Komputrowe dylematy ;)

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1361

Post autor: nordenvind »

Rence, nogi i inne członki dzisiaj mi opadły....

Są dwa laptopy :

Perwszy : dwurdzeniowy i5, SSD, 8GB RAM karta jakiś stary GTX600-800 cośtam..
Drugi : czterordzeniowy i7, SSD, 16BG RAM karta GTX1050Ti

Różnica w wydajności na niekorzyść pierwszego o kilkadziesiąt procent.
Pierwszy na Wiedźminie tnie się i prawie nie da się grać, drugi renderuje bardzo płynnie.
Na SolidWoksie sytuacja jest odwrotna pierwszy otwiera program błyskawicznie, drugi wczoraj otworzył
po 3 minutach, dzisiaj wcale.... to samo dotyczy pracy.

Drugi laptop był 3razy w serwisie. Pierwszy raz przegląd i sprawdzenie czy wydajność jest adekwatna do specyfikacji.
Drugi raz po przyciśnięciu x-komu wymiana jednej kości 8GB (dołożona przez sklep do oryginalnej specyfikacji) ponieważ wbrew wcześniejszym zapewnieniom można było wstawić jednak bardziej kompatybilną.
Producentem jest MSI czyli niezły wytwórca, przede wszystkim płyt głównych i różnego hardwaru np. kart graficznych...
Trzeci raz SolidWorks znowu nie chciał działać, więc ponownie przegląd, wgranie wszystkiego od początku i sprawdzenie
wydajności.... Już przedtem były sygnały, że dużo słabsze lapki znośnie działały na SW, a ten jak jakiś komputerowy dwudziestolatek. W własnym zakresie ja i inni sprawdzili wszystko, bios, sterowniki, optymalizację, tryby energooszczędne i huj...
Dzisiaj pojechałem do złomiarni z sprzętem poleasingowym rozejrzeć się za stacją graficzną na nVidii Quadro z Open GLem i optymalizowanej CADa i SolidWorksa. Za 2tys można kupić już coś porządnego w bdb stanie i z ich gwarancją.
Jednak wciąż pozostaje niedosyt i ciekawość dlaczego ten MSI nie działa tak jak trzeba...
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4393
Rejestracja: 06.2019

Re: Komputrowe dylematy [emoji6]

#1362

Post autor: no_gravity_Carlos »

ktora wersj sw?
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1363

Post autor: nordenvind »

teraz 2019, przedtem 2018, 2017
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4393
Rejestracja: 06.2019

Komputrowe dylematy [emoji6]

#1364

Post autor: no_gravity_Carlos »

nacialem sie na dell, bo okazuje sie nie maja karty graficznej tylko koprocesor, nakupilem tego sporo, ale nie moge uzywac 19 ... bo 2012 i LM nie chce sie zainstalowac itp
zdyboo

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1365

Post autor: zdyboo »

W fabryce mam stację roboczą Della, jakąś lepszą z osobną kartą graficzną z czterema DP. Mam ją od dwóch lat. Wszystko spoko działa, ale w sierpniu wyszła aktualizacja W10 do wersji 1903, która długo się nie chciała zainstalować. Zgłosiłem IT, coś tam porobili, ale aktualizacja nadal się nie instalowała. Dwa tygodnie temu się nagle zainstalowała, restart i się okazało, że nie mam menu kontekstowego do żadnej z ikon paska zadań, prócz Start. Nie mogę nawet wejść do ustawień zegara czy uruchomić wyszukiwania z paska. Do tego w Menu Start wysypały się aplikacje systemowe. Części w ogóle nie ma, część się tylko uruchamia, a potem nie działa. Pierwsze odtworzenie z kopii zapasowej nic nie dało. Potem kolega z IT pogrzebał głębiej i cofnął system do wersji sprzed 1903. Wszystko działało, kolejna aktualizacja do 1903 wywaliła część aplikacji systemowych, ale nie popsuła paska. Z aplikacji i tak używam tylko "Wycinek i szkic", a ten akurat przetrwał.
Nikt jednak nie wie z czym konkretnym gryzie się aktualizacja W10, a wszystko jest aktualizowane na bieżąco.
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1366

Post autor: nordenvind »

Oglądałem dzisiaj Delle i HPeki 5-6cio letnie, oba na Quadro i spełniają nawet amerykańskie normy MIL, czyli sprzęt teoretycznie nie do zdarcia. Różnica w wydajności pewnie tylko ważna w biurach gdzie pracuje cały sztab projektantów za ciężkie pieniądze.
Rozmawiałem również o tej dziwnej niemocy. O ile pamiętam prowadzą ten interes z 20 lat i nigdy nie spotkali się
z takim problemem. Jakiś czas temu temu przeglądałem amerykańskie fora CAD, duży rynek, duży odzew...
Ktoś wskazywał na problemy z W10, że cofnął się na W7 i wszystko było ok. Jedni pisali o problemach z GTX1050, u innych było
znowu dobrze .Oni dużo tego sprzedają dla ludzi od CADów i nie potwierdzają problemów z najnowszą wersją windy. Dzisiaj wpadłem do córy i temat męczył jej chłopak programista, więc bardziej kompetentny niż ja.
SW wskazywał na problem z GTXem ale i z kartą zintegrowaną, więc gdzieś może przed jest wąskie gardło...
Sama karta jest praktycznie niewymienna, bo wlutowana w płytę.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2020, 21:02 przez nordenvind, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4393
Rejestracja: 06.2019

Komputrowe dylematy [emoji6]

#1367

Post autor: no_gravity_Carlos »

SW2019 juz dziala ale nie moge go wykorzystac na tych najnowszych gtx bo nie mam licencji;) a nie mam licencji bo musialbym zatrzymac na pare godzin firme z designerami coby updatnac 2012 na wyzsze i tak w kolko, ostatecznie wlasnie wpadlem na pomysl zeby postawic w10 i tam LM i bedzie git
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1368

Post autor: nordenvind »

No dobra, ale powiedz co podpowiada Twoja wiedza i doświadczenie w mojej konkretnej sytuacji ?
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4393
Rejestracja: 06.2019

Komputrowe dylematy [emoji6]

#1369

Post autor: no_gravity_Carlos »

ze musi byc dedykowana grafa z listy SW, czyli quadro mobilne, zaraz znajde liste
https://www.solidworks.com/sw/support/v ... sting.html,

tam masz tez patche na wersje, sprobuj i daj znac

Dodano po 4 minutach 49 strzałach znikąd:
Re: Komputrowe dylematy ;)
acha, W10 1909 i smiga, tez byly problemy z wczesniejszymi wersjami, wiec patchowalem, testowalem, usuwalem, kminilem, na razie spokoj
nordenvind

Re: Komputrowe dylematy ;)

#1370

Post autor: nordenvind »

Dedykowane są tylko Quadro
Poprzedni laptop to była toshiba chyba na pentium dual-core ? z grafiką w chipsecie i było wolno, ale jednak szybciej.
ODPOWIEDZ