W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1961

Post autor: cz4rnuch »

Prawie jak za darmo. Bier.

https://imback.eu/home/
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1962

Post autor: wpk »

A gdzie ten średni format, o którym piszą?
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2510
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1963

Post autor: sorevell »

wpk pisze:A gdzie ten średni format, o którym piszą?
Średni w czerwcu 2020, ale obawiam się, że to lipa. Sensor ma 11mm przekątnej i robi, dzięki systemowi luster / pryzmatowi, zdjęcie matówki, która siedzi w miejscu materiału światłoczułego.
Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1964

Post autor: wpk »

Też czytałem o tym patencie.
sorevell pisze: 24 wrz 2019, 17:04
wpk pisze:A gdzie ten średni format, o którym piszą?
Średni w czerwcu 2020, ale obawiam się, że to lipa. Sensor ma 11mm przekątnej i robi, dzięki systemowi luster / pryzmatowi, zdjęcie matówki, która siedzi w miejscu materiału światłoczułego.
Obrazek
Ale jaja. Już były kiedyś "telewizory 50 cali", składające się z pudła z ekranem i projektorka wewnątrz. :D
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1965

Post autor: abishai »

Petro pisze: 24 wrz 2019, 16:55 A pamiętacie o takim pomyśle Kyocery (zdaje się)? Była to jakby szpulka z kawałkiem filmu..
Ja pamiętam, strasznie się na to zajarałem swego czasu, ale potem wszystko ucichło, że niby technologicznie jeszcze nie było można tego wtedy ogarnąć, bo był problem z pamięcią i zasilaniem. No i może faktycznie wtedy tak mogło być, ale dzisiaj?!
Na kości mieszczącej się w karcie microSD można mieć 128GB pamięci, toż pewnie nawet zaledwie połowa tego by wystarczyła żeby zmieścić zdjęcia z matrycy.
I niech by nawet po 36 czy 70 klatkach trzeba było zgrywać, bardziej w celu podładowania wewnętrznego zasilania. Ech, kupił bym ponownie Dynaxa 9 i cieszył się jak dziecko:)
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1966

Post autor: puch24 »

Zaiste, spiskowe, sztywne podwozia ich! :-D

Ale to prawda. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że przemysł nie broni się przed postępem, tylko stara się go wykorzystać z korzyścią dla siebie, ale chyba nie jest to do końca prawda.
Jak to mówili starożytni Marsjanie, winny jest ten, kto ma z tego korzyść (lub kto straciłby korzyść). Gdzieś kiedyś czytałem, że nowe rozwiązania wprowadzane są dopiero wtedy, gdy stare już całkowicie zużyją się ekonomicznie, marketingowo, czyli przestają przynosić takie dochody jak wcześniej. Dlatego też spośród nowych pomysłów wdrażany jest co trzeci, co czwarty, bo jeśli nawet kolejne są bardzo dobre (np. z technicznego punktu widzenia), nie wdraża się ich, dopóki poprzedni się nie zużyje ekonomicznie.

Taki cyfrowy film, ładowany do tradycyjnego aparatu, rozwaliłby w drobny mak cały istniejący obecnie przemysł (który zresztą i tak ma się słabo, sprzedaż aparatów cyfrowych nie w telefonach spada drastycznie), więc producenci nie są zainteresowani rozwijaniem czegoś, co mogłoby się okazać gwoździem do trumny. Poza tym. producenci są też żywotnie zainteresowani tym, by produkty, które już kiedyś wyprodukowali i sprzedali (czyli stare aparaty na film) jak najszybciej rozpadły się w proch i pył, i na pewno nie będą wspierali jakichkolwiek działań, które przedłużyłyby ich żywot.
zdyboo

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1967

Post autor: zdyboo »

Ja gdzieś czytałem, że Kodak cyfrowy film uwalił na samym początku patentami i poza koncepcję czy prototypy to nie wyszło. Co jakiś czas pojawia się startup dotyczący takiego rozwiązania, ale chyba nie wychodzi poza etap prezentacji i zbierania kasy.
Dokładnie jak napisał puch, taki wynalazek producentom się obecnie nie opłaca.
puch24

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1968

Post autor: puch24 »

No właśnie, wydaje mi się, że kilkakrotnie już czytałem o takim pomyśle, i nic z tego do tej pory nie wyszło. Ciekawe, czy ktoś to celowo utrąca?
zdyboo

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1969

Post autor: zdyboo »

Raczej tak.
Na pomysł cyfrowego filmu "wpada" ktoś raz na jakiś czas. Zakłada startup, może nawet zaczyna szukać technologii, robi efektowną prezentację i płaci kilku portalom za reklamę. O pomyśle robi się stosunkowo głośno. Kancelaria prawna reprezentująca właściciela patentu wysyła pismo. Startup się zwija.
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Graala

#1970

Post autor: cz4rnuch »

Zdrastwujtie, Amigos. Ciorny ma problem, bo jego kieszeniowy wąż tym razem chyba odrobinę przesadził i przez niego muszę się spakować na miesiąc w malutki plecaczek (40L chyba).

Obrazek

W związku z zaistniałą sytuacją muszę jakoś ograniczyć sprzęt, który zabzieram na wyjazd. Wiem oczywiście, że wszystko da się już dzisiaj obskoczyć smarkfonem, ale mój smarkfon wiekowy więc pozostaje mi aparatka. Myślę, że zabrać ze sobą mogę góra 1kg sprzętu więc oprócz ładowarki, kart i aparatki zostaje mi miejsce na mniej więcej dwa obiektywy. Uwaga ankieta. Co byśta zabłały na kilka tygodni tak by obskoczyć tym lodowiec, zwierza pierzastego w postaci pingwina, lamy lub przynajmniej jedną lamę, góry, pustynię, ocean, solnisko, wulkany, gejzery, miasta i oczywiście talerze? Do wyboru mam 28, 45, 85, 200. Myślałem przez chwilę by sobie zakupić tego GRa, tego co jest super i najlepszy, ale ponoć bateria w tym dziadowska a sama ogniskowa choć zajebista (wiem, bo miałem culpisia A za którym tęsknię) to jednak chyba nie da się tym obskoczyć wszystkiego. Reasumując dwa obiektywy do wyboru. No chyba, że sobie odpuszczę majty to wtedy 2 i pół.
ODPOWIEDZ