Po co?

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2359
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Po co?

#41

Post autor: Gdama »

Dobrze, że nadal wielu zadaje sobie to pytanie - zawsze to jakaś nadzieja na niezapstrykanie świata na amen ;)

Często zastanawiam się, po co te zdjęcia? Przez lata powody się zmieniały, nigdy nie bujały w rejonach artystycznych, a raczej dokumentujących. Zazwyczaj po prostu chciałam pokazać bliskim, gdzie byłam i co widziałam. Na ten przykład zachwyca mnie piękno, we wszelkiej postaci, światło, kolor, faktura.
Potem coraz bardziej zależało mi na tym, żeby poczuli, co ja czułam. W końcu z powodów zdrowotnych świat skurczył się do spacerów o promieniu kilkuset metrów, więc popadłam w makro :)
W dużym skrócie - najbardziej zależy mi na zachowaniu wrażenia z danej chwili. Jeśli po obejrzeniu zdjęcia ktoś je również odbierze - to super. Ale myślę, że najczęściej tylko ja wiem, o co chodziło, niestety ;)

Puchu, ja również nigdy nie jestem zadowolona ze swoich zdjęć.
A brawężenie kultywować zdecydowanie! :)
Chory

Re: Po co?

#42

Post autor: Chory »

Kiedy pojawiła się Leica M-D, to od razu pomyślałem - dlaczego nie posunąć się krok dalej i zrobić aparat cyfrowy, nie dość, że bez wyświetlacza, to jeszcze niech nie robi zdjęć, tylko wydaje dźwięk migawki... Bo ja mam jak Woytek, najzwyczajniej lubię pstrykać!

Tak nieco poważniej, gdybym potrafił malować chyba odszedłbym od fotografii. Woytku, czy Twój tata robił zdjęcia?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#43

Post autor: wpk »

Nie, nie zna się na tym kompletnie. Rysunek, malarstwo, rzeźba... ;)
Chory

Re: Po co?

#44

Post autor: Chory »

Pięknie, wychodzi na to, że robimy zdjęcia bośmy beztalencia.

Jak to piszą na N. - proszę o zamknięcie wątku.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#45

Post autor: wpk »

Weź Niepierdol, uśmiechnij się i rób zdjęcia. ;P
samek

Re: Po co?

#46

Post autor: samek »

wpk pisze:...I czy jesteś dronem? Jeśli tak, to uważaj, bo niebawem zarekwirują Cię do WOT.
W tym przypadku podrzucałem Anię tak długo, aż się udało.
Chory pisze:Pięknie, wychodzi na to, że robimy zdjęcia bośmy beztalencia.
To jest bardzo ciekawa teza.

Kurde. Aleście się rozpisali, a ja od jakiegoś czasu niechętnym czytanio-pisanio-komentowaniu. Może mi w końcu minie.
Się podepnę pod wypowiedź gdańskiej damy. Się podoba.
Gdama pisze:...W dużym skrócie - najbardziej zależy mi na zachowaniu wrażenia z danej chwili. Jeśli po obejrzeniu zdjęcia ktoś je również odbierze - to super. Ale myślę, że najczęściej tylko ja wiem, o co chodziło, niestety...
tomfoot

Re: Po co?

#47

Post autor: tomfoot »

Znam jednego pana, będącego jednym z najbogatszych (ale finansowo) Polaków, który twierdzi, ze robienie zdjęć to nie zajecie dla mężczyzn. Prawdziwy mężczyzna musi pić i ruchać. Serio.
Co ciekawe, pan ten od kilku lat jest takze zaangażowany w promowanie polskiej kultury za granicami :-)
tomek_jj
Posty: 290
Rejestracja: 11.2016

Re: Po co?

#48

Post autor: tomek_jj »

tomfoot pisze:Z. Prawdziwy mężczyzna musi pić i ruchać. Serio.
jednocześnie?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38818
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#49

Post autor: wpk »

tomek_jj pisze:
tomfoot pisze:Z. Prawdziwy mężczyzna musi pić i ruchać. Serio.
jednocześnie?
- Baco, jakie dwie rzeczy lubicie robić najbardziej?
- Kurzyć... I stosunki seksualne od tyłu.
- Dlaczego od tyłu?
- Bo mogę kurzyć.
samek

Re: Po co?

#50

Post autor: samek »

tomfoot pisze:...Prawdziwy mężczyzna musi pić i ruchać...
Myślę, że można by zaryzykować twierdzenie, iż tłumaczy to poważną część historii ludzkości.
ODPOWIEDZ