Puszeczka za trzy kołeczka

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
otwieracz

Puszeczka za trzy kołeczka

#1

Post autor: otwieracz »

Pany problem jest taki że wyprzedałem trochę sprzętu i szukam coś psionicznego do 3 kafli, no max 3500. Kiedyś chorowałem na A6000, kusi mnie tylko 6300 i A7. Normalnie brałbym A7 ale do APSC mają trzy super szkiełka Sigmy 16, 30, i 56 1.4 które bym sobie sprawił z czasem jak sprzedam nerkę. A7 to już przestarzała konstrukcja, ale pełna klata to pełna klata, do zabawy z pleśniakami w sam raz. A mi została ze starego Nexa 50 Pentacona więc na start miałbym co podpiąć. Tyle że mam obawy bo... jak by to napisać... ślepnę! Nosz wszystko z bliska mi się zlewa, gazety normalnie przeczytać nie mogę. Zapisałem się do okulisty, ale termin dopiero na 30 maja. To najkrótszy termin u okulisty jaki udało mi się znaleźć w moim mieście. I się boję trochę ostrzenia przez okulary, bo nie wiem jak to będzie. Jakby coś ktoś, to chętnie posłucham jak to jest. Do maja to bym chciał już raczej czymś focić jakieś kotlety, a puchę kupić teraz bo jak przypali słońcem to sprzedawcom pada na mózg z cenami. To ostatni dzwonek by coś kupić przed latem w dobrej cenie. Szkło se kupię w maju. Co brać? Rozsądek mówi że do kotleta wystarczy A6000, rozum żeby dołożyć do A6300 a magia FF i pleśniaków ciągnie mnie za jaja w swoją stronę. Szczerze tu już miałem wychodzić po A6000 ale wolałem zapytać mistrzuf fotorafiji z jakiego aparatu kotlet wygląda na jadalny.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#2

Post autor: wpk »

Mistrzem smażenia jest tu gavin, który długo smażył na APS-C, ale ostatnio nabył patelnię wielkości małego obrazka.
Ja mogę Ci tylko rzec od siebie, jako okularnika (choć nie z denkami od słoików) od 6 klasy, że w okularach się da fotografować.
I na Twoim miejscu brałbym A7.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#3

Post autor: rbit9n »

o kulary to się można martwić, jak się ma Freda 5.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#4

Post autor: puch24 »

I się go nie widzi przy marszczeniu.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#5

Post autor: rbit9n »

to trza obiektywa do makra albo Marka.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#6

Post autor: wpk »

rbit9n pisze: 20 mar 2019, 18:33 o kulary to się można martwić, jak się ma Freda 5.
Miałem FEDa-4 - groszkowana muszla wizjera rysowała okulary...
otwieracz

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#7

Post autor: otwieracz »

wpk tak myślałem że APSC nikt tu sobie głowy nie zawraca... No to se kupię pełną klatę. rbit9n Nie wiem co ma Fred do wzroku, ale mój jest w porządku. Porządna 10.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#8

Post autor: rbit9n »

no wiem. niektórzy kleili filc, ale wtedy było deczko za daleczko.

Dodano po 35 minutach 1 strzale znikąd:

otwieracz pisze:rbit9n Nie wiem co ma Fred do wzroku, ale mój jest w porządku. Porządna 10.
ma do okulara, bynajmniej nie mercsedesa.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#9

Post autor: rbit9n »


otwieracz pisze:rbit9n Nie wiem co ma Fred do wzroku, ale mój jest w porządku. Porządna 10.
ma do okulara, bynajmniej nie mercsedesa.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Puszeczka za trzy kołeczka

#10

Post autor: Owain »

Ja mam plusy do czytania, ze plus 2 i wize i ostrze manualnie w wizjerze. Tam przeca jaka regulacja jest.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ