Aparaty do dupy - Samsung NX

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Aparaty do dupy - Samsung NX

#1

Post autor: puch24 »

Ponieważ, jak słusznie (gdzie indziej) zauważył Ligo, w wątkach robi się bardach i nie sposób wrócić do czegoś czytanego wcześniej, postanowiłem podzielić "mój" wątek o aparatach do dupy na poszczególne marki, gdyby ktoś kiedyś chciał do tego zerknąć.

Moja zabawa z Samsungami NX zaczęła się od tego, że w kwietniu 2012 naszła mnie nagła ochota, żeby pofotografować starymi Jupiterami od Zorki - ale nie na błonie, tylko na cyfrze. Poza tym, miałem też trochę obiektywów z różnymi mocowaniami do różnych mniej lub bardziej zapomnianych już lustrzanek (M42, Pentax K, Minolta MD, Konica AR), i też zachciało mi się przyczepić je do czegoś, żeby porobić zdjęcia. Zacząłem więc szukać po Allegro bezlusterkowców, oczywiście używanych, żeby było jak najtaniej. Od razu odrzuciłem wszystkie formatu 110 Kodak Pocket Instamatic ;-) , czyli 13x17, czyli mikro 4/3. Po pierwsze, nie były wcale takie tanie, a po drugie - nie mam przekonania do tego formatu.
Patrzyłem na różne Sony, ale też wcale nie były takie tanie, i nagle trafiłem na niezbyt drogiego Samsunga NX100, oczywiście używanego - i kupiłem go bez wielkiego zastanawiania się. W sumie miała to być tylko cyfrowa dupka do okazjonalnego fotografowania starymi pleśniakami; początkowo w ogóle nie myślałem, żeby używać tego zamiast lustrzanki czy tak jak lustrzanki. Dlatego nie traktowałem tego zbyt serio, i nie miałem też ochoty za dużo za to płacić.
Sprzedający sprzedawał go z kitowym obiektywem 20-50, ale poza tym sprzedawał też naleśnika-stałkę 2/30, którą też kupiłem po chwili wahania. Poza tym kupiłem też od razu kilka adapterów - do obiektywów Nikona, Pentaxa, Minolty MD, M39.
Aparat przyszedł, i okazało się, że daje się nim całkiem fajnie fotografować jego własnymi obiektywami. Do tego stopnia, że niezadługo wzrósł mi apetyt i kupiłem jeszcze telezoom 50-200 - no i wsiąkłem.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#2

Post autor: wpk »

puch24 pisze: 24 lut 2019, 07:00(...) ale nie na błonie, tylko na
... błoniach.
gavin

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#3

Post autor: gavin »

Strasznie długie przelotki do tego samsjunga.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#4

Post autor: wpk »

Zawsze można skrócić.
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#5

Post autor: poor »

A gdzie zdjecia...
gavin

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#6

Post autor: gavin »

w archiwum
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#7

Post autor: poor »

zalane woda
puch24

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#8

Post autor: puch24 »

Zdjęcia w aparatce.
Zalane wodą mojego wodolejstwa.
gavin

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#9

Post autor: gavin »

zly system Puchu wybrałeś. Już byś był FF
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Aparaty do dupy - Samsung NX

#10

Post autor: wpk »

FF to ledwie mały obrazek - format dla lemingów.
ODPOWIEDZ