Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#121

Post autor: abishai »

wpk pisze:Jaki Olympus kupić?
Dostałem oferte na Ebay, może chcecie Wojciechu?
Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#122

Post autor: wpk »

Dzięki Damian - taniocha!
Jednak w tym systemie Noctilux F1.0 zadowala mnie, póki co, w zupełności.
I to mimo faktu, że ciemniejszy!
Ale może Puch - znany kolekcjoner niemarkowców - się skusi się. :)
puch24

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#123

Post autor: puch24 »

wpk pisze: 19 gru 2020, 08:23 Jaki Olympus kupić?
OM-1n, OM-2n, OM-2 Spot/Program trochę mniej, OM-3, OM-4, a preferabilnie OM-4 Ti.

Dodano po 6 minutach 2 strzałach znikąd:
abishai pisze: 19 gru 2020, 11:38
aisoglaM pisze:O kurdesz. To sam z siebie Puszyslaw pisał, czy z wikipedii przekopiowane?
Osia, młoda na forum jesteś to możesz nie wiedzieć, że ta cała wikipedia to ledwie Pucha notatnik, taki „brudnopis”.
Krążą niepotwierdzone pogłoski, że sam Wujek Google czasem zanim na jakieś zapytanie w sieci odpowie, wpierw do naszego Pucha śle zapytanie.
To jakieś kalumnie światło ćmiące... ;-)

Żeby była jasność - nie piszę tego wszystkiego wyłącznie z własnej głowy ani wyłącznie z własnego doświadczenia, bo aż tylu starych aparatów nie mam.
Ale jeśli piszę, to staram się zebrać wiele informacji z różnych źródeł (instrukcje obsługi, prospekty - w miarę dostępności, Wikipedia, strony internetowe, no i własne obserwacje też - w miarę dostępności sprzętu), i na pewno nie robię tego metodą Control-Copiuy, Control-Vkley. ;-)
Poza tym, jeśli opisuję dany aparat, to zwykle zaznaczam, że mam go (albo przynajmniej miałem go w ręku), albo go nie mam i nie miałem w ręku.

Dodano po 5 minutach 5 strzałach znikąd:
wpk pisze: 19 gru 2020, 12:37 Dzięki Damian - taniocha!
Jednak w tym systemie Noctilux F1.0 zadowala mnie, póki co, w zupełności.
I to mimo faktu, że ciemniejszy!
Ale może Puch - znany kolekcjoner niemarkowców - się skusi się. :)
Ba! Nie mam go do czego przyczepić. Ale to w ogóle, bo obiektywów Leica M nie idzie podłączyć do Samsungów NX ze względu na wymiary mocowania (Samsung ma za małą średnicę i za dużą odległość rejestrową). Jedynym sposobem jest trwała wymiana bagnetu w aparacie na bagnet M. Nawet przez jakiś czas były takie do kupienia.

To oczywiście najmniejszy dla mnie problem, bo szejset funtów to ja zawsze przy sobie na lody noszę. ;-)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#124

Post autor: wpk »

Grycanki?

BTW, czemu Samsungi przerabiać?
Na Nikoniarzach ludzie tonami przerabiają pod Nikona wszystko co się nawinie, szlifierki, pilniki, tokarki, drukarki trzyde i palniki plazmowe zaprzęgając, to przecie pod Samsunga tyż zdołajo Noctiluxa i jemu podobne poprawić.
puch24

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#125

Post autor: puch24 »

Nie, nie lubuję się w Grycankach. Wolę inne kształty, smaki i zawartość.

Nikoniarzy nie czytuję, więc nie jestem ftemacie.
Obiektyw można przerobić, jak sądzę, ale biorąc pod uwagę różnicę wartości obiektywu do Leiki i korpusu Samsunga NX, lepiej poświęcić korpus. Jest on bowiem obecnie wart prawie tyle, co nic. :-(
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4082
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#126

Post autor: poor »

puch24 pisze: 18 gru 2020, 21:27 Wydałeś komuś?
Hmmm.
niech sie krzewi kultura foto
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#127

Post autor: wpk »

Chyba kultura archeo.
puch24 pisze: 19 gru 2020, 16:17 Nikoniarzy nie czytuję, więc nie jestem ftemacie.
Obiektyw można przerobić, jak sądzę, ale biorąc pod uwagę różnicę wartości obiektywu do Leiki i korpusu Samsunga NX, lepiej poświęcić korpus. Jest on bowiem obecnie wart prawie tyle, co nic. :-(
Well… Żeknij to Nikoniażą, a Cie zkszyczo.
Bo jak już który Nikona kupi, to musi wszystko pod niego poprawiać.
puch24

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#128

Post autor: puch24 »

Na Nikoniarzach to za samo fspomnienie o Samsungu się bana dostaje zapewne, a już na pewno jest to powód do powszechnej śmieszności, bo przecież Samsung to nie aparat.
A obiektywy od Leiki M to można zapewne tylko do Zetki podetkać, bo do lustrzanek Nikona to ni chuja nie idzie.
Wogle do lustrzanek Nikona niczego nie idzie podetkać tak, żeby oszczyło na infinicję, bez grubej ingerencji mechanicznej w dany obiektyw.
Wiem, że ludzie masowo Heliosa 44 przerabiają, dalibóg, nie wiem po jakiego chuja, bo to fsumie dość marny obiektyw i ja za nim nie przepadam.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#129

Post autor: wpk »

No właśnie.
Trza przerabiać, przerabiać i przerabiać.
puch24

Re: Olympus OM-2 Spot/Program - aparat zupełnie nie do dupy

#130

Post autor: puch24 »

To samo zresztą jest z Olympusem OM - przez dużą średnicę i dużą odległość rejestrową bagnetu, ani nie idzie niczego obcego podetkać do aparatów, ani obiektywów OM nie idzie podetkać do innych lustrzanek. Bodaj jedyny znany mi adapter, to adapter z obiektywów OM do korpusów Canon EOS.
ODPOWIEDZ