Trója na szynach z ergonomii

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
gavin

Re: Trója na szynach z ergonomii

#31

Post autor: gavin »

always on
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Trója na szynach z ergonomii

#32

Post autor: wpk »

Tak? A skąd Ty taki znawca? Masz choć jednego Kwanona?
gavin

Re: Trója na szynach z ergonomii

#33

Post autor: gavin »

mam kupe!
zdyboo

Re: Trója na szynach z ergonomii

#34

Post autor: zdyboo »

To nie było 5D, bo to małoobrazkowy jest, chyba 7D II, w każdym razie na pewno II i na pewno ten najwyższy model Canona z matrycą formatu APS-C.
Co ciekawe w fabryce mamy Canona, jakiś podstawowy model z zakresu 500-650D do obsługi stołu do robienia zdjęć 360 stopni. Niby soft stołu wspiera C i N, ale C wspiera bardziej i trzeba było coś kupić. Sam zaproponowałem najprostszy model, bo zdjęć miał trzaskać jakieś chore ilości, nawet więcej niż przeciętny Nikoniarz w ramach testów, powiedziałem, że wymiana będzie tańsza. Jak na razie się jednak nie posypał. Tyle, że myśmy nie zgubili wyzwalacza i nie było potrzeby w ogóle wchodzić do menu lampy.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Trója na szynach z ergonomii

#35

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze:Nie znam się, więc się wypowiedziałem. Wziąłem to, jeśli dobrze pamiętam, z instrukcji po prostu...
Nawet jeśli się mylę, to są z tym różne jaja i ograniczenia, o których trzeba pamiętać, nie można tak po prostu nacisnąć dźwigni.
pal sześć popychacz DoF, bardziej mi chodziło o to zakładanie obiektywu.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
gavin

Re: Trója na szynach z ergonomii

#36

Post autor: gavin »

Co Wam ten stół wypluwa? Filmik czy jakiś tam coś tam?
zdyboo

Re: Trója na szynach z ergonomii

#37

Post autor: zdyboo »

Filmik OIDP, choć chyba można też było zapisać jako animowanego GIFa, ale wiadomo wtedy tylko 256 kolorów, czyli spora utrata jakości. Można ustawić co ile stopni obrotu stołu ma być zrobione zdjęcie i tu właśnie wychodziła przewaga Canona stół się kręcił, a aparat robił zdjęcia. Stół się zatrzymywał po zrobieniu pełnego obrotu. Jak był podłączony Nikon, to do każdego zdjęcia stół musiał być zatrzymywany, a że u nas sobie wymyślili 48 lub nawet 72 zdjęcia na pełen obrót, to Nikonem za długo by to trwało.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Trója na szynach z ergonomii

#38

Post autor: wpk »

zdyboo pisze: 28 maja 2020, 15:15soft stołu
Naprawdę pora umierać.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Trója na szynach z ergonomii

#39

Post autor: rbit9n »

Obrazek

Obrazek

co do bagnetu FD to jest tak, że niezależnie od wersji dźwignia przenosząca wartość przysłony (ta po lewej, przy blokadzie), po zdjęciu obiektywu z aparatu zawsze znajduje się w tej samej pozycji. popychacz przysłony, którym aparat domyka przysłonę (na dole), też zawsze jest w tym samym miejscu. dźwignia wartości przysłony "domyka" się podczas zakładania obiektywu, popychając odpowiednią dźwignię w aparacie do tej wartości, którą mamy ustawioną. wartość A to dźwignia maksymalnie opuszczona, czyli zupełnie inaczej niż na zdjęciach. problem był raczej dla innych producentów skopiować nFD, bo ostatni człon obiektywu z dźwigniami się blokuje na aparacie i się nie obraca, w przeciwieństwie do obudowy z zatrzaskiem, blokadą.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Trója na szynach z ergonomii

#40

Post autor: puch24 »

Masz więcej własnego doświadczenia z FD, więc nie będę się upierał.

Ale... instrukcja do A-1 wyraźnie mówi, że przed założeniem obiektywu FD migawka musi być naciągnięta.
ODPOWIEDZ