Szkło do malowanek prawie Trioplan

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 984
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#31

Post autor: _13_jacek »

Jaki by to nie był obiektyw rzutnikowy jeśli się ma gdzieś upchany w kątach to moim zdaniem warto przyłożyć do matrycy dla sprawdzenia i zabawy.
Do 100peelenów za te szkiełko do zabawy to max. ale cena ponad 300zeta to już trochę nie teges, toć to dołożywszy kilkadziesiąt zeta można kupić fajnego jupitera-9 lub takumara 50/1.4 bo też widziałem poniżej 400pln.
Także jak ktoś ma na podorędziu obiektyw rzutnikowy to chwalcie się zdjęciami z niego, będzie fajnie...
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
puch24

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#32

Post autor: puch24 »

Dlatego trochę nie rozumiem cen za Trioplana (czy starego, czy nowego) rzędu 2000 zł lub t. p. - za obiektyw dający średnio ostry obraz (by nie rzec, że nieostry), w momencie gdy za podobną sumę można kupić nowoczesny, ostry, itd. obiektyw. Ale kto bogatemu zabroni?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#33

Post autor: Owain »

Wkleja takich 13_jacków malowanki na elitarne forum dla bogatych ahabów, to potem idzie taki i licytuje pierdylion za nieostre, bo to taki szpan:) Ostre to każdy potrafi;) Niedługo ktoś zrobi fajną fotę przez filtr zrobiony z kawałka lodu powstałego z moczu i... też się będzie sprzedawać :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Tom4sz

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#34

Post autor: Tom4sz »

Odpalę Ci Owain działkę za pomysł. :twisted:
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#35

Post autor: wpk »

I niech mocz będzie z Wami.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14712
Rejestracja: 11.2016

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#36

Post autor: Owain »

Najlepsze bokehy robi zamarznięty mocz dziwicy wydalony w czasie pełni po wyduldaniu przez rzeczoną szklaneczki Absyntu :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Tom4sz

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#37

Post autor: Tom4sz »

Skąd ja absynt wezmę?

Nie masz jakiegoś mniej ekstrawaganckiego pomysłu? :D
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5622
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#38

Post autor: danz1ger »

wpk pisze:I niech mocz będzie z Wami.
i niech każdy z Nich moczy się każdej noczy.
A jednak ktoś kręci.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9430
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#39

Post autor: rbit9n »

Tom4sz pisze:Skąd ja absynt wezmę?
można zrobić samemu. to proste jak wywołanie filmu. tylko dłużej trwa.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Szkło do malowanek prawie Trioplan

#40

Post autor: puch24 »

Powiększalnikowy Amar 4,5/105 nie ma szczególnej Moczy trioplanowej i nie daje tak pięknych pierścionków. Trochę rozszczepia, ale... to nie to.
Zastanawiam się, jakie jeszcze obiektywy byłyby do tego zdolne. Prawdopodobnie jakieś proste i niezbyt dobrze skorygowane obiektywy o konstrukcji trypletu, z nieco naciąganą jasnością, jak wspomniany przeze mnie Domiplan czy Meritar.
Jest Prakticar 2,4/50, to cztery wolno stojące soczewki, i widziałem w sieci parę zdjęć z niego, i nieostre tło jest z niego paskudne. Może zrobiłby pierścionki? Ale trzeba by było to sprawdzić.
Mam też gdzieś schowanego Riconara 2,2/50 - to taki bardzo budżetowy obiektyw Ricoha, do tego stopnia, że nie ma podwójnego ślimaka, tylko cały obiektyw wykręca się z tubusu przy nastawianiu ostrości, więc cały zespół soczewek obraca się. O ile pamiętam, to pięć wolno stojących soczewek. Musiałbym go wykopać.

Zdjęcia z tego Amara. Nie mogłem szybko znaleźć odpowiednio niespokojnego, rozostrzonego tła. Niczego nie urywają. :-(

Obrazek2016-12-13_19-47-07_12130004_NX2000 by Maciej, on Flickr

Obrazek2016-12-13_19-49-37_12130020_NX2000 by Maciej, on Flickr

Obrazek2016-12-13_19-52-54_12130031_NX2000 by Maciej, on Flickr
ODPOWIEDZ