Kota dawno nie było

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Kota dawno nie było

#4581

Post autor: wpk »

Na AF-C mam raczej zawsze nastawione, więc niby śledzenie: elastyczny punktowy S albo rozszerzony elastyczny.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Kota dawno nie było

#4582

Post autor: Owain »

Pieska trzeba było do schroniska albo - jeśli czyjaś - pojechać do właścicieli i im zdrowo pierdolnąć. W przeciwnym wypadku piesek długo nie pożyje :(

Dodano po 1 minucie 5 strzałach znikąd:
Cz4rnuch, fajna fota, ale znów ten Twój nerwowy bokeh. Kiedyś myślałem, że to ze szkła, ale miałeś te szkła co mam i ja i one tak nie robią. Więc to obróbka - wyostrzanie?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2358
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Kota dawno nie było

#4583

Post autor: Gdama »

To "drżący Cz4rnuch" jest.

A suczka drogowa reprezentuje moją ulubioną chyba "rasę".
Podobny, trochę większy przedstawiciel płci męskiej, przybłąkał się daaawno temu w dzielnicy moich dziadków. Był tak nisko skanalizowany i miał tak imponujące instrumenta męskie, że (ku zgrozie mojej babci) powszechnie nazywany był Ruchaczem :oops:
Długo był tzw. rezydentem dzielnicowym, którego wszyscy głaskali i dokarmiali. A potem szczęśliwie ktoś go pokochał i znalazł na starość dom.
cz4rnuch

Re: Kota dawno nie było

#4584

Post autor: cz4rnuch »

Owain pisze: 30 paź 2019, 07:31...Cz4rnuch, fajna fota, ale znów ten Twój nerwowy bokeh. Kiedyś myślałem, że to ze szkła, ale miałeś te szkła co mam i ja i one tak nie robią. Więc to obróbka - wyostrzanie?
A o którą focię chodzi, bo chyba nie o ostatnią? Tam przecie w ogóle bokesia nie ma. A tak ogólnie to recepta na nerwowy jest prosta: trochę klarity i mikrokontrastu. Do tego lubię też trochę odjąć światełka w tle.

Dodano po 34 minutach 23 strzałach znikąd:
Tutaj byłem trochę bardziej zdenerwowany:

Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Kota dawno nie było

#4585

Post autor: Owain »

No o tą z autem, coś tam jeszcze się rozmazuje w tle, ale jakby wyostrzone. Clarity to właśnie chyba jest mikrokontrast. Staram się używać odpowiedzialnie, ale często, jak zdjęcie np. cz-b i bez bokehu np. w jednej płaszczyźnie to zdarza mi się mocno pociągnąć ;) Natomiast jeśli używam wyostrzania to staram się używać go tylko poprzez użycie korekt miejscowych, by nie wyostrzać tego co poza głębią ostrości.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Kota dawno nie było

#4586

Post autor: cz4rnuch »

Jo, chodziło mi o suwak struktury od NIKa.
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Kota dawno nie było

#4587

Post autor: poor »

spokojny
Obrazek
puch24

Re: Kota dawno nie było

#4588

Post autor: puch24 »

Czy to kaźmirski piesek?
Awatar użytkownika
poor
Rich poor
Posty: 4053
Rejestracja: 07.2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Kota dawno nie było

#4589

Post autor: poor »

rodowity
puch24

Re: Kota dawno nie było

#4590

Post autor: puch24 »

Przypomniała mi się piosenka o jamniku proboszcza.

ODPOWIEDZ