Właśnie obejrzał-żem/polecam

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2121

Post autor: zdyboo »

Dokładnie Marcin, fabuła jest od tego, żeby się dobrze oglądało, a nie od tego, żeby było w 100% zgodnie z faktami.
"Czarnobyl" jest świetny przez ciągłe utrzymywanie napięcia i brak dłużyzn. Też czytałem, że się ludzie czepiali, że np. przecież w 1986 to jeszcze takich okien nie było. To chyba jakaś mania, oglądać filmy bazujące na faktach i zamiast dać się wciągnąć opowieści to szukać błędów i niekonsekwencji.
Ja z reguły jak czekam na jakiś film to celowo unikam nawet zwiastunów czy ocen liczbowych. Na to wszystko jest czas jak już obejrzę.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2122

Post autor: Owain »

Wiesz, jak film jest chociaż rozrywkowy, w sensie że daje w miarę nieirytujące odmóżdżenie, czy to strzelaniną, zagadką kryminalną czy lotem kosmicznym i lasorowym strzelaniem, to spoko. Gorzej, jak film niby ambitny, bo ma być "dobry", ale jest kurwa o niczym, bez przesłania albo z banalnym, męczy wora i tyle.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
zdyboo

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2123

Post autor: zdyboo »

W "Interstellar" poznanie zakończenia mocno psuje przyjemność z obejrzenia tego raz drugi.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2124

Post autor: Owain »

Mi nie chodziło o to, że First Man jest niezgodny z rzeczywistością, jedynie o to, że to film, który rzeczywistą tragedię rodzinną Armstrongów rozdmuchał do niemożebnych rozmiarów oraz pododawał całą masę problemów emocjonalnych, o których tylko zainteresowani wiedzieć mogą i również rozdął to do potęgi entej, by się energetyczne wampiry w kinach mogły brandzlować cudzym smutkiem, rozpaczą, tragedią itp. Dużo trudniej jest zrobić dobry film 'pozytywny', dający nadzieję, jak np. "Skazani na Shawshank".
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2125

Post autor: cz4rnuch »

Dla większości widzów postać Armstronga nie jest jakimś bohaterem z dzieciństwa, raczej postacią z podręcznika, więc trudno ich nazwać wampirami. Idzie się na film by jakoś zapełnić czas albo się obczai w Netfliksie, bo "za darmo". Nie popadaj w przesadę. Jeśli jest tak jak sugerowałeś wcześniej Ty albo Wupsik to nikt najedzony z kina nie wyszedł. I pewnie też mało kto szedł do kina z myślą, że się podkarmi cierpieniem innych.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2126

Post autor: wpk »

no_gravity_Carlos pisze: 30 sie 2020, 11:40 nie wiem czym sie zachlysnalem ostatniom razom, przeszlo mi, po prostu starzeje sie w oczach
Ano, skoro nie pamiętasz, co piłeś.
gavin

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2127

Post autor: gavin »

First Man zajebisty bo świetnie pokazuje że te loty to była jazda po bandzie jednak. W każdej chwili coś mogło pójść źle. No i że to ludzie byli ważni a nie komputery. Poza tym super to jest zrealizowane. Co do zmarłej córki to chyba trzeba mieć własną córkę żeby zrozumieć. No ale kurwa nie przekonasz. No i im człowiek starszy tym mniej mu się chce Mnie zachwycił i poruszył, ale pewnie się nie znam.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2128

Post autor: wpk »

Widzę, że poruszył naprawdę głęboko - aż Ci się język polski naprawił.
gavin

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2129

Post autor: gavin »

pieeeerdolliszzz Pan!
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#2130

Post autor: Owain »

gavin pisze: 30 sie 2020, 17:20 First Man zajebisty bo świetnie pokazuje że te loty to była jazda po bandzie jednak. W każdej chwili coś mogło pójść źle. No i że to ludzie byli ważni a nie komputery. Poza tym super to jest zrealizowane. Co do zmarłej córki to chyba trzeba mieć własną córkę żeby zrozumieć. No ale kurwa nie przekonasz. No i im człowiek starszy tym mniej mu się chce Obrazek Mnie zachwycił i poruszył, ale pewnie się nie znam.
A oglądałeś starutki the right stuff? Jak nie, to natentychmiast!
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ