Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2121

Post autor: cz4rnuch »

Ktoś miał do czynienia z serią swift 5 lub spin 5 od Acera? Dość tanio, tak mi się wydaje przynajmniej, w promocji to teraz wychodzi (minus 1000) a do tego drzewa sadzą :) Czy taki mobilny procek i7 z grafiką iris + 8 lub 16gb da radę z dawinczim (bo, że z LR czy Affinity to zgaduję, że na luzie)?

https://store.acer.com/pl-pl/acer-spin- ... ting-intel

https://store.acer.com/pl-pl/acer-swift ... 4t-weiss-2
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2122

Post autor: wpk »

Bardzo mało Acera sprzedawaliśmy, ale złego słowa powiedzieć nie mogę.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2123

Post autor: Owain »

Jo bych broł teraz Hujwieja d16.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
gavin

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2124

Post autor: gavin »

Mam spin w robocie, nawet 3, ale nie wiem jaki
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2125

Post autor: zdyboo »

Dziwna sprawa, mam stary dysk 2,5", talerzowy Samsung. Obecnie w obudowie i-tec (od Woytka), który służy mi jako przenośny do kopiowania zdjęć co je w fabryce z kolegą robimy. Nie ma co pchać grubych GB przez sieć.
Porty USB 3.0 w firmowym kompie przestały jakiś czas temu widzieć dysk. Komp odtwarza dźwięk podłączenia czegoś do portu USB, ale z dysku dochodzi tylko cykanie, tak raz na sekundę. Po przepięciu do USB 2.0 dysk śmiga.
Domowy komp i komp w fabryce, który mam do dyspozycji w pełni obsługują dysk przez USB 3.0.
Dziś chciałem przegrać na niego pliki, żeby jutro zapodać w fabryce na dyski sieciowe, żeby był dostęp jak będę na urlopie. Komp firmowy dysku nie widzi, twierdzi, że uszkodzony. Komp domowy tak samo. Zapodałem format i dysk wrócił do normy.
Całe szczęście nie przenoszę na nim żadnych danych, których nie można odtworzyć.

Czym przeskanować dysk, żeby sprawdzić czy nie zaczyna się sypać? Najlepiej czymś wbudowanym w W10. Jak mam coś kupować, to wolę nowy dysk.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2126

Post autor: wpk »

Tomku, wg mnie ten dysk umiera i to jego ostatnie podrygi.
Nawet szkoda skanować.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2127

Post autor: zdyboo »

Ma prawo, może mieć już nawet kilkanaście lat. Kupiłem go najpierw do odtwarzacza multimedialnego, jeszcze przed erą streamingu video. Swoje tam wylatał, jak się przesiadłem na Netflixa kilka lat temu, dysk trafił do obudowy. Trochę podróżuje ze mną, mógł oberwać od mechanicznych wstrząsów nawet. SSD da się jeszcze kupić jako dysk 2,5" czy teraz już wszystko w postaci karty rozszerzeń?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2128

Post autor: wpk »

Da się jak najbardziej.
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2129

Post autor: zdyboo »

Dzięki, popaczam na co mnie stać, bom wypadł z obiegu i się zgłoszę jakoś niedługo.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Komputrowe dylematy ;)

#2130

Post autor: wpk »

Napisz, jaka pojemność Cię interesuje.
ODPOWIEDZ