Zdjecie, ktore ma "cos"

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
trumil9

Zdjecie, ktore ma "cos"

#1

Post autor: trumil9 »

Chcialbym aby tutaj sie pojawialy zdjecia, niekonicznie naszego autorstwa ale takie, kore maja jakos historie i jest w tych zdjeciach jakas "atmosfera", nie umiem nazwac tego o co mi chodzi. Bylo zrobione przez mojego wieloletniego znajomego - Pawla, z ktorym bylem na studiach i z ktorym do tej pory zawsze gdy przylatuje do Polski spotykam sie.
Zdjecie przedstawia wnetrze biura nalezacego do Polskiej Zeglugi Promowej, na terenie przystani promowej w Nowym Porcie, w Gdansku. Poza mna siedzacym po prawej z papierosem reszta to pracownicy PZB. W tamtym okresie (1975,1976) gdy bylismy studentami ekonomi transportu ladowego na UG, udalo mi sie zalatwic dla siebie i Pawla dwukrotnie praktyke zawodowa przy obsludze osob opuszczejacych Polske promem do Szwecji lub Finlandii. Pracownicy bazy robili wspolnie z WOP i celnikami odprawe pasazerow na walk-in, my robilismy odprawe biletowa dla pasazerow zmotoryzowanych. 2 razy 2.5 miesiaca wakacji i kupa kasy. Nasza praktyka oficjalni byla bezplatna ale praktycznie kazdy z cudzoziemcow zostawial nam tipy, zwlaszcza motocyklisci a takze naworkowani Szwedzi i Finowie dojezdzajacy taksowkami, ktorym nie chcialo sie isc na odprawe do budynku to przychodzili do nas. Wszyscy pozbywali sie polskiej waluty a takze czesci walut wymienialnych. Bylo dobrze....
I teraz zdjecie. Moze ja widze "cos" spowodowane tym, ze mam osobisty stosunek do tych ludzi, tego miejsca, ale kilka osob potwierdzilo, ze odchylona od pionu sylwetka faceta w srodku na tle statycznych pozostalych postaci nadaje "cos" temu zdjeciu.

Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#2

Post autor: wpk »

Wojtek, świetny pomysł na wątek.

A to zdjęcie dla mnie jak najbardziej ma to "coś".

PS Myślę, że powinniśmy ograniczyć się do własnych zdjęć - na pewno każdy z nas ma takie.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#3

Post autor: rbit9n »

proszę o replay, bo nie widzę zdjęcia.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#4

Post autor: wpk »

Widocznie nie zasłużyłeś.
cz4rnuch

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#5

Post autor: cz4rnuch »

Zdjęcie nad którym zdecydowania można się dłużej zatrzymać czyli dobre. Ale ten wontunio to bym dał do działu zdjęciowego (o ile będę inne wrzutki).
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#6

Post autor: rbit9n »

wpk pisze:Widocznie nie zasłużyłeś.
a nie prawda, bo zasłużyłem.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#7

Post autor: wpk »

Ej, Towarzystwo, wstyd mi za Was i za siebie, że taki wątek odłogiem stoi. Dawać swoje cosie!
Ja dam "Wiatr" z maja 1981 - jedno z moich ulubionych zdjęć, a dlaczego tu pasuje chyba tłumaczyć nie muszę:

Obrazek
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#8

Post autor: rbit9n »

dobre, Twoje najlepsze. ale szczerze mówiąc, to kiedyś zrobiłem takie samo, tylko lepsze.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#9

Post autor: wpk »

Więc pokaż, zamiast pieprzyć 3 po 3.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Zdjecie, ktore ma "cos"

#10

Post autor: rbit9n »

no więc nie. lepiej od zdjęć wychodzi mi sianie fermentacji, zbieranie burzy z mózgów i pieprzenie bez soli. a sól to chlor, to sód. tylko odwrotnie.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ