FE 1.8/85

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#11

Post autor: wpk »

puch24 pisze: 16 lis 2019, 23:08 Rozmarzyłem się...
Ja też... Przepiękna opowieść.

Dodano po 3 minutach 54 strzałach znikąd:
puch24 pisze: 17 lis 2019, 01:03 Bo to jest coś, co mi się podoba.
Mnie też.

Sporoście, towarzysze, wczoraj dobrego nawrzucali - musiałem ostrzegnięciować gęsto.
otwieracz

Re: FE 1.8/85

#12

Post autor: otwieracz »

Pierwszy z lewej na samej górze. Wzrok zamiast w stronę aparatu to na dwa rzędy niżej. Chyba czułeś miętę do jakiejś koleżanki?
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: FE 1.8/85

#13

Post autor: poor »

Krople fajne. Kozienice...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8567
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#14

Post autor: vid3 »

Petro pisze: 17 lis 2019, 14:11 Widzielim widzielim, Bóg zapłać.
Może jeszcze tylko dodam, że nie tyle o aparatce żem zaczął myśleć wtenczas, co o rolnetce. I jak się pojawili w Foto Optyce radzieckie WPC5 8x30, namówiłem mamę z babcią na zfinansowanie tejże i do dziś ją mam. Bo choć w tej opowieści byłem zaledwie trzynastoletnim pacholęciem i wzrok miałem dużo lepszy, niż dziś, to jednak żałowałem, że te cycki podziwiać muszę z tak daleka... A o aparatach z teleobiektywem, to wówczas nikt nie marzył. O, a tak w ogóle, to mam właściwie jedno zdjęcie z tych czasów. To grupowe zdjęcie, robione może jakie cztery - pięć miesięcy po tej przygodzie à la "W domach z betonu nie ma wolnej miłości".

Obrazek

Kto zgadnie, gdzie jestem?

Dodano po 28 minutach 40 strzałach znikąd:
Łoj, ale zrobiłem off top w temacie - bądź co bądź - poświęconym obiektywowi. Jeśli uważacie, że byłoby bardziej kąfotrowo, przepraszam... Komfortowo, przenieść to gdzieś indziej, to poproszę. A jak nie, to zostawmy.

Który to był rok?
Pytam, bo może znałeś mojego kolegę albo jego siostrę ze Żwirki i Wigury.
cybulski

Re: FE 1.8/85

#15

Post autor: cybulski »

Petro pisze: 16 lis 2019, 23:04 Nie z lasu, tylko z Leśniczówki...
No dobra. To było tak, że ja chodziłem do szkoły (nr 33) zazwyczaj kawałek przez Leśną, wzdłuż rzeczki, przełaziłem przez Zbrowskiego, no i zaraz za rogiem była ul Kolberga, a na niej szkoła. Ale czasami bywało, że przechodziłem prosto, przez mostek, właśnie koło tych drzewnianych domów i dochodziłem prosto do Kolberga, gdzie skręcałem w lewo i też docierałem do budy. Raz padał deszcz, a ja chyba miałem za dużo czasu. Musiałem opuścić którąś lekcję, czy coś w tym rodzaju.
Stanąłem naprzeciwko tego największego domu i się paczę. Zawsze mi się te domy podobały. Zastanawiało mnie, kto tam mieszka i myślałem sobie, że musi mieć strasznie fajnie, tak niby w mieście, a w lesie.
I paczę się akurat na wykusz na dachu, a tam w oknie kobieta... Zobaczyła mnie, że się gapię i... Zdjęła bluzkę. A następnie przysunęła się do okna. W pierwszej chwili myślałem, że przebiera się, a ja ją podejrzałem i uciekłem. Ale później pokazywała mi się regularnie. Przez kilka tygodni. Co ciekawe, zawsze rano i kiedy padało. Być może dlatego, że nie było wtedy ludzi w parku... A cycki miała przepiękne...
Za młodu pewnie przystojny był to i panny bez proszenia się obnażały. Ma co wspominać na stare lata.

Dodano po 2 minutach 5 strzałach znikąd:
otwieracz pisze: 17 lis 2019, 14:13 Pierwszy z lewej na samej górze. Wzrok zamiast w stronę aparatu to na dwa rzędy niżej. Chyba czułeś miętę do jakiejś koleżanki?
a ja myślałem że wzrok na tej z motylem na głowie.

Dodano po 1 minucie 1 strzale znikąd:
A cycki z 85/1,8 jakieś będą ?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#16

Post autor: wpk »

Właśnie.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8567
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#17

Post autor: vid3 »

Właśnie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#18

Post autor: wpk »

No to dawaj, bo to Twój wątek.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8567
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#19

Post autor: vid3 »

Nie mam chętnych cycków.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: FE 1.8/85

#20

Post autor: wpk »

:( :( :(
ODPOWIEDZ