Selfony z których jestem zielony

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2492
Rejestracja: 11.2016

Re: Selfony z których jestem zielony

#11

Post autor: sorevell »

Cz4rnuchu, ograniczając się do polskiej i niemieckiej dystrybucji nie dajesz sobie szansy na kupienie w założonym budżecie kilku fajnych słuchawek jak Oneplus 5 czy Xiaomi mi6. Ja w listopadzie zeszłego roku kupiłem bezpośrednio z Chin mi5s za 3/4 ceny polskiej z gwarancja realizowaną w Polsce (we Wrocławiu). Sprzęt naprawdę fajny, ale jeżeli nie lubisz odblokowywania bootloaderów, wgrywania custom recovery i romów, trzeba wybrać wersję global. Czarnego mi6 6/128 widzę za ~1725 złotych polskich + 23$ jeżeli ma być w Polsce szybko.
cz4rnuch

Re: Selfony z których jestem zielony

#12

Post autor: cz4rnuch »

Namoamo, jeśli twój G4 to staruszek to aż strach pomyśleć czym był mój G2 :( A o europejską dystrybucję rozchodzi mnie się ze względu na bezproblemową gwarancję i brak dodatkowych opłat. Kupując od chińczyka chyba narażam się na ewentualne opłaty celne? O chińczykach też w sumie myślę, ale zawsze coś mi w nich nie pasuje. Oneplus - paletka, MI6 - podobno średniawy aparat, brak wyjścia słuchawkowego i ubijanie procesów w tle. W Huawei'ach podobno bardzo słabo rozwiązano multitasking. Nie wiem ile z tego jest prawdą, ale nie chcę mieć telefonu, który mnie będzie wkurwiał.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Selfony z których jestem zielony

#13

Post autor: wpk »

Każdy Cię będzie wkurwiał.

PS Dla Ciebie najważniejsze, żeby był biały.
samek

Re: Selfony z których jestem zielony

#14

Post autor: samek »

Odnośnie mojej zieloności z selfonów chciałbym na wstępie zaznaczyć, że nie robię sobie jaj. Śmiertelnie to może nie, ale jestem poważny w swym wywodzie.
Po prostu chciałbym się czegoś dowiedzieć. Czegoś nowego, gdyż podejrzewam, że coś tracę. Podejrzenie jest wynikiem uczestnictwa w paru rozmowach bądź też lektury paru tekstów o. O selfonach.
I nie chcę udowadniać wyższości jednych świąt nad drugimi. Już dawno temu przestałem ekscytować się tym czy jabłko jest lepsze/gorsze od windy.
Z tymi moimi fonami jest tak, że:
- ofkors rozmawiam
- esemesuje
- komunikuję się za pomocą lajt messendżera
- gdy potrzebuję sprawdzam pocztę znaczy emile
- zerkam czasami w świat wirtualny za pomocą Opery
- udzielam internetu laptopom przez wifi
- z raz na kwartał może cyknę jakąś dokumentującą coś fotkę
- w Wunderliście i w Evernote mamy z Anią wspólne pewne listy, np. zakupów lub przepisów
- na bieżąco synchronizuję dane osobowe oraz kalendarzowe z dwoma komputerami
- sprawdzam prognozę pogody - bajdewej Ania twierdzi, że jestem maniakiem Meteo
- bywa, że uczestniczę w zabawie Dżiokeszingiem zwaną
- dość często nawigiję za pomocą OsmAndPlus
- czasami używam jako latarkę
- widzę jeszcze w mym fonie jakiegoś Instagrama, Dropboxa, rejestratora dźwięku, ndfilter kalkulatora - no czasami używam.
Zapewne coś przeoczyłem, ale najważniejsze raczej wymieniłem więc może do rzeczy?
Jak każdy różne fony przerobiłem. Olał to. W miarę bliskiej przeszłości używałem Blackberry i byłem zadowolony. System mi leżał - bardzo lubiłem centrum komunikacyjne. Ale wziąłem i upuściłem i potłukłem i się skapnąłem, że w tę platfomę to już nie będę inwestował. A nie wydam tyyyyyle kasy na BB by mieć na nim androida. I tu od razu uwaga do Iphone. Jestem makówkarz od 22 lat (i wielbię), ale iPhona nie miałem i na razie się nei zapowiada. Bo kurna nie wydam tyyyyyle kasy na fona. Raz tylko wydałem. Ładny czas temu na Nokię n97. Lubiłem. Działała pięknie ponad 5 lat. Uważam, że w tamtym czasie było warto. Ale już wtedy pikało w głowie - wydałeś pacanie tyyyyyyyle kasy na fona.
A więc (nie zaczynajcie tak zdania) wziąłem i upuściłem i potłukłem i w efekcie od ponad roku używam MyPhone Hammer LTE cośtam - o taki:

Obrazek

Robię na nim to co w powyższej liście. W tygodniu roboczym spoko ładuję co 3 dni. Oczywiście bywa częściej bo np. nie chce mi się podczas całoniedzielnej wycieczki motocyklowej podłączyć ładowarki, a nawi żre. Wydałem ok. 1000 pln brutto. Wciąż jestem zadowolniony.
Ale chciałbym się dowiedzieć co tracę. I czy tracę? No bo albo po prostu nie wiem o tym, jak można jeszcze używać selfonów - przypominam, że jestem poważny - albo problem selfonów jest kolejnym w naszym życiu problemem o wyższości itd. A akurat ja się na te dyskusje, w tym przypadku, nie załapałem bo wybrałem konflikty Nikon/Canon czy Apple/winda czy też ostatecznie Citroen vs wiadomożedodupymercedes.

Ps.
Przypomniałem sobie, że jeszcze mam empetrójki w selfonie. I że nie gram w gry.
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2492
Rejestracja: 11.2016

Re: Selfony z których jestem zielony

#15

Post autor: sorevell »

W kwestii cła - owszem jest takie ryzyko, ale można się od niego ubezpieczyć. Sklep, w którym kupowałem oferuje takie ubezpieczenie za 2% wartości zamówienia. Jeżeli przywalą Ci na granicy cło i VAT, płacisz i wysyłasz skany dokumentów celnych do sklepu, a oni zwracają Ci pieniądze. Sam nie miałem okazji sprawdzić, ale na forach piszą, że to działa.
cz4rnuch

Re: Selfony z których jestem zielony

#16

Post autor: cz4rnuch »

Podbijam temat. Tym razem na niczym nie usiadłem tylko potrzebuję na prezent. Do 2 tysi max, dużo pamięci, dobra bateria, dobre aparaty (kilka ogniskowych, ale to już chyba jest norma). Wstępnie upatrzyłem sobie MI 9T Pro, ma ktoś może? A jak nie to co możecie polecić w tych widełkach?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Selfony z których jestem zielony

#17

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 25 lis 2019, 09:33 Tym razem na niczym nie usiadłem tylko potrzebuję na prezent.
Dla Rocco?
zdyboo

Re: Selfony z których jestem zielony

#18

Post autor: zdyboo »

Ostatnio musiałem kupić telefon, bo w starym zaczął się ekran odklejać i wybór padł na Sony Xperia XZ2 Compact. Wcześniej miałem Sony Xperia Z3 Compact. Kupowałem na niemieckim Amazonie.
cz4rnuch

Re: Selfony z których jestem zielony

#19

Post autor: cz4rnuch »

Kto wie jak porządnie wyczyścić port usb c w selfonie? Pojawiła mi się taka migająca strzałka na ikonie pokazującej stan naładowania baterii i jak na mój gust to od tego czasu telefon za szybko się rozładowuje. Wywaliłem igłą tyle brudu ile się dało, wygląda to czysto, ale strzałka nadal miga więc się zastanawiam czy idzie jakoś porządniej to zrobić? A może ta ikonka ostrzega przed czymś innym?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Selfony z których jestem zielony

#20

Post autor: wpk »

Może po prostu bateria wymaga wymiany?
ODPOWIEDZ