Kalibrator

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Metanoia

Kalibrator

#1

Post autor: Metanoia »

Nie mogę dość do ładu z wydrukami, jakbym miała kupić kalibrator to czy może ktoś napisać jaki kupić aby to miało sens i nie pogrzebało mnie ekonomicznie?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Kalibrator

#2

Post autor: wpk »

ColorMunki.
Metanoia

Re: Kalibrator

#3

Post autor: Metanoia »

Jakiś konkretny model?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Kalibrator

#4

Post autor: wpk »

Photographer Kit chyba.

Dodano po 5 minutach 56 strzałach znikąd:
Chociaż lepszy i1 i, jak widzę, niewiele droższy.
Ale Czornego najlepiej spytaj.
cz4rnuch

Re: Kalibrator

#5

Post autor: cz4rnuch »

Dlaczego mnie? Mojego benku nie trzeba kalibrować :)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Kalibrator

#6

Post autor: wpk »

A, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Kalibrator

#7

Post autor: Owain »

Woytek słusznie prawi. i1 wcale nie jest lepszy, tylko szybszy i ma jakieś dodatkowe, niepotrzebne gówna. Munki wystarczy i jest najlepszy do domowego użytku.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Metanoia

Re: Kalibrator

#8

Post autor: Metanoia »

Ale ja nie chcę kalibrować monitora, nic mu nie dolega.Chcę oprofilować drukarkę lub drukarki.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Kalibrator

#9

Post autor: wpk »

Fajnie, ale z czym/do czego? Do ócz Twych błękitu?
Metanoia

Re: Kalibrator

#10

Post autor: Metanoia »

Że zacytuję...

"Chcesz się przekonać, czy twój monitor poprawnie wyświetla barwy? Napisz e-mail z prośbą o przesłanie darmowego Barytowego Wzorca Pigmentowego (ilość wzorców ograniczona). Wzorzec został wydrukowany przeze mnie na dwunastokolorantowej drukarce wodnopigmentowej Canon ImagePROGRAF 8300 – mz. najlepszej fotograficznej drukarce, jaką stworzył rodzaj ludzki. Wydruk został wykonany na artystycznym podłożu barytowym Hahnemühle Baryta FB. Całość oprofilowałem przy pomocy zestawu X-Rite i1Publish Pro 2.

Przekonaj się, czy Twój monitor poprawnie odwzorowuje barwy. Dowiedz się, dlaczego uwielbiam zapach barytu o poranku ;)
"

tak więc dawien dawno otrzymałam takowy wzorzec i nawet od kolegi Marcina otrzymałam robiony przez niego profil pod canona MG6250, który na moich tuszach i papierach nie za bardzo...
Uruchomiłam obecnie drugą drukarkę i9950 i znów kolory nie za bardzo więc chcę to zgrać z monitorem bo ten jest fabrycznie kalibrowany pod aRGB.

Pytam co kupić aby wygenerować profil dla drukarki tak abym na wydruku widziała to co na ekranie.

Oczywiście wzorzec Marcina jest 1:1 zgodny z obrazem na ekranie i ja chcę takową współpracę uzyskać w drugą stronę.
ODPOWIEDZ