tysz będę w Hiszpani.
zdyboo pisze: 18 lut 2020, 18:38 Może kiedyś, znaczy nie zabiorę aparatu. Na razie nie umiem się przełamać.
Bez aparatu, no może prawie bez aparatu, to mam opcję Fuji XF10 :mrgreen:
zdyboo

Re: Jaki zestaw na wakacje

#28

Post autor: zdyboo »

Nordu, swego czasu prawie kupiłem Ricoha GR, tylko Ricoh Polska nie chciał mi go sprzedać. Chciałem zestaw na wypasie z konwerterem UWA i wizjerem, ale mój mejl zakupowy został olany sikiem prostym, wysklepionym. I w sumie dobrze, bo kupiłem NEXa.
U mnie zestaw jakość w małym opakowaniu to NEX-5R lub T + E20 lub E16. Póki nie kupiłem RX100 to właśnie wspomniany zestaw woziłem w tylnej kieszonce koszulki rowerowej.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki zestaw na wakacje

#29

Post autor: rbit9n »

OM-1n lub OM-4Ti, do tego Zuiko 24/2.8, Zuiko 50/1.4 i Zuiko 135/3.5. oraz XA w kieszeni.

Dodano po 1 minucie 33 strzałach znikąd:
albo S2A lub EC-TL do tego Nikkor-D 40/4 lub Zenzanon 50/2.8 i Nikkor H-C 75/2.8.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jaki zestaw na wakacje

#30

Post autor: rbit9n »

albo S2A lub EC-TL do tego Nikkor-D 40/4 lub Zenzanon 50/2.8 i Nikkor H-C 75/2.8.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ