Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#31

Post autor: cz4rnuch »

Na lokalnie wystawiałem ostatnio 2 obiektywy i dwa od razu poszły. Oczywiście też były negocjacje, ale już wcześnie uwzględniłem to wystawiając trochę drożej. Możliwe, że na szybkość sprzedaży wpływa wyróżnienie ogłoszenia.
zdyboo

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#32

Post autor: zdyboo »

MZ najbardziej na szybkość sprzedaży wpływa umiejętna wycena oraz dobre zdjęcia. Produkt nie może być zbyt tani i nie może być zbyt drogi. Wyróżnienia i inne ozdobniki mogą pomóc, ale MZ cena jest najważniejsza.
Uczciwy opis od siebie też na pewno pomaga. Ja z reguły w ogóle nie interesuję się ofertami używanych produktów, które mają opis skopiowany ze strony producenta lub w ogóle go nie mają. Najbardziej nie lubię opisu, stan jak na zdjęciach.
nordenvind

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#33

Post autor: nordenvind »

Mi też wydawało się, że allegro lokalnie jest bezpłatne, ale klient zapłacił przez payU i przyszła prowizja 6% od wartości.
zdyboo

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#34

Post autor: zdyboo »

Mój płacił bezpośrednio na moje konto, stąd może brak prowizji.
nordenvind

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#35

Post autor: nordenvind »

No właśnie przedtem kiedy płatności były na konto nie było prowizji dlatego zdziwiłem się.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#36

Post autor: wpk »

nordenvind pisze: 19 sie 2020, 15:54 prowizja 6% od wartości.
Serio? O kurwa.
zdyboo

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#37

Post autor: zdyboo »

6% to obecnie jedna z niższych prowizji na RPA.

Poczytałem co RPA napisało w sprawie opłat w transakcjach lokalnych i wychodzi, że trafiłem na uczciwego kupującego i do tego nie bojącego się przelać kasy na konto. Wygląda, że powinienem zapłacić 7,9% prowizji, jakby kupujący skorzystał z obsługi RPA.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#38

Post autor: wpk »

O ja pierdolę...
Wiem, naiwniak ze mnie, bo tylko kupuję, a niczego nie próbowałem jeszcze tamtędy sprzedać.
zdyboo

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#39

Post autor: zdyboo »

Część sprzedawców, która ma tez sklepy poza RPA, sprzedaje nieco taniej w swoich sklepach. Choć jak napisałem wcześniej, firmy mają znacznie niższe prowizje niż osoby fizyczne. Zaryzykuję twierdzenie, że przy obecnej wysokości prowizji, zwykłemu Kowalskiemu nie opłaca się sprzedawać starych gratów na RPA. Zostaje OLX, FB, lokalnie i ewentualne inne kanały.
RPA jest OK jako swego rodzaju agregator sprzedawców i oni sobie z tego doskonale zdają sprawę, Pamiętam jak kupowało się od kilku sprzedawców to do każdego trzeba było robić osobny przelew, mimo PayU. Teraz wrzucasz do koszyka, robisz jeden przelew i oni już rozdzielają kasę.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Czyy macie zaufanych sprzedwaców szkieł?

#40

Post autor: wpk »

Ja wciąż preferuję za pobraniem.
A że sprzedawcy poza A. mają taniej, wiem od dawna.
ODPOWIEDZ