Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5301

Post autor: nordenvind »

Znaczący jest również fakt, że Associated Press jako pierwsza z wielkich agencji przechodzi na bezlusterka.

Tak na marginesie czorny, w A7RIII migawka mechaniczna jest chyba z 3x cichsza niż w a7II,A7RII :mrgreen:
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5302

Post autor: cz4rnuch »

Nie wiem. W A7III tam mechaniczna jest w hui głośna. Z tych co ostatnio próbowałem miałem okazyję to cicha jest ta z Canona R6.
puch24

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5303

Post autor: puch24 »

A Pentax, czyli Ricoh, nadal twierdzi, że przyszłość należy do lustrzanek, a bezlustrzanki są chwilową fanaberią.

Dodano po 4 minutach 44 strzałach znikąd:
cz4rnuch pisze: 26 lip 2020, 00:49 Nie wiem. W A7III tam mechaniczna jest w hui głośna. Z tych co ostatnio próbowałem miałem okazyję to cicha jest ta z Canona R6.
A dziwisz się? Gdzie w Trinitronie jest migawka, żeby Sony miało było okazję nauczyć się, jak to dobrze zrobić? ;-)
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5304

Post autor: cz4rnuch »

Nie dziwię się. Ale to w sumie jest mało istotna rzecz. Przynajmniej mnie to nie interesuje. I chyba jednak ogólnie jest to mało istotne skoro taka marka jak AP uważa, że można tym robić zdjęcia zarobkowo. I w sumie jeśli im to nie przeszkadza to takiemu robaczkowi jak ja chyba też nie powinno. Nawet jak jest za głośno to często można włączyć cichą. U mnie ostatnio to chyba w 70% chodzi elektroniczna.
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5305

Post autor: nordenvind »

idą w zaparte lub inaczej, idą w Ławrowa :mrgreen:
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5306

Post autor: cz4rnuch »

Trzeba ich uświadomić, że tylko mocowanie Najkona jest przyszłościowe. Z ich przyszłościowymi parówczakami f/1.8 po 5 tysi.
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5307

Post autor: nordenvind »

puch24 pisze: 26 lip 2020, 00:57 A dziwisz się? Gdzie w Trinitronie jest migawka, żeby Sony miało było okazję nauczyć się, jak to dobrze zrobić? ;-)
Chyba jednak od A7RIII, A9 nauczyli się już robić ciche migawki.

A7III ma dobrą baterię , świetny af, matrycę BSI, ale z pewnych rozwiązań ją wykastrowali.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5308

Post autor: cz4rnuch »

Nie parzy kawy. I gdy ją pytam "Bezlustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?" to mi odpowiada "Spierdalaj" albo "Zbigniew Boniek" :(
nordenvind

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5309

Post autor: nordenvind »

Dobrze, że nie "Kazimierz Górski"
Gdyby dorzuciliby lepszą migawkę, bardziej rozdzielczy wizjer, ekran dotykowy i serię, to byłaby A9 :mrgreen:
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Dywagacje o zakupie A7

#5310

Post autor: wpk »

Widzę, że gadka zaczęła być jak na Nikoniarzach...
Czy to dlatego, że główny adwersarz cz4rnucha i cybulskiego zbanowany? :mrgreen:
ODPOWIEDZ