Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1671

Post autor: nordenvind »

płatność mi nie przeszła przelewmi24, za poprzednie sony poszła bez problemu
a huj im w dupę mówiąc kolokwialnie
kupię szybciejsze sony tough, gavin będzie miał polewkę :mrgreen:
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1672

Post autor: danz1ger »

puch24 pisze: 21 lip 2020, 22:06
danz1ger pisze: 21 lip 2020, 21:32 bendem siem upierał, Nikon FM3a rzondzi, kto mówi inaczej ten błondzi!
Popieram, choć w rencach nie miałem.

Razi mnie w nim tylko niepasujące do niego nowe logo Nikon, nowym szryftem. :-(
trochę się czaiłem ale kupiłem go krótko po zaprzestaniu produkcji, jeszcze zanim cen trochę podskoczyła, za ok. $700, grey market, i do dzisiaj nie żałuję. takiego japonckiego "zenita" życzę każdemu, zwłaszcza Tobie puchu.

Dodano po 1 minucie 50 strzałach znikąd:
PySy. kaligrafia mnie nie zraziła. nawet nie zauważyłem :oops:
Black & White is All Right!
gavin

Re: Komputrowe dylematy [emoji6]

#1673

Post autor: gavin »

abishai pisze:Jak by ktoś reflektował to ja mam na wylocie taka kartę
Obrazek
była w zestawie z A7III rulez ale nawet jej nie rozpakowałem bo do ruleza od razu poszły dwie wieksze. Oddam za 35 jurków już z przesyłką.
a co łona ze szczyrego złota jest?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1674

Post autor: wpk »

Tak jak mój G7x, czyli będzie pasować - bierz śmiało.
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1675

Post autor: puch24 »

danz1ger pisze: 22 lip 2020, 00:34
puch24 pisze: 21 lip 2020, 22:06
danz1ger pisze: 21 lip 2020, 21:32 bendem siem upierał, Nikon FM3a rzondzi, kto mówi inaczej ten błondzi!
Popieram, choć w rencach nie miałem.

Razi mnie w nim tylko niepasujące do niego nowe logo Nikon, nowym szryftem. :-(
trochę się czaiłem ale kupiłem go krótko po zaprzestaniu produkcji, jeszcze zanim cen trochę podskoczyła, za ok. $700, grey market, i do dzisiaj nie żałuję. takiego japonckiego "zenita" życzę każdemu, zwłaszcza Tobie puchu.

Dodano po 1 minucie 50 strzałach znikąd:
PySy. kaligrafia mnie nie zraziła. nawet nie zauważyłem :oops:
FM3a to masterpiece mechaniki. Żadna inna firma nie zbudowała aparatu w pełni funkcjonalnego zarówno w trybie elektronicznym jak i mechanicznym. Jeśli już, to były ograniczenia zakresu czasów mechanicznych.
Nikon miał poważne problemy ze zbudowaniem FM3a, z dostosowaniem migawki do dwóch sposobów sterowania, z upchnięciem w korpusie wielkości FE2 czy FM2 jednocześnie układu mechanicznego odmierzania czasów oraz elektroniki, a także ze sprzęgnięciem pokrętła czasów z mechanizmem ich odmierzania, bo jest on daleko od pokrętła.
Ponadto pojawiły się problemy z dostępnością podzespołów, np. firma, która produkowała galwanometry, stosowane w FE i FE2, zakończyła ich produkcję, i nie mogli znaleźć nowego producenta.

Szkoda tylko, że wyprodukowali ten aparat tak z 10 lat za późno...
Zawsze też zastanawiałem się, czy rzeczywiście był on potrzebny na rynku. Wydaje mi się, że fotografów, którzy potrzebowali aparatu mechanicznego ze względu na możliwość awarii zasilania, np. na mrozie, a jednocześnie chcieli mieć automatykę gdy nie ma mrozu, można chyba policzyć na palcach. Więc mam wrażenie, że FM3a to w dużej mierze sztuka dla sztuki, choć piękna.

Natomiast logo, moim zdaniem, gryzie się z aparatem w starym kształcie.
Nikon wprowadził nowe logo wraz z modelem F401 i stosuje je we wszystkich kolejnych modelach do dziś, ale do FE, FM, itd. bardziej pasuje to stare.
Co ciekawe, w cyfrowym retro Df zastosowano to starsze logo z epoki F3, FE, FM itp.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1676

Post autor: zdyboo »

Bogusław, a jak z bateriami w FM3a. Jak kupiłem FM2n, to wrzuciłem dwie srebrowe pastylki SR44 i światłomierz działa na nich do tej pory. Kupić mogłem ten aparat nawet ponad 10 lat temu. Kupowałem na giełdzie Nikoniarzy i nie znajdę teraz dokładnych dat, ale Wątek AO zaczął się rozkręcać w 2010, a aparat miałem wcześniej.
Mam też FE2 i tam baterie nawet przy wyłączonym aparacie schodzą szybko. Dwa, może trzy lata i trzeba wymieniać.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1677

Post autor: danz1ger »

jeśli pamięć mnie nie zwodzi, to używam ciągle tych samych od początku. pewnie dzięki temu, że wypstrykałem tylko ok. 15 rolek filmu.
Black & White is All Right!
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1678

Post autor: gavin »

kurde ja pstrykam 5 rolek na minute!
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1679

Post autor: danz1ger »

mg 42 pstrykał 1200-1500 na minutę więc musisz się poprawić :P
Black & White is All Right!
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1680

Post autor: puch24 »

Powiedzcie mi, ludzie, którzy umią w dyski, czym odzyskać "zwaloną" partycję na dysku? Dane na dysku są, programy do odzyskiwania danych znajdują pliki i odtwarzają je, ale bez oryginalnych nazw i struktury katalogów, no i tylko niektóre określone typy plików...
I jeszcze najlepiej, żeby program był bezpłatny albo mało płatny.
ODPOWIEDZ