Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#51

Post autor: wpk »

Phi... W tym kontekście powinienem pozazdrościć moim kotom, bo one używają kuwet, a ja nie...
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#52

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze:Nie o tym mówię. Nie mam miejsca, by rozłożyć się z powiększalnikiem i kuwetami nawet do BW. Zresztą nie wiem też, czy chcę. Może jakbym mógł skorzystać z jakiejś innej ciemni... Bo własnej nie mogę teraz urządzić. "Taka sytuacja".
opowiadasz. łazienki znaczy nie masz?
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#53

Post autor: puch24 »

Teoretycznie mam, ale tylko do formatu 10*15 cm.
samek

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#54

Post autor: samek »

puch24 pisze:...Zresztą nie wiem też, czy chcę...
Najpierw trzeba chcieć. A potem się warunki znajdą.
puch24

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#55

Post autor: puch24 »

Wiesz, problem w tym, że ostatnimi czasy (tzn. liczonymi w miesiącach) coraz mniej mi się chce i coraz mniej mam energii do działania. Chce mi się już tylko proste i łatwe rzeczy. :-(
samek

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#56

Post autor: samek »

puch24 pisze:Wiesz, problem w tym, że ostatnimi czasy (tzn. liczonymi w miesiącach) coraz mniej mi się chce i coraz mniej mam energii do działania. Chce mi się już tylko proste i łatwe rzeczy. :-(
Różnie bywa.
Jeden żyje z procentów, a drugi z codziennej pracy, a kolejny z żony, kochanka, totolotka, albo z tego co ludzie dadzą. Albo... itd.
Każdy posiadane środki przeznacza na coś. Jedzenie, przeżycie, hobby, dobroczynność, piwo przed telewizorem i uj wie co jeszcze. W pierony możliwości.
A od nas tylko zależy wybór co z tym zrobić.
Czasami zapadniecię z kolejnym piwem przed tv kusi jak szlag. Przyznaję.
Ale tak się tego boję, że na wszelki wypadek nie mam tv.
puch24

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#57

Post autor: puch24 »

Powiedzcie mi proszę, drodzy Ahabowie, biegli w przygotowywaniu i jedzeniu sóruffki, jak to zrobić, żeby uzyskać efekt zdjęcia w szwarcwajsie z filtrem, np. żółtym, pomarańczowym, czerwonym czy zielonym, tak, jak to się kiedyś używało takich filtrów do zdjęć na błonach ortopanchromatycznych dla rozjaśnienia albo przyciemnienia pewnych barw.
Czy zdjęcie w surówce można przerobić na szwarcwajs z zastosowaniem efektu kolorowego filtra?
Czy lepiej zrobić, tak jak kiedyś, zdjęcie z aparatem nastawionym na B/W ze szklanym filtrem na obiektywie? :-)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38803
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#58

Post autor: wpk »

Ale surówkę chcesz z filtrem żeby jakąś dietę uskutecznić? Czy składniki poprzerabiać, np. kapustę w sałatę zmienić, bo na bazarku nie było?

Ad rem - możesz i tak, i tak: albo suwakami w trybie BW w postprocesie, albo filtr na szkło - effekta winny być w podobie.
puch24

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#59

Post autor: puch24 »

To drugie by znaczyło, że musiałbym wyciągnąć ze skrzyni posagowej dawno zapomniane filtry kolorowe... ;-)

Mój Najkon ma w siebie wbudowane takie coś do robienia czarno-białych zdjęć jak z filtrami.
Samsungi NX dla odmiany niby mają tryb BW, i mają w tym trybie możliwość ustawienia koloru (?) (obok nasycenia, kontrastu i wyostrzania), i myślałem, że to działa jak kolorowy filtr w cz-b, ale nie, wygląda na to, że w trybie BW to zupełnie niczego nie zmienia. :-(
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 978
Rejestracja: 11.2016

Re: Jak się zmusić do jedzenia surówek, gdy z lenistwa wybiera się gotowane i przeżute?

#60

Post autor: _13_jacek »

"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
ODPOWIEDZ