Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#231

Post autor: puch24 »

No, nie, nie byłbym aż tak okrutny. Obiektywy 1,8/50 i 2/35 są podobno znośne optycznie, mniej więcej na poziomie swoich pierwowzorów Canona i odpowiedników Nikona sprzed 20 czy nawet 30 lat. 2/100 też podobno nie jest tragiczny. 1,8/85 jest już słabszy, a 2,8/45 jest naprawdę niespecjalny optycznie. Nie wiem, jak 1,4/50 - coś tam czytałem, chyba jest taki sobie.
Ale do tego dochodzą jeszcze problemy z elektroniką i kompatybilnością, szczególnie w wersjach do Nikona, a najnowszy do Nikona AF 1,8/85 już bije wszelkie rekordy niedopracowania.
Więc moim zdaniem są to raczej bardzo niskobudżetowe obiektywy dla niezamożnych, i typu "na przetrwanie", gdy obiektyw jest koniecznie potrzebny, a nie można sobie pozwolić na droższy.
Bo zarówno jakość optyczna, jak i sprawność AF i sprzężeń z aparatem jest raczej lub zupełnie niezadowalająca. To obiektywy dla osób o bardzo niskich wymaganiach.

Wątpię więc, by Yongnuo nagle wspięło się na jakieś wyżyny inżynierii przy tworzeniu obiektywów do Sony E.
cz4rnuch

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#232

Post autor: cz4rnuch »

To była szydera. Ale chodzilo mi też o to, że na razie chyba nie ma co liczyć na inne 35/1.8. No chyba, że canon przez przejściówkę, ale to nie będzie lepsze od Sony ani wagowo ani chyba też optycznie. O AFie nie wspominając.
puch24

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#233

Post autor: puch24 »

Wiem, że szydera.
Obiektywy Yongnuo są od kiepskich do bardzo kiepskich.
Rozważałem 2/35 do Nikona, ale chyba sobie daruję, bo będzie z tego większe rozczarowanie niż pożytek. A używany Yongnuo jest chyba słabo sprzedawalny, więc byłyby to naprawdę wyrzucone pieniądze.

A ciągle chodzi mi po głowie parka typu 1,8-2/35 i 1,8-2/85, i są takie i Nikona (starsze), i Nikona (nowsze), i np. Tamron, ale są, cholera, drogie. Najtańsza kombinacja to dwa tysie, a najdroższa - ponad 6.

Parka Yongnuo byłaby sporo tańsza (~1,4 k), ale...
gavin

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#234

Post autor: gavin »

Miałbyś Canona to było by tanio jak barszcz! A tak to płać i płacz!
puch24

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#235

Post autor: puch24 »

No wiem.
Ale dlaczegoś nie mam Canona i nie bardzo za nim przepadam.
No po prostu jestem uprzedzony i już.

Ale był czas, że tak jak lubiłem lustrzanki Nikona i nie lubiłem Canona, tak lubiłem kompakty cyfrowe Canona, a kompakty Nikona były moim zdaniem w większości do dupy.

Miałem kompakcik Canona A540, który pożyczyłem koledze, on go (bez pytania) pożyczył byłej żonie, i aparat przepadł. Mam jeszcze SX130, którego już nie używam w zasadzie, ale jest dość fajny i ma wszystkie tryby ręczne.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14711
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#236

Post autor: Owain »

To może jednak:



Czekajcie, czekajcie. To właśnie ten adapter se Woytunio kupił? Warte to coś, bo ja do tej pory słyszałem o tych techartach ale traktowałem jako ciekawostkę, która wolniejsza jest od moich palców, o celności nie wspomnę.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
sorevell
Posty: 2510
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#237

Post autor: sorevell »

Ten, ten.
gavin

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#238

Post autor: gavin »

ale powolny ten fokus, gość szybko przekadrowuje żeby było wrażenie, że coś tu się dzieje na szypkości
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14711
Rejestracja: 11.2016

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#239

Post autor: Owain »

Hmm, Woytek, co robisz w sobotę? :D

No nie wiem, czytałem różne opinie, że hallo robi w centrum kadru, że af tylko centralny, że to grzech... nie wiem, nie wiem :>
Sowy nie są tym, czym się wydają...
gavin

Re: Samyang AF 35mm f/2.8 FE Review

#240

Post autor: gavin »

pije bimber, bedzie leżoł za stodoło
ODPOWIEDZ