Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1201

Post autor: zdyboo »

Yeap, jak każda pamięć flash.
Trawi jako normalny dysk twardy, ale jako pamięć RAM już niekoniecznie.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1202

Post autor: vid3 »

Współczynnik cena/pojemność dysków SSD ciągle spada.
Dysk SSD kupiony dziś - za rok lub dwa i tak nadaje się na śmietnik.
Tak, że tego.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1203

Post autor: zdyboo »

vid3 pisze: 28 sie 2019, 21:13Dysk SSD kupiony dziś - za rok lub dwa i tak nadaje się na śmietnik.
Chyba tylko z tego powodu, że są już nowsze, szybsze i bardziej pojemne rozwiązania. Natomiast na pewno taki dysk nie jest zajechany.
Mam w obecnym kompie, kupionym na wiosnę dysk SSD już na PCI, ale mam też na kablu pięcioletni SSD SATA II wymontowany ze starego kompa. Różnicę w prędkości widać nawet bez zapuszczania spec programów, ale poza tym nic dyskowi nie dolega. Miałem go dać w obudowę, jako pendrive, ale chyba zostawię jako magazyn na foty do obróbki lub na gry.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1204

Post autor: vid3 »

Ależ dokładnie tak.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5638
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1205

Post autor: danz1ger »

danz1ger pisze: 26 sie 2019, 20:27 chyba skończy się na tym, że odpuszczę. amerykańscy liczą prawie 5 złych za dolara,
więc niech sami włożą sobie do kosza.. został jeszcze eltrakon ale to już innym kanałem
ten inny kanał to był strzał w dychę. niniejszym chcę podziękować Wojtkowi i Eltrakonowi za rozwiązanie moich komputerowych dylematów. sigma SPP6.61 chodzi zdecydowanie lepiej. większość kliknięć daje rezultat do 4x szybciej, cbdo.
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1206

Post autor: wpk »

Ku chwale ojczyzny, obywatelu pułkowniku!
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1207

Post autor: Owain »

Mam takie pytanko, czy dobrze myślę, bo się na tym nie znam. Jakbym chciał sobie założyć wifi w komórce lokatorskiej, którą mam nad mieszkaniem i moje wifi tam nie dobija, a nie mogę sobie pociągnąć druta (z powodów osobistych) ale mam dziurkę pomiędzy, to czy mogę sobie kupić coś takiego?

https://www.morele.net/access-point-tp- ... nd-326391/

Ustawiam sobie toto w komórce i podłączam do prundu, a w miejsce jednej z tych antenek wkręcam taką samą antenkę na kabelku 1,5 m i spuszczam ją sobie przez otwór do mieszkania, gdzie już mam zasięg. Antenka spuszczona łapie moje mieszkaniowe wifi i przekazuje kablem do tego AP. Na AP się loguję i ustawiam sobie na nim nazwę sieci i hasło i już mam w komórce fifi? Czy coś pomerdałem?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1208

Post autor: puch24 »

Że ne se pa. :-(
O ile wiem, potrzebujesz czegoś, co ma funkcję WiFi repeater czy WiFi extension, czy jakoś tak. Ja mam taki modem przenośny Huaweia, na kartę SIM, ale może też łapać lokalne WiFi i podawać dalej pod swoją nazwą. Może nawet automatycznie przełączać się na SIM lub WiFi zależnie od siły sygnału.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1209

Post autor: Owain »

Dziwne, a czemu ten z linka nie może, nie kumam.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1210

Post autor: wpk »

Maciek słusznie prawi, choć to, co wymyśliłeś, teoretycznie też powinno robić. Ale z tymi wifiami to jest jedna wielka loteria w zależności od sprzętu i tłumiących przeszkód... Ja w domu do tej pory nie osiągnąłem optimum, a sprzętu przetestowałem multum.
Jak chcesz, to w poniedziałek obgadam sprawę z ekipą i dam znać.

PS A w tej komórce to kto będzie rezydował? Jakaś rzeszowska Natascha Kampusch może?
ODPOWIEDZ