TOP 10 - film

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#81

Post autor: wpk »

Herr X

Re: TOP 10 - film

#82

Post autor: Herr X »

Na zdrowie!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#83

Post autor: wpk »

Oglądam. Po raz nie wiem który. Na Macbooku. Na werandzie. Z przerwami. Jestem w połowie.
Ależ to jest FILM.

Dodano po 1 godzinie 45 minutach 38 strzałach znikąd:
I właśnie obejrzałem.
Kurwa, to jest jeden z najlepszych polskich filmów.
Herr X

Re: TOP 10 - film

#84

Post autor: Herr X »

Jeden z na pewno.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#85

Post autor: wpk »

Zatem mój ranking na chwilę obecną:
1. Nóż w wodzie (i to się raczej nie zmieni, znaczy, dla mnie zawsze będzie numerem jeden),
2. Popiół i diament,
3. Baza ludzi umarłych.

Heniek, a Twoje 3 polskie naj?
Herr X

Re: TOP 10 - film

#86

Post autor: Herr X »

"Rękopis znaleziony w Saragossie" jest numerem jeden. Z innymi to różnie bywa. "Przypadek" gdzieś tam na pewno jest. Nie potrafię punktować filmów.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#87

Post autor: wpk »

"Rękopis" i "Sanatorium pod klepsydrą" - dla mnie są na szczycie, ale to zupełnie inna kategoria - filmy oderwane od życia, które cieszą psyche w inny sposób...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: TOP 10 - film

#88

Post autor: Owain »

Sorry Panowie, nie wiem czy ja się nie znam czy może Wy kierujecie się jakimiś sentymentami z młodości, ale "Rękopis" jest do bólu złym filmem z fatalną grą aktorską, sztuczną, pretensjonalną, żenującą. Moim zdaniem dobrzy aktorzy nie odnaleźli się w konwencji po prostu. No a o całej reszcie wspominać nie będę, bo wiadomo jakie były możliwości realizacyjne PRL-u. Niestety wychodziło nam tylko kino moralnego niepokoju ze wściekłą muzyką jazzową.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Herr X

Re: TOP 10 - film

#89

Post autor: Herr X »

Ale kogo obchodzi, co Ty sądzisz? Wojtek zapytał mnie, więc mu odpowiedziałem, a Ty się mądrzysz. Nie mam zamiaru przekonywać Cię do swoich racji, nie lubię polityki. Dobranoc.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: TOP 10 - film

#90

Post autor: wpk »

Pan Prezes lewą nóżką wstał był przy niedzieli, jak widzę. :D
Ta "fatalna gra aktorska, sztuczna, pretensjonalna, żenująca" znakomicie wpisuje się w konwencję teatralnego surrealizmu, jakim jest "Rękopis".
I owszem, kierujemy się sentymentem - nic w tym złego.
Bo mimo tych możliwości realizacyjnych powstało wiele świetnych filmów, a Komeda był bardzo wziętym twórcą muzyki filmowej - w Polsce i zagranicą.

PS "Bazy ludzi umarłych" kiedyś nie cierpiałem, długo uważając ją za klasyczny PRL-owski gniot, ale, jak widać, zdanie zmieniłem i jestem z tego powodu całkiem z siebie dumny. :P
ODPOWIEDZ