Sony Zeiss Batis 85 1.8

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#11

Post autor: cybulski »

wpk pisze: 07 lip 2019, 14:2985/1.2? Kupiłbym...
Ale to tylko wersja II.
Mnie nie podnjecają żadne aktualne szkła :) 50L i 85L załatwia co trzeba a ostrość mam w...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#12

Post autor: wpk »

... aktówce?
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#13

Post autor: cybulski »

wpk pisze: 07 lip 2019, 14:55... aktówce?
A nawet głębiej
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#14

Post autor: wpk »

Muj borze...
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#15

Post autor: cybulski »

Wiem bluźnie..
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#16

Post autor: cybulski »

cz4rnuch pisze: 07 lip 2019, 13:56 Pewnie Krzysiu tego nie przeczyta a nawet jeśli to pewnie w zadzie ma zdanie takiego leszcza jak ja, ale w internetach piszą, że te syćkie Bziatisy to som farbowane Tamrony. Tutej pewnie mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć Puszysty, ale on się brzydzi tym bagnetem więc szanse na to małe.

Reasumując tytuł powinien wyglądać tak: Sony Tampon Zeiss Batis
Krzysiu odpisał :
"Spytałem wujka Google co myśli o tym ze Tamron robi Batisa i to raczej można włożyć między bajki
Produkcja jest w Cosinie chyba właścicielu Zeissa ale design był robiony przez Tamron i opatentowany
I sprzedany do Zeiss albo w ogóle zamówiony
Tak w ogóle jak zaczniesz czytać teorie spiskowe na necie to głowa mała
Dla Olka design obiektywów robi sigma
Dla sigmy ktoś tam
Sony to w ogóle nie ma swoich pomysłów i wszystkie szkła ktoś im robi
Także 70-200 2.8 FM to przecież klon tamrona
No mój batis to tez klon tamrona
Aż ktoś patrzy i nagle batis wazy 400gram a Tamron 700
Batis 8 grup
Tamron 9
I ktoś pyta jaki kurwa klon
Więc znawcom dziękujemy"

Dodano po 2 minutach 49 strzałach znikąd:
po chwili namysłu Krzysiu dodał :) z pewną uszczypliwością

"a wracając do wątku z forum o którym pisaliśmy to też Cię rozumiem ...
pokazujesz zdjęcia żeby ktoś mógł sobie wyrobić opinię i ew. podjąć decyzję a tutaj psychodyskuja o tym kto je ew. projektował ...
to jak pytasz kogoś : która godzina a on Ci pierdoli że podobno ma padać po południu"

Dodano po 1 minucie 23 strzałach znikąd:
No to tyle Krzysia :)
Dziś od rana pada a jest rano więc komuś godziny się chyba pomyliły.
cz4rnuch

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#17

Post autor: cz4rnuch »

Zdjęcia są w dziale obiektywnym, możesz powiedzieć Krzysiowi, więc pierdolenie o obiektywie jest tu jak najbardziej wskazane. I mnie chodziło tylko o to, że skoro patent do lensa zakupiony od jednego Japończyka a zrobiony przez drugiego Japończyka to raz, że to wcale nie takie między bajki włożyć a dwa, że trochę mało Zajsa w tym Zajsie. Logo na pewno niemieckie. Podkreślałeś miłość kolegi do marki to tak mnie się skojarzyło. Co do samego obiektywu to pomijając cenę jest bardzo fajny a do tego, że żyjemy w epoce marek a nie wytwórców też już był czas przywyknąć. Fajny obiektyw, jeszcze raz podkreślam, tylko taki to Zajs jak z koziej...

PS Z tego co widzę to Cosina robi też obiektywy pod własną marką Voigtländer więc w sumie jak na Japończyków są tacy dość niemieccy. Także oprócz logo może wtłoczyli tam trochę zajsowskiego ducha.
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#18

Post autor: cybulski »

Ja np słyszałem od innego miłośnika zajsów (chyba się zna bo pracuje w zawodzie reportera kamerzysty w tvn) że produkcja szkła w Europie nie może tam czegos zawierac, ołów?, więc produkuje się to poza Europą. A do obrazu podobno ten ołów jest potrzebny w optyce. Więc to nie jest wszystko takie proste jak wygląda.
cz4rnuch

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#19

Post autor: cz4rnuch »

Wyjaśnienie kolegi z TVNu (o ile prawdziwe) nie do końca wyjaśnia dlaczego sami nie projektują(?) swoich szkieł (a przynajmniej szkła o którym mowa) ;) Ja się pod tym względem z wiekiem zradykalizowałem i jeśli firma z tradycjami ogranicza się do naklejania swojego logo na produkcie ( nie ważne czy to Zeiss, Apple czy Tommy Hilfiger) to dla mnie jest to w pewnym sensie robienie klienta w bambuko.
cybulski

Re: Sony Zeiss Batis 85 1.8

#20

Post autor: cybulski »

cz4rnuch pisze: 08 lip 2019, 09:54 Wyjaśnienie kolegi z TVNu (o ile prawdziwe) nie do końca wyjaśnia dlaczego sami nie projektują(?) swoich szkieł (a przynajmniej szkła o którym mowa) ;) Ja się pod tym względem z wiekiem zradykalizowałem i jeśli firma z tradycjami ogranicza się do naklejania swojego logo na produkcie ( nie ważne czy to Zeiss, Apple czy Tommy Hilfiger) to dla mnie jest to w pewnym sensie robienie klienta w bambuko.
Trochę masz z tym rację. Dzisiaj kupujemy loga a tak naprawdę produkt trzepać może jedna i ta sama fabryka.
Patrząc w obraz można samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy nam to odpowiada czy też nie.
ODPOWIEDZ