Słuchawki

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Słuchawki

#41

Post autor: Owain »

He-man!
Sowy nie są tym, czym się wydają...
nordenvind

Re: Słuchawki

#42

Post autor: nordenvind »

ja mam take, leżo sobie z 10 lat i odpoczywajo, kiedyś miałem do nich preampa lampowego na triodach w klasie A single ended, a teraz... teraz to wiadomo...

Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Słuchawki

#43

Post autor: wpk »

Wzmacniacz lampowy do słuchawek...
Słuszną linię ma nasza władza.
nordenvind

Re: Słuchawki

#44

Post autor: nordenvind »

wzmacniacz lampowy do wszystkiego... końcówki mocy w monoblokach 25kg jeden kanał na triodach 805 40W, wielkości puszki od piwa każda, zasilanie 900V :mrgreen:

Obrazek

Dodano po 3 minutach 35 strzałach znikąd:
potem mi przeszło i zacząłem robić single ended w klasie A na tranzystorach, tylko 25W na kanał i słownie około 10 elementów elektronicznych na płytce.. ale za to zasilacz był wielkości dwóch pudełek od butów... i te radiatory :mrgreen:
puch24

Re: Słuchawki

#45

Post autor: puch24 »

Grzegorz, a czy masz porcelanowe podstawki pod kable, żeby nie leżały bezpośrednio na podłodze i nie przenosiły drgań z podłogi na prąd, a także drewnianą gałkę do regulacji głośności, bo plastikowe i metalowe degradują dźwięk, a także odwirowywarkę do płyt CD, która po odsłuchaniu płyt odwirowuje je w przeciwnym kierunku, żeby pozbawić je namagnesowania, którego nabawiły się wirując w polu magnetycznym Ziemi w czasie odsłuchiwania?

Dla niewiernych: to autentyki!
nordenvind

Re: Słuchawki

#46

Post autor: nordenvind »

Mam to fszystko oczywiśćie.
Ale odpowiedz mi tylko dlaczego herbata z porcelanowej filiżanki smakuje lepiej niż z blaszanego kubka ? :mrgreen:
puch24

Re: Słuchawki

#47

Post autor: puch24 »

Tak, tak, wiem. :-D
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5638
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Słuchawki

#48

Post autor: danz1ger »

nordenvind pisze: 04 mar 2020, 00:07 Mam to fszystko oczywiśćie.
Ale odpowiedz mi tylko dlaczego herbata z porcelanowej filiżanki smakuje lepiej niż z blaszanego kubka ? :mrgreen:
pewnie pozytywne wibracje :roll:
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Słuchawki

#49

Post autor: vid3 »

Red tube.
Jak się podłączy i rozgrzeje.
nordenvind

Re: Słuchawki

#50

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 03 mar 2020, 23:25 a także odwirowywarkę do płyt CD, która po odsłuchaniu płyt odwirowuje je w przeciwnym kierunku, żeby pozbawić je namagnesowania, którego nabawiły się wirując w polu magnetycznym Ziemi w czasie odsłuchiwania?
Dla niewiernych: to autentyki!
https://sklep.hi-fi.com.pl/pl/densen-pl ... ujaca.html

Posiadam nawet tą płytę i moim zdaniem powoduje w dźwięku zmiany na pograniczu percepcji.
Pomysł zzrodził się po wspólnych badaniach inżynierów Densena i naukowców w Seulu.
Kiedyś posiadałem końcówkę mocy tej firmy i mam akurat zaufanie ich wiedzy wiedzy inżynieryjnej.
Nigdy nie propagowali żadnego voodoo w przeciwieństwie do innych firm.
ODPOWIEDZ