Places

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14709
Rejestracja: 11.2016

Re: Places

#4881

Post autor: Owain »

A tak wogle to wszystko wina cz4rnucha. Tak że Marcin, nie wrzucaj już zdjęć, bo widzisz coś narobiu. :P
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Places

#4882

Post autor: wpk »

Owain pisze: 31 paź 2019, 13:21 Ale za co przeprosiłeś? Bo ja nie wiem? Podobnie nie wiem czemu zdjęcie płaskie?
Przeprosiłem za pochopne skrytykowanie zdjęcia, które wszystkim innym się podoba, lecz nie mnie.
A płaskie jest, bo jest płaskie. Plany pierwsze zlewają się ze sobą i z nieskończonością i wygląda sztucznie - zupełny brak perspektywy jak w studyjnej dekoracji do jakiegoś sitcomu albo na średniowiecznym arrasie. I nie chodzi o przymknięcie, przy 28 i tej odległości chyba bez różnicy 2.0 czy 5.6. Sam nie wiem, o co chodzi. Może faktycznie o to rozbielenie kontrastem, o którym pisze Marcin?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14709
Rejestracja: 11.2016

Re: Places

#4883

Post autor: Owain »

wpk pisze: 31 paź 2019, 13:42
Owain pisze: 31 paź 2019, 13:21 Ale za co przeprosiłeś? Bo ja nie wiem? Podobnie nie wiem czemu zdjęcie płaskie?
Przeprosiłem za pochopne skrytykowanie zdjęcia, które wszystkim innym się podoba, lecz nie mnie.
A płaskie jest, bo jest płaskie. Plany pierwsze zlewają się ze sobą i z nieskończonością i wygląda sztucznie - zupełny brak perspektywy jak w studyjnej dekoracji do jakiegoś sitcomu albo na średniowiecznym arrasie. I nie chodzi o przymknięcie, przy 28 i tej odległości chyba bez różnicy 2.0 czy 5.6. Sam nie wiem, o co chodzi. Może faktycznie o to rozbielenie kontrastem, o którym pisze Marcin?
No i wszystko jasne :mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Places

#4884

Post autor: wpk »

Co jasne? Co jasne? Szukasz guza???
cz4rnuch

Re: Places

#4885

Post autor: cz4rnuch »

Skłaniam się ku obróbce. Nie wiem wiem w sumie po co aż tak mocno zdjąłem kontrast. Dla mnie to jedyny plus z tej dyskusji, że się nad tym jeszcze raz pochylę, bo faktycznie nie wygląda to zbyt dobrze. Ale jak bym nie wołał to chyba i tak będzie wywoływać dziwne wrażenie, bo ten krajobraz nawet w rzeczywistości wygląda sztucznie :)
Owain pisze:A tak wogle to wszystko wina cz4rnucha. Tak że Marcin, nie wrzucaj już zdjęć, bo widzisz coś narobiu. :P
No nie będę. Po raz kolejny to napiszę, ale trochę brakuje mi tu klimatu z wątków o których wspomniałeś: nex i bawialnia. Tam zdjęc nazwijmy to słabych było od groma i jakoś nikt się tym nie przejmował. Bo i nikt tam nie aspirował do bycia jakimś magnumowcem. Tutaj jest trochę inaczej. Cześć z tu bywających to Panie i Panowie z AO czy tam z innych zakątków i pewnie fośkowanie biorą bardziej na serio. Szanuję to, ale osobiście mam podejście nieco lżejsze. Także nie dziwcie się, że czasem wrzucam pocztówki. Raz, że nie mam na te widoczki innego pomysłu a dwa, że nie chciałem po prostu wam pokazać piękne moim zdaniem miejsce. Akurat tu przesadziłem i dobrze, że wupsik mi na to zwrócił uwagę, ale i tak nie spodziewajcie się z mojej strony jakiegoś artyzmu. Mnie te widoki autentycznie zachwyciły i chciałem tu to po prostu wrzucić. Bo tu mi pasowało. Jak zrobicie wątek na pocztówki to tam się przeniosę. Dyskusja moim zdaniem niepotrzebna tym bardziej, że Samusiowi chodziło tylko o sam fakt wrzucenia wszystkich do jednego wora wielbicieli lukrowanych widoczków.

PS Może jakiś wontunio z RAWkami do obróbki by się przydał :) Przynajmniej by się okazało co kto miał na myśli.

Dodano po 3 minutach 33 strzałach znikąd:
A co przymknięcia to rożnica myślę, że by była. Na krzaczku, który jest blisko też mi zależało. Do tego na f2 pewnie pokazałby się winieto a to przecież wiadomo, że dodaje 100 punktów do plastyki :)

Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 14:15 przez cz4rnuch, łącznie zmieniany 2 razy.
cz4rnuch

Re: Places

#4886

Post autor: cz4rnuch »

A co przymknięcia to rożnica myślę, że by była. Na krzaczku, który jest blisko też mi zależało. Do tego na f2 pewnie pokazałby się winieto a to przecież wiadomo, że dodaje 100 punktów do plastyki :)
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14709
Rejestracja: 11.2016

Re: Places

#4887

Post autor: Owain »

wpk pisze: 31 paź 2019, 14:04 Co jasne? Co jasne? Szukasz guza???
Szukam. Byłem w tej sprawie dziś na rezonansie magnetycznym.
cz4rnuch pisze: 31 paź 2019, 14:11 No nie będę. Po raz kolejny to napiszę, ale trochę brakuje mi tu klimatu z wątków o których wspomniałeś: nex i bawialnia. Tam zdjęc nazwijmy to słabych było od groma i jakoś nikt się tym nie przejmował. Bo i nikt tam nie aspirował do bycia jakimś magnumowcem. Tutaj jest trochę inaczej. Cześć z tu bywających to Panie i Panowie z AO czy tam z innych zakątków i pewnie fośkowanie biorą bardziej na serio. Szanuję to, ale osobiście mam podejście nieco lżejsze. Także nie dziwcie się, że czasem wrzucam pocztówki. Raz, że nie mam na te widoczki innego pomysłu a dwa, że nie chciałem po prostu wam pokazać piękne moim zdaniem miejsce. Akurat tu przesadziłem i dobrze, że wupsik mi na to zwrócił uwagę, ale i tak nie spodziewajcie się z mojej strony jakiegoś artyzmu. Mnie te widoki autentycznie zachwyciły i chciałem tu to po prostu wrzucić. Bo tu mi pasowało. Jak zrobicie wątek na pocztówki to tam się przeniosę. Dyskusja moim zdaniem niepotrzebna tym bardziej, że Samusiowi chodziło tylko o sam fakt wrzucenia wszystkich do jednego wora wielbicieli lukrowanych widoczków.
Mam nadzieję, że sobie żartujesz teraz.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Places

#4888

Post autor: cz4rnuch »

Z czego? Że wolałem klimat z bawialni? Wolałem. Tam jedyny zgrzyt jaki się pojawił dotyczył tych psitek z moderacji. Tutaj zazwyczaj z niczego co chwila jakieś kwasy. Dlatego zanim się to rozwinęło ciorny zareagował i forum znowu dzięki mnie przetrwało.

Dodano po 3 minutach 56 strzałach znikąd:
Z resztą sam sobie ten wątek na pocztówki założę. Przynajmniej jak zatęsknię to będę wiedział gdzie tego szukać, bo na moim nowym kompie z 15 starymi poklejonymi dyskami to nie za bardzo.
cz4rnuch

Re: Places

#4889

Post autor: cz4rnuch »

Z resztą sam sobie ten wątek na pocztówki założę. Przynajmniej jak zatęsknię to będę wiedział gdzie tego szukać, bo na moim nowym kompie z 15 starymi poklejonymi dyskami to nie za bardzo.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38816
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Places

#4890

Post autor: wpk »

Bo cz4rmuch to wielki mały niepokój jest.

Się powtórzę:
wpk pisze: 30 paź 2019, 22:55 - A mógłbyś wrzucić bez obróbki? - nieśmiało szepnął Wojtek.
Najlepiej RAWa. Bo to zdjęcie mnie coraz bardziej intryguje.
A i rawowy wątek, czemu nie, możemy zmałpować.

Jednak nie bardzo rozumiem, o jakie kwasy Ci chodzi, bo zdjęcia tutaj pojawiają się wszelkie przecież - od kotleta do Magnum. I nikomu to nie przeszkadza... no chyba, że są za małe i przez to niepozwalające docenić tapatalkowej wizji autora.
ODPOWIEDZ