Szkło do malowanek prawie Trioplan

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 984
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#21

Post autor: _13_jacek »

rbit9n pisze:chyba se z rzutnika wyręce obiektywa.
poka co jak będziesz mieć
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#22

Post autor: Owain »

Właśnie przegrałem aukcję, coś ją tak reklamował. Chytry jestem, ciekawe kto wygrał;p
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 984
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#23

Post autor: _13_jacek »

kurwa :shock:
jeszcze nie tak dawno nikt by tego nie kupił za więcej niż 100 zeta :roll:

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
znalazłem
swojego pentacona av 100/2.8 zanabyłem za 75peelenów a wisiało to tam co najmniej 2x
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#24

Post autor: Owain »

Nakręcasz popyt, to się i cena zwiększa. Mnie to kręci o tyle przez obrazek, co i przez wyzwanie modelarskie - uwielbiam takie wymyślania mocowania później. Ale będę polował na diaplana bo do meyera mam sentymet. A te 80tki taniej chodzą, ale gorsze?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 984
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#25

Post autor: _13_jacek »

Owain pisze:Nakręcasz popyt, to się i cena zwiększa. Mnie to kręci o tyle przez obrazek, co i przez wyzwanie modelarskie - uwielbiam takie wymyślania mocowania później. Ale będę polował na diaplana bo do meyera mam sentymet. A te 80tki taniej chodzą, ale gorsze?
80 nie, nie gorsze tylko, kółka w tle mniejsze bo ogniskowa krótsza
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#26

Post autor: Owain »

A to na apsc czy na ff? Bo na ff jeszcze mniejsze? :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 984
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#27

Post autor: _13_jacek »

chyba ff
zara muszę bo trioplan 100/2,8 to teges a 100-ki diaplan i pentacon av to bliźniacza formuła od niego
tak na ff to na apsc kółka większe
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
puch24

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#28

Post autor: puch24 »

Zastanawiam się, czy jakiś inny obiektyw projekcyjny nie spełniłby właściwie tego zadania. Mam gdzieś upchanego polskiego powiększalnikowego Amara 4,5/105, on oraz Mikar 4,5/55 (też mam) i Emitar 4,5/75 miały opinię optycznie beznadziejnych, więc może się nadadzą? Wszystko to były trójsoczewkowe tryplety, podobnie jak Trioplan. Może więc daje to podobny efekt do Trioplana?

Inne popularne u nas tryplety trójsoczewkowe, spotykane kiedyś powszechnie, to tryplety 4/40, stosowane w Smienach, i troszkę inny obiektyw, stosowany w Vilii, Vilii Auto i Siluet Elektro. A także eNeRDowskie obiektywy Domiplan (Meyera) 2,8/50 i Meritar (Certo) 2,9/45. Generalnie rzecz biorąc te ostatnie mają trochę naciągniętą jasność, bo powszechnie uznawano, że dla trypletu trójsoczewkowego maksymalna możliwa jasność, dająca sensowną jakość obrazu, to 3,5-4. 2,8 wymaga już trypletu czterosoczewkowego, typu Tessar czy Xenar itp. Mam gdzieś stare, zepsute Certo, zastanawiam się, czy nie rozebrać go na drobne i nie pozyskać obiektywu, albo kupić starą Smienę 8M i wydłubać obiektyw? Tyle, że one są dość krótkie, szerokie.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#29

Post autor: rbit9n »

a ja cały kompletny rzutnik za stówkę kupiłem. ale to było jeszcze za braci Lumiere.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#30

Post autor: puch24 »

Muszę pojechać do mojego Sezamu i przywlec tego Amara 4,5/105 i mieszek. Kiedyś próbowałem tej kombinacji użyć do makro. Ale już nie pamiętam, czy wychodziły jakieś pierścionki w tle, czy nie.
ODPOWIEDZ