Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5581

Post autor: nordenvind »

cz4rnuch pisze: 15 sty 2021, 14:29
I pytanko do szanownych. Ten rzemyk co dodają do aparatki to porażka jest. Założyłem, bo w rękawicach się chuyowo nosi, ale krótkie to strasznie i jak się przełoży przez szyję i ramię to potem trza się z tego wysupływać przy każdym zdjęciu. Kiedyś widziałem taki patent z paskiem, który wisiał jak torba naramienna, ale w każdej chwili można było to przyłożyć do oka, bo tam jakaś taka klamerka była co to jakoś ułatwiała. Tyle, że nie mogę tego znaleźć. Jakby kto znał takie paski, które można używać bez zdejmowania to będę rad za rekomendacje. Liczę tu szczególnie na Woytka.
tesz mam otake, długaśny, łatwo reguluje się długość i szybko wypina te tabletki

Obrazek

druga opcja, zwykły pasek przedłużony czarną końcówką i zasuwką z takiego samego paska
nie można go wypiąć i regulować podczas użytkowania ale jest przyjemniejszy kiedy go owinę na dłoni

Obrazek

Dodano po 3 minutach 33 strzałach znikąd:
reporterskie chyba wszystkie przeglądałem i na żaden nie zdecydowałem się, niektóre wyglądają jak uprząż dla konia :)
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5582

Post autor: cz4rnuch »

Ten peak design wizualnie ok, ale zastanawiam się czy te pizdryki mocujące wytrzymają coś cięższego? Bo ostatnio na N. coś właśnie pisali, że im się to urywało. To co zaproponował Grzegorz ma karabińczyk i płytkę do mocowania statywowego więc raczej pewne i łatwo to wypiąć.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5583

Post autor: wpk »

Marcin, Peakowscy Designerzy wymieniali gwarancyjnie we wczesnych modelach te guziki z pętelkami na mocniejsze. Poza tym jest chyba kilka rodzajów w zależności od przewidzianego obciążenia.

Dodano po 3 minutach 50 strzałach znikąd:
PS I nawet nie tylko gwarancyjnie, lecz każdemu, kto chciał. Np. gdy się kupiło model ze starszymi guzikami, to chyba wystarczyło napisać, i nieodpłatnie przysyłali nowsze.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5584

Post autor: cz4rnuch »

Czyli nowsze lepsze? Bo widzę taki Peak Design Slide Lite v3 i jak rozumiem to wersja 3. Tyle, że w opisie stoi, że to na mniejsze lustrzanki lub bezlustra oraz, że udźwig do 90kg. Jakoś mi to się wzajemnie wyklucza i dodatkowo nie chce mi się wierzyć w ten udźwig.

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-des ... m=referral
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5585

Post autor: wpk »

Może chodzi o udźwig statyczny a nie dyndanie i szarpanie?
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5586

Post autor: cz4rnuch »

Albo chodzi o sam pasek, bo te kotwiczki i 90kg? Chyba przez sekundę :) W każdym razie ten parametr raczej w błąd wprowadza i nic nie mówi. Co do samego paska to pooglądałem jakieś recenzję i chyba by mi odpowiadał. Co ciekawe ta akcja naprawcza o której pisze Wojtek rozpoczęła się w 2018 i jak rozumiem z opisu na cyfrowe to nadal sprzedają te potencjalnie trefne pestki :(

https://www.dpreview.com/news/030388316 ... placements
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5587

Post autor: wpk »

Widać nakupili ale im nie schodzą. Sam taki kupiłem.
cz4rnuch pisze: 18 sty 2021, 11:40 W każdym razie ten parametr raczej w błąd wprowadza i nic nie mówi.
Dokładnie.
Marketing mający chyba spowodować zachwyt u łapaczy pokemonów, tymczasem tylko wzbudza podejrzenia u normalnych.
zdyboo

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5588

Post autor: zdyboo »

Pewnie wytrzymują i te kotwiczki, ale tylko w ściśle zachowanych warunkach laboratoryjnych.
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5589

Post autor: nordenvind »

Jeśli cały pasek pasek ma udźwig 90kg to każda kotwiczka ma 45kg. Analogicznie pojedynczy sznureczek 22,5kg, więc te wartości stają się bardziej wiarygodne.
Pojedyncza linka spadochronowa grubości 1,2mm za 1,5 zł/metr z kevlarowym rdzeniem wytrzymuje 60kg ! Podejrzewam, że najsłabszym punktem
może być mocowanie sznureczków w tych pigułach.
Wersja Slim V3 (taką mam) ma wyraźne oznaczenie na pudełku V3 także nie ma możliwości pomyłki ze starszą. Osobiście kupiłem ten pasek tylko z powodu regulacji
długości bo lubię nosić aparatkę przerzuconą przez ramię. Tych wymyślnych zaczepów mogłoby nie być, zupełnie nie mam potrzeby wypinania paska.
Niestety na rynku podobnych akcesoriów jest straszliwa mizeria.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5590

Post autor: cz4rnuch »

Ponoc własnie wśród tych v3 są trefne. I na tej kotwiczce to nie jest przypadkiem po jednym śniurecku? Na N. z tego co pamiętam to puszczało w miejscu łączenia z pestką. W każdym razie kupiłem tego pika i jak dostanę to chyba na stronce widziałem formularz więc jeśli się do to skorzystam i od razu wymienię na nowsze.
ODPOWIEDZ