W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2731

Post autor: cz4rnuch »

Bez. Dla mnie wygodniej.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2732

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 19 paź 2020, 15:12 Ta prawdziwa/fizyczna/nieoszukana optyka na większym też nie da rady. Przeca tam po 200 meksów sersory.
Fakt.
Zatem jak to w końcu jest?
Wiem, że niektórzy kupują Sony A7Rxxxxxx i potem krzyczą wniebogłosy, że teraz mogą sobie wykadrować perfekcyjny wycinek i dzięki temu nie potrzebują teleobiektywu i jeszcze różne ujęcia na raz mają...
cz4rnuch pisze: 19 paź 2020, 15:12 No chyba, że to pudełko po butach co to kiedyś się nim P.Drasz chwalił, że takie cudne. Tam chyba nie przesadzili z pikselkami.
O ile kojarzę, to nie PD lecz Drogi pastwisko, nie po butach lecz po odkurzaczu i nie chwalił się, tylko zajebiste zdjęcia na papierze robił.
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2733

Post autor: cz4rnuch »

Na bank Pol. Rozpływał się na temat takiego Fujika w kształcie cegiełki i magii, którą ta cegiełka produkuje.

Dodano po 2 minutach 32 strzałach znikąd:
wpk pisze: 19 paź 2020, 15:27Zatem jak to w końcu jest?
No, bo w Sony oszukują i optyka nie jest prawdziwa tylko procki szybkie ino świst i się nie zorientujesz, że Cię robią w b4mbuko.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2734

Post autor: wpk »

Masz na myśli Macieja Franka Franza Franklineiro Kaitena i_huj_wie_kogo_jeszcze Frankiewicza? :D

Dodano po 1 minucie 15 strzałach znikąd:
PS Ja wszelkie profile i autokorekty wyłączam.
nordenvind

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2735

Post autor: nordenvind »

wpk pisze: 19 paź 2020, 15:27
cz4rnuch pisze: 19 paź 2020, 15:12 Ta prawdziwa/fizyczna/nieoszukana optyka na większym też nie da rady. Przeca tam po 200 meksów sersory.
Fakt.
Zatem jak to w końcu jest?
Wiem, że niektórzy kupują Sony A7Rxxxxxx i potem krzyczą wniebogłosy, że teraz mogą sobie wykadrować perfekcyjny wycinek i dzięki temu nie potrzebują teleobiektywu i jeszcze różne ujęcia na raz mają...
a najbardziej się znajo jakie szkła trzeba do gęstej matrycy te co majo 24mpx :mrgreen:
cybulski

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2736

Post autor: cybulski »

30mpix z kwanona oto złoty środek jest :D
ale ta matryca podobno w dr-ach nie nadąża jednak trzynaście sześć tych dr-ów ma czyli aż o 0,3EV wincyj niż a9
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2737

Post autor: cz4rnuch »

30 już za mao. Min. 35 a najlepiej 42 do ciachania. Tak zdroworozsądkowo.
cybulski

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2738

Post autor: cybulski »

z drugiej strony tam szum zaczyna szaleć mimo wszystko, testy testami ale obraz już niefajnie wygląda jak ciemniej.

Dodano po 1 minucie 11 strzałach znikąd:
Sony nie robi małych rawów z ff mRaw i sRaw jak canon ?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2739

Post autor: wpk »

cz4rnuch pisze: 19 paź 2020, 16:41 30 już za mao. Min. 35 a najlepiej 42 do ciachania. Tak zdroworozsądkowo.
Marcinie, ja o tym kadrowaniu z A7Rileśtam wspomniałem cytując mantry jakichś cholernych nikoniarskich ślubniaków czy tam innych ichniejszych glamurowców/krajobrazowców.
Osobiście mam doń wielką awersję.
Sam staram się PRZED NACIŚNIĘCIEM SPUSTU kadrować na 100%, co najwyżej czasami prostuję w PP o kilka stopni jeśli widzę, że ewidentnie skrzywiłem...
Bo okrojenie zrobionego kadru uważam za potworną profanację rzeczywistości, która została w nim niepowtarzalnie uwieczniona.
nordenvind

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2740

Post autor: nordenvind »

no tak ale landszaft nie spierdoli sprzed obiektywa, koty tresowane tym bardziej
a jak się robi jakąś akcję na żywo nie można krzyknąć zaczekajcie !
ODPOWIEDZ