Affinity Photo Windows Beta

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
cz4rnuch

Re: Affinity Photo Windows Beta

#11

Post autor: cz4rnuch »

Mam 7 home premium. Sprawdzem, ale i tak już z góry dziękuję.
nordenvind

Re: Affinity Photo Windows Beta

#12

Post autor: nordenvind »

Masz dokładnie tą samą wersję.
Jeśli była fabrycznie preinstalowana przez producenta, z update windowsa może nie być problemów.
puch24

Re: Affinity Photo Windows Beta

#13

Post autor: puch24 »

A ja z kolei za żadną cholerę nie mogę uruchomić tego programu DxO, co go teraz za darmo dają. Zresztą z poprzednią wersją miałem te same problemy. Program instaluje się, ale się nie uruchamia. Dałem se spokój.
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#14

Post autor: samek »

W sumie to nie powinienem się odzywać w temacie no bo windowsowy jest. A ja makówkarz.
Ale może czasami jakieś porównanie coś da. Lub jakieś info - czort wie.
U mnie właśnie zainstalowała się wersja 1.5.1 - software update zgłosił, że jest, to i zainstalowałem.
W ramach krótkiej rozrywki pomęczyłem dziś rawa z D800. I mogę tylko powtorzyć com wcześniej pisał.
Generalnie uważam, że wszystko się da. Kwestia zapoznania się i przestawienia.
I tak na razie nie opuszczę PSa - tyle, że ja mam którąś wersję wstecz i w wersje CC po prostu nie wejdę.
Stąd lekkie zainteresowanie AP i próba nauki. Się może przyda, a dużo nie kosztuje.
nordenvind

Re: Affinity Photo Windows Beta

#15

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze:A ja z kolei za żadną cholerę nie mogę uruchomić tego programu DxO, co go teraz za darmo dają. Zresztą z poprzednią wersją miałem te same problemy. Program instaluje się, ale się nie uruchamia. Dałem se spokój.
Może minął termin przydatności darmowej instalacji :)
Czasami brakuje dll "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll" tak jak u mnie z Phase One.

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
samek pisze:W ramach krótkiej rozrywki pomęczyłem dziś rawa z D800. I mogę tylko powtorzyć com wcześniej pisał.
Generalnie uważam, że wszystko się da. Kwestia zapoznania się i przestawienia.
Kupiłem ten program również jako alternatywę PSa.
Wołarka RAW miły dodatek, tylko jakaś wolna w porównaniu do Phase....
puch24

Re: Affinity Photo Windows Beta

#16

Post autor: puch24 »

Dzięki, sprawdzę. Nie, nie minął termin na pewno.
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#17

Post autor: samek »

nordenvind pisze:...Kupiłem ten program również jako alternatywę PSa.
Wołarka RAW miły dodatek, tylko jakaś wolna w porównaniu do Phase....
O właśnie. Na to mógłbym zwrócić uwagę, ale w sumie chyba za mało mam porównania.
A porównania do Phase, to już w ogóle.
Ale wołając tego, znanego mi wcześniej, rawa z D800 naszła mnie myśl, że po naciśnięciu wywołuj robił to jakby dłużej niż znany mi ACR.
W sumie ciekaw jestem ile czasu zajmie mi ewentualne przestawienie się na AP i czy w ogóle ono nastąpi.
samek

Re: Affinity Photo Windows Beta

#18

Post autor: samek »

samek pisze: 12 gru 2016, 18:14 ...W sumie ciekaw jestem ile czasu zajmie mi ewentualne przestawienie się na AP i czy w ogóle ono nastąpi.
Się zacytowałem :)
Zajęło, jak widać, dużo czasu i nie do końca.
W związku z zmianami w końcu pożegnałem się ze swoim starym pakietem (jeszcze pudełkowym) i usunąłem z kompa wszystko co miało związek z Adobe.

Aktualnie, jeśli mam potrzebę (nazwijmy ją graficzną), to do dyspozycji mam tercet Affinity: Photo, Publisher, Designer.
Jest nieźle, ale braki są. Aczkolwiek należy przyznać, że starają się. Wczorajszy update programów do wersji 1.9 jest bardzo OK.
Fotograficznie (Affinity Photo) jest absolutnie wystarczająco. Tylko kwestia przestawienia na trochę inne zasady.
Nie potrafię ocenić wydajności przy przetwarzaniu dużych ilości plików. Ja już ledwo co czasami pstryknę i mnie wystarcza.
cz4rnuch

Re: Affinity Photo Windows Beta

#19

Post autor: cz4rnuch »

Ja na szczęście rzadko robię coś wymagającego więc AP mnie wystarcza. Ale do końca się nie przestawiłem. Czasami jak chcę coś zrobić a nie wiem jak to wpisuję w gugla frazę typu "czy w AP jest coś co działa jak coś w PS?". I o dziwo zazwyczaj znajduje się jakiś klip z instrukcją jak to coś zrobić w AP. Wnioskuję z tego, że AP wystarczy mnie z nawiązką i jedyny minus tego softu to taki, że leniwym nie chce się go poznać.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Affinity Photo Windows Beta

#20

Post autor: wpk »

Czyli mnie. :D
ODPOWIEDZ