Po co?

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#71

Post autor: wpk »

puch24 pisze:Woytek, Czy mi się wydaje, czy przerobiłeś tę stronę?
Nie wiem, kiedy ostatnio zaglądałeś.
Jakoś grubo nie, ale bywają aktualizacje softu, nowe wrzutki, podmiana zdjęć nagłówkowych...
puch24

Re: Po co?

#72

Post autor: puch24 »

Chyba dawno nie zaglądałem, albo mi się pokićkało...
tomek_jj
Posty: 290
Rejestracja: 11.2016

Re: Po co?

#73

Post autor: tomek_jj »

puch24 pisze:tomek_jj,

Ale teraz się pstryka znacznie więcej, niż kiedyś. I wynika to z tej łatwości fotografowania i znikomego kosztu. Ile się kiedyś przeciętnie robiło zdjęć rocznie (nie mówię o fotoreporterach i innych zawodowcach, tylko o amatorach)? Powiedzmy, że "intensywny" amator wypstrykiwał rolkę na tydzień, czyli 36 x 52 = 1872 zdjęcia rocznie. Nawet dwie rolki na tydzień dają 4000 zdjęć rocznie.
Cała ta dyskusja o ilości zdjęć jest.... To do ciebie zależy ile i jak robisz. Nikt nikomu nie każe pstrykać bez opamiętania, kasować zdjęcia z karty bez obejrzenia i przegrywania na dysk , bo się miejsce skończyło.
Miliony robionych zdjęć, umieszczanych w chmurach facebookach flickrach, imgurach i gdzie tam jeszcze mimo ich "słabości" są jednak zapisem dzisiejszych czasów. Ludzie dostali narzędzie do uwieczniania siebie i otoczenia. Ponieważ intensywnie korzystają z tego narzędzia, to znaczy, że człowiek ma wbudowaną taką potrzebę. Nie ma co się na to obrażać, że zalew tandety, bylejakości technicznej itp. To trochę jak z szeroko pojętą kulturą - jeden woli oglądać Hamleta, a inny współczesny kabaret w TVP i słuchać Disco Polo. A to że tych drugich jest zdecydowanie więcej - tak zawsze było.
puch24

Re: Po co?

#74

Post autor: puch24 »

Ach, nie traktuj tego, co napisałem, aż tak poważnie. Tak sobie tylko brawężę, zastanawiając się, dlaczego bardziej podoba mi się 10 zdjęć, zrobionych prawie 20 lat temu nędznym Kijewem, niż 1000 zdjęć zrobionych teraz aparatem z super rozdzielczością, automatykami, itd. :-(
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#75

Post autor: wpk »

Bo beznadziejnie tęsknisz do bycia tamtym Maćkiem.
Tak jak ja do bycia tamtym Wojtkiem.
tomfoot

Re: Po co?

#76

Post autor: tomfoot »

A nie jest tak, ze w ogóle zdjęcia zrobione jakiś czas temu wywołują nostalgię? Niezależnie od tego czym zostały zrobione? Ja przynajmniej tak mam, ze część zdjec bieżących wkurza mnie niemiłosiernie, a gdy do nich wracam po dluzszym czasie zaczynają się mi niektóre podobać. Moze to jedna z istot fotografii, ze chwyta ulotne chwile, które kiedys budzą w nas sentyment.
jo44

Re: Po co?

#77

Post autor: jo44 »

puch24 pisze:jo44,
Myślisz, że za 20 lat spodobają mi się dzisiejsze zdjęcia? ;-) Może?
No masz! Mnie się podoba to zdjęcie - ze starego Druha czy innego Pioniera,
krzywe, niewyraźne i mające wiele, wiele więcej niż 20 lat. :)
Obrazek
puch24

Re: Po co?

#78

Post autor: puch24 »

No tak. Moje pierwsze zdjęcia są dość podobne... ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Po co?

#79

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze:tomek_jj,

Ale teraz się pstryka znacznie więcej, niż kiedyś. I wynika to z tej łatwości fotografowania i znikomego kosztu. Ile się kiedyś przeciętnie robiło zdjęć rocznie (nie mówię o fotoreporterach i innych zawodowcach, tylko o amatorach)? Powiedzmy, że "intensywny" amator wypstrykiwał rolkę na tydzień, czyli 36 x 52 = 1872 zdjęcia rocznie. Nawet dwie rolki na tydzień dają 4000 zdjęć rocznie.
Na pewno istotną rolę hamującą pełnił tu niebagatelny koszt tej zabawy, a w latach 80-tych także poważne problemy z zaopatrzeniem, gdy nie zawsze można było zdobyć materiały.
A teraz? [...]
teraz? zdecydowanie mniej. kiedyś robiłem w okolicach stu rolek rocznie, albo ciut więcej. teraz to jest góra czterdzieści. oczywiście podaję sumę 135 i 120.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Po co?

#80

Post autor: wpk »

jo44 pisze:No masz! Mnie się podoba to zdjęcie - ze starego Druha czy innego Pioniera,
krzywe, niewyraźne i mające wiele, wiele więcej niż 20 lat. :)
Obrazek
Janie, cóżeś to uczynił, że już nie widać?
ODPOWIEDZ