Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2091

Post autor: wpk »

Ja przy PC mam pełną Apple, tylko musiałem sobie Insert pod F13 przypisać, bo w Applu nie uznają Inserta, a mnie jest niezbędny i konieczny.

Dodano po 16 minutach 45 strzałach znikąd:
Grzesiek właśnie odpisał:
"Damy radę, dawać pacjenta. Te zamienniki klawiatur są w porządku."
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2092

Post autor: Owain »

wpk pisze: 31 mar 2021, 22:36 Grzesiek właśnie odpisał:
"Damy radę, dawać pacjenta. Te zamienniki klawiatur są w porządku."
O! A jak to logistycznie?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2093

Post autor: wpk »

No zdalnie się nie da, podobnie jak zdybowej ósemki.
Ślij do firmy.

Dodano po 16 strzałach znikąd:
Albo przywieź.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5623
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2094

Post autor: danz1ger »

Owain pisze: 31 mar 2021, 20:21 .....
A jeden klawisz chciałem wyczyścić, kurwa.
Tak się będzie tłumaczył ten co wywoła Trzecią Wojnę Swiatową. :mrgreen:
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2095

Post autor: von Boroszlo »

Kupiłem sobie niedawno zajebistą klawiaturę-microsoft sureface. Używać chcę z firmijnym laptokiem - jakiś w miarę nowy hp z Windowsem 10.
Po około godzinie poszukiwania przycisku do parowania bluetooth (jako prawdziwy chłop instrukcję zjadłem) udało się ją podłączyć.

I kłopot. Po każdym uśpieniu i odśpieniu laptopa klawiaturę parować muszę od nowa. Do tego windowsowe narzędzie bluetooth zawiesza się więc 3 razy dziennie resetuję laptopa (do tej pory resetowałem 3 razy w roku). I jeszcze kilka razy zdarzyło się, że przycisk jakby się wirtualnie zablokował, i do resetu laptopa pisał aaaaaaa albo qqqqqqq...

Czy jest jakiś sposób na porządne sparowanie klawiatury Microsoftu z systemem Microsoftu? Jakiś sterownik bt czy coś? Czy oddać i kupić jakiegoś logitecha na kablu?
Gundrum von Grynberg
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2096

Post autor: gavin »

Wypierdol to na śmietnik. Kup Logitech z łunyfaing.
puch24

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2097

Post autor: puch24 »

Popieram. Logitech Unifying to genialny pomysł. Z jednym odbiornikiem radiowym można sparować do 6 urządzeń Unifying. Zgubienie lub uszkodzenie urządzenia nadającego (klawiatury, myszy, gładzika, trackballa) lub odbiornika nie jest już problemem, bo nie traci się całego kompletu - nie jest on związany ze sobą na całe życie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2098

Post autor: wpk »

Tomek, coś jest zjebane - albo ten HP, albo ta MS.

PS Bluetooth sam w sobie jest zjebany od zarania.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2099

Post autor: zdyboo »

Logitech Unifying w pranie wcale nie jest taki super. Mysz chodzi bez zarzutu, ale klawiatura łapie lagi. Jak miałem na jednym odbiorniku mysz i klawirę to był sajgon z pisaniem lub ogólnym używaniem jej. Czasem nie reagowała w ogóle na naciskanie klawiszy, a czasem zamiast jednej litery wypisywało ich kilka lub nawet kilkanaście. Napisanie zwykłego posta na forum to była walka. Zapodałem potem oba urządzenia na osobne odbiorniki i poprawiło się, ale nie do końca. Nadal klawiaturze zdarza się wariować. Obecnie i tak używam myszki gamingowej, też Logitecha, ale sprzęt gamingowy lata na swoich odbiornikach, niekompatybilnych z Unifying. Myślałem, że może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz/model klawiatury, ale nie. Niedawno do służbowego kompa też kupiłem myszkę i klawiaturę na Unifying, ale od razu dałem na osobnych odbiornikach. Co ciekawe wszystko działa bez instalacji softu, ale też klawiaturze zdarza się łapać lagi, choć bardzo rzadko.

BT może i był zjebany u zarania, te ćwierć wieku temu, jak nie wszyscy umieli go właściwie implementować w sprzęcie i w sofcie. Obecnie nie narzekam. Trzy pary słuchawek bezprzewodowych mam sparowane z telefonem i bez problemu się łączy z tymi, które akurat włączam. Licznik Garmina sparowany z telefonem, dzięki temu w liczniku mam np. prognozę pogody, mogę odczytać SMSa czy nawet zobaczyć kto się dobija. Choć te dwie ostatnie funkcje mam wyłączone. Dzięki sparowaniu zaraz po zapisaniu aktywności w liczniku leci ona na Stravę.
Generalnie do takich pierdoletów BT jest fantastycznym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2100

Post autor: wpk »

Czyli masz pager marki Garmin. :D
ODPOWIEDZ