W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5637
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2761

Post autor: danz1ger »

ale można spróbować FREEZE!!!
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2762

Post autor: abishai »

Wojtku, z tą kaucją to mnie chcesz obrazić, czy jak?

Po pierwsze - to nie są plecki top model z tego roku, warte tyle co nowe auto średniej klasy, ale o tym wiesz.
Ich wartość obecnie jest już chyba bardziej sentymentalna - o czym też wiesz.
Więc nie wygłupiaj się z kaucjami.

Po drugie - czy się zawiedziesz?
Prawdopodobnie tak, softem do obsługi plików, już czuć że to staroć, upierdliwy i kapryśny, lubi się wykrzaczyć w trakcie eksportu plików. Wyświetlacz na pleckach to też nie ta liga co obecnie, iso i inne ustawienia zrobisz, ale zdjęcie podejrzeć, no... coś tam zobaczysz;) ale chcesz podejrzeć detal - to dopiero na monitorze.
Matryca lubi światełko, w szary pochmurny dzień pozura nie pokaże.
Ale zabierz ją na spacer w słoneczny dzień, nakarm słonkiem - raczej nie będziesz żałował.


Po trzecie - nie posyłał bym tego kurierem czy pocztą, mimo wartości sentymentalnej nie chciałbym żeby ktoś paczuszką grał w piłkę.
Dlatego w zasadzie posłać mogę to tylko z kimś jadącym do PL w okolice Rzeszy, znamy obaj takiego osobnika i mogę bez obaw podać te plecki przez tę osobę. Wiem nawet kiedy ta osoba ma w planach kolejny wyjazd, miejmy nadzieję że covidek nie posra wszystkiego, jeżeli nie, to pod koniec roku plecki były by u Ciebie. Musiał byś pewnie tylko odebrać z Rzeszy, to co, ogarniać temat?

Żeby już tutaj nie śmiecić, jak coś, dogadamy wszystko na pw.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38824
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2763

Post autor: wpk »

Ojej...
Czyżby Waldkiem?
Nie mam żadnych przeciwwskazań. :)
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2764

Post autor: abishai »

A nawet i naszemu gavinowi coś pośle, ze szczyrego złota!
Obrazek
Tylko trza mu bedzie wydzielać po sztuce, żeby sie nam nie zapasł przez zime i wiosną deski nie zatopił.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38824
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2765

Post autor: wpk »

On niech na świdraki uważa, bo dziurawa deska też długo pod nim nie wytrzyma.
nordenvind

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2766

Post autor: nordenvind »

abi chyba miałeś przedtem α99 II, posłałeś go na emeryturę ?
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2767

Post autor: abishai »

A99II jest nadal w rodzinie, obecnie w studio najczęściej używana.
Jak się sytuacja z dogadywaniem A7III + LA-EA5 wyjaśni, to albo zostanie do emerytury z kilkoma zacnymi szkłami po babci Minolcie, albo będzie do sprzedania. Zobaczymy co i jak sony wymysli.
nordenvind

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2768

Post autor: nordenvind »

więc chyba jeszcze tylko kwestia dostępności LA-EA5
cz4rnuch

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2769

Post autor: cz4rnuch »

Odnośnie LA-EA5 to chętnie poznam Twoją opinię, bo to w sumie jedyna opcja, która mnie interesuje jeśli chodzi o adaptery. Tzn. jeszcze kiedyś myślałem nad łajkami (ale to za duży koszt) i średniakami (ale to chyba przerost formy nad treścią).
wpk pisze: 19 paź 2020, 20:27...Dodam tylko, że uwielbiam klikać dla powiększenia i delektować się szczegółam...
Tu mi przypomniałeś drugie zastosowanie kropka. Raz mi się dostała, w Riomaggiore, strasznie leniwa kelnerka, która nie za bardzo się paliła do podrzucenia menu to se zrobiłem foćkę 28/2 i po powiększeniu w aparatce dało się przeczytać po ile stoi makaron z krewetkami. To na plus ofkors.
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#2770

Post autor: abishai »

Dostępność to nie problem, nie ma pośpiechu.
Gorzej że na obecną chwilę Lala5 nie bedzie gadać z niczym poniżej A7rIV A9/A9II, czy soby zechce objac wstecznym wsparciem A7III - nie wiadomo, pewnie nie bo po co, chcesz miec wsparcie kup nowa puszke, kasa misiu, kasa.
Wtedy albo się rozejrze za jakaś przejściówką od myfriendów - ta do szkieł od C645 z A7III działa lepiej niż oryginalna Lala4 ze szkłami Minolty - no ale lala4 jest z celafonem a dopiero lala5 jest bez, ale nie wiadomo czy bedzie wsparcie dla A7III.
Jak nie staniesz, dupa z tyłu:(
ODPOWIEDZ