Co robicie ze zdjęciami?

zdjęcia i o zdjęciach - bez dogmatu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#11

Post autor: wpk »

Prohab. :P
sorevell pisze: 21 lip 2019, 09:31 Mi zapadło w pamięci, jak Woytek kiedyś napisał, że żałuje wyrzuconych kiedyś klisz, bo dzisiaj zupełnie inaczej by na nie spojrzał.
Ja staram się nie wyrzucać niczego, chyba że ewidentnie się do tego nadaje np. z przyczyn technicznych.
Tak Marcinie. Dokładnie tak. Lepiej żałować, że archiwum jest za duże, niż jak wyżej.
gavin

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#12

Post autor: gavin »

Ja nie trzymam rawów, raz obrobione foto już takie zostaje. Selekcja fot robię z poziomu Lr.

Świetny resizer - SNSResizer.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#13

Post autor: Owain »

gavin pisze: 21 lip 2019, 10:19 Świetny resizer - SNSResizer.
To program tego Pebala z N.? Spoko, przyda się do hurtowego robienia ramek ;) No bo znak wodny to wiocha :mrgreen:

Dodano po 2 minutach 38 strzałach znikąd:
edit: nie przyda się do ramek, bo robi wieśniacki szary pasek na ramce.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#14

Post autor: rbit9n »

kubeczek z naświetlonym filmem stawiam do góry dnem, żeby było wiadomo, że jest do wywołania.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
cz4rnuch

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#15

Post autor: cz4rnuch »

Komóra, ewentualnie można coś podziałać na snapie. Nic nie trzeba wywalać, fakap sam się robi. Do foćków talerzy i całej reszty. Best solution.
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#16

Post autor: no_gravity_Carlos »

największy problem mam z tagowaniem i później odszukiwaniem fot z setkotysięcznej kolekcji;
u mnie workflow process wygląda tak:

1. na wyświetlaczu sprawdzam ekspo i kompo, jak ok zostawiam, nie wywalam
sam się zaskakuje czasem że z głowy już wybieram poprawnie; największy problem to af ale to mogę ocenić na kompie - więc na tym etapie selekcji z aparatu wywalam ewidentne gnioty
2. robię tylko w rawach, drugi slot na przepełnienie; jak najszybciej zrzucam na dedykowany do fot hdd i synchronizuje automatem z nasem; dysk jest wyrocznią i co tam jest jest na nasie; tydzień temu doszedłem do jego limitu i wstawiłem większy;
3. mam podział na foty rodzinne, komerche, klubowe; do każdego zakładam oddzielny lr catalog; problem pojawia się przy krzyżowaniu kwerendy w wyszukiwaniu - muszę to poprawić
4. na przykładzie ostatnich prac:
10-20% wstępnie wybieram sam, z tego co wybrałem konsultuję z klientem, rodziną co im się podoba; to co im się podoba idzie pod młot i obróbkę skrawaniem; z tego robię albumy, duże wydruki, kalendarze, odbitki; nie mam czasu na zrobienie portfolio i reklamowanie się stąd tak mało moich prac albo zajawki w formie przejściowej
5. nie wyrzucam fot bo zawsze wygmeram coś co się przyda na każdą okazję

6. pytania jakieś są?;)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#17

Post autor: wpk »

no_gravity_Carlos pisze: 21 lip 2019, 15:06 5. nie wyrzucam fot bo zawsze wygmeram coś co się przyda na każdą okazję
To jest w tym najważniejsze.
puch24

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#18

Post autor: puch24 »

wpk pisze: 21 lip 2019, 15:25
no_gravity_Carlos pisze: 21 lip 2019, 15:06 5. nie wyrzucam fot bo zawsze wygmeram coś co się przyda na każdą okazję
To jest w tym najważniejsze.
No i z tym mam problem, bo wiem, że gdzieś mam jakieś zdjęcie, które przydałoby się w danym momencie do czegoś, ale jak je znaleźć?

Dlatego właśnie myślę o konkretnym wypieprzaniu gniotów.
Z drugiej strony, jestem hoarderem i bardzo nie lubię czegokolwiek wyrzucać, bo "przydasię".
Awatar użytkownika
no_gravity_Carlos
Posty: 4401
Rejestracja: 06.2019

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#19

Post autor: no_gravity_Carlos »

az sie prosi zebym sie wysmutkowal tutaj: po latach chcialem zabrac z pl moj sprzet, stare negatywy z lat 70-80-90 i dalej; koreksy, powiekszalniki, suszarki; foty... a tu dzonk! kuzynka wywalila wszystko, cala moja historie, dusze; nie wiedzialem kim jestem i co ja robie na tym swiecie; przebaczylem mam nowe zycie ale dalej nie wiem kim jestem i dokad ide; fotografia to ... ech, napije sie
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Co robicie ze zdjęciami?

#20

Post autor: wpk »

Ja pierdolę... Za negatywy zabiłbym taką kuzynkę. Bez litości, w męczarniach.
ODPOWIEDZ