Aparaty do dupy - Nikon

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
gavin

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#31

Post autor: gavin »

Sto lat...... dla Cz4rnuszka!
puch24

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#32

Post autor: puch24 »

P.... się! :-D
gavin

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#33

Post autor: gavin »

nie pomodle!
puch24

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#34

Post autor: puch24 »

:-D :-D
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#35

Post autor: wpk »

A propos, w Pentaxie 67II pomiar matrycowy działa bodajże tylko z dedykowanymi obiektywami, które jakoś sprzęgają się z korpusem - oczywiście czysto mechanicznie.
Czyli "elektronika" niczym w "Cyberiadzie".
Ale z niededykowanymi wciąż działa centralnie ważony i punktowy.
puch24

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#36

Post autor: puch24 »

W nowszych modelach cyfrowych Nikona, wyposażonych w symulator przysłony AI, pomiar matrycowy z obiektywami bez CPU może działać pod warunkiem ręcznego wprowadzenia ogniskowej i maksymalnego otworu obiektywu w menu aparatu. Jeśli się tego nie zrobi, pomiar matrycowy automatycznie przełącza się na centralnie ważony.
Co więcej, sprawdziłem eksperymentalnie, że to naprawdę ma znaczenie dla wyników pomiaru - wprowadzenie skrajnie fałszywych parametrów wpływa na naświetlanie.

Mam też swoją teorię na temat tego, dlaczego Nikon nigdy nie wyprodukował pierścieni pośrednich do makrofotografii ze stykami do AF, przenoszącymi komunikację CPU obiektywu z korpusem. Myślę, że powód jest ten sam, co powyżej - z pierścieniami pomiar matrycowy, i ewentualnie automatyka S i P, może nie działać prawidłowo, i zapewne Nikon chciał uniknąć problemów z niezadowolonymi klientami.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5638
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparaty do dupy - Nikon

#37

Post autor: danz1ger »

poor pisze: 02 kwie 2019, 18:46
puch24 pisze: 01 kwie 2019, 21:54 czyli to, co ma F80.
niemożność pomiaru światła z obiektywami bez CPU.
Miod na moje serce.
Ja ma jeden obiektyw.

na moje nie miód a raczej domestos. co tym qtasom zależało. nowi amatorzy fotografowania kupując nowe aparaty kupowaliby też zalecane obiektywy. za tą wpadkę naczalstwo Nikona ma u mnie zarezerwowaną działkę 3,5 dag śrutu na głowę (a raczej na dupę).
A jednak ktoś kręci.
ODPOWIEDZ