TOP 10 - film

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8566
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#211

Post autor: vid3 »

Teraz to za takie coś mandacik się należy.
zdyboo

Re: TOP 10 - film

#212

Post autor: zdyboo »

cz4rnuch pisze: 12 kwie 2020, 16:57 Wędrująca Ziemia. SyFy od Chińczyków. Znaczy się już po Hiliłudzie.
Mocno takie se. Taki Michael Bay, tylko gorsze. Propagandą z tego tryska na kilometry.
Zresztą twórczość Liu Cixina, który napisał opowiadanie, będące kanwą tego filmu, też mi nie podeszła. Przeczytałem "Problem trzech ciał" i choć mam resztę trylogii to raczej nie będę wrócę do niej.
cz4rnuch

Re: TOP 10 - film

#213

Post autor: cz4rnuch »

A tak, pamiętam, że trylogia nie przypadła Ci za bardzo do gustu. Mnie przypadła. Ale to dzieło niewiele ma z nią wspólnego. Dajmy Chińczykom z 50 lat a nauczą się robić szmiry podobne do tych od Bay'a. Na razie to nuda ociekająca CGI, można na to popatrzeć jak na ciekawe zjawisko, np. jak na najbardziej kasowy film o którym nikt nie słyszał albo zabawę zgaduj zgadula z jakiego filmu to zrzynka (zarówno sceny jak i muzyka czy efekty dźwiękowe). Odświeżające za to jest to, że zamiast łopoczącego gwiaździstego sztandaru łopoce czerwona szmatka (choć w sumie też z gwiazdkami).
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#214

Post autor: wpk »

Osobliwe macie problematy.
zdyboo

Re: TOP 10 - film

#215

Post autor: zdyboo »

cz4rnuch pisze: 14 kwie 2020, 14:17 A tak, pamiętam, że trylogia nie przypadła Ci za bardzo do gustu. Mnie przypadła. Ale to dzieło niewiele ma z nią wspólnego. Dajmy Chińczykom z 50 lat a nauczą się robić szmiry podobne do tych od Bay'a. Na razie to nuda ociekająca CGI, można na to popatrzeć jak na ciekawe zjawisko, np. jak na najbardziej kasowy film o którym nikt nie słyszał albo zabawę zgaduj zgadula z jakiego filmu to zrzynka (zarówno sceny jak i muzyka czy efekty dźwiękowe). Odświeżające za to jest to, że zamiast łopoczącego gwiaździstego sztandaru łopoce czerwona szmatka (choć w sumie też z gwiazdkami).
Mnie najbardziej urzekło, że tam w ogóle nie ma Amerykanów. Wielki projekt, zabieramy Ziemię z orbity i wysyłamy ją do innej galaktyki. Wszystkie narody współpracują, ale jakoś USA zabrakło. Jest nawet jeden Kanadyjczyk, ale to chyba koniec reprezentacji mieszkańców Ameryki Północnej.

Co do rozmachu, to fakt mają jeszcze Chińczycy sporo do nadrobienia. Na razie mają kasę, ale nie za bardzo umieją z niej korzystać. Z takich superprodukcji chińskich to jeszcze "The Great Wall", nawet Matta Damona zatrudnili, ale film niestety mocno przeciętny.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#216

Post autor: wpk »

Jeden z filmów, który znów obejrzałbym, i który chciałbym na zawsze mieć na półce: https://www.filmweb.pl/film/Droga+do+Saliny-1970-36781
aisoglaM

Re: TOP 10 - film

#217

Post autor: aisoglaM »

1. Amelia
2. Dzień Świra
3. Miś
4. Pulp Ficion
5. Wszystko o mojej matce
7. Labirynt Fauna
8. Lost in Translation
9. Zaginiona autostrada
10. Django
Prawdziwie najukochańsze, oglądane po tysiąkroć. Mogłabym dodać te ambitniejsze, oglądane też setki razy ale prawdziwa 10 to jest to.
cz4rnuch

Re: TOP 10 - film

#218

Post autor: cz4rnuch »

Żaden to TOP10, yutubek mnie tym dziś nakarmił pewnie dlatego, że zbyt często szukam informacji o kokainie, ale sama scena świetna:

aisoglaM

Re: TOP 10 - film

#219

Post autor: aisoglaM »

Szczęściarz. Mi się pokazują mi reklamy firm pogrzebowych
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#220

Post autor: wpk »

E, abnegaty, zagląda ktoś tu jeszcze?
Jeśli nie, to R.I.P.
A jeśli tak, to dla ostatnich Mohikanów zagadka, którą właśnie zeskanowałem:
- Z planu jakiego filmu to scena i kto jest na?
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
ODPOWIEDZ