Top 10 - seriale

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Top 10 - seriale

#1

Post autor: cz4rnuch »

Ostatnio chyba więcej oglądam seriali niż filmów. Może mi się wydaje, ale poziom tych pierwszych od jakiegoś czasu szybko idzie w górę. Też tak macie? Oczywiście najlepsze i tak są klasyki. Mój przykładowy T10 (kolejność przypadkowa):

1. Twin Peaks
2. Detektyw (pierwszy sezon)
3. Monty Python
4. Westworld
5. Mr Robot
6. MASH
7. The wire
8. Mała Brytania
9. Z archiwum X
10. Królestwo, Fargo...
trumil9

Re: Top 10 - seriale

#2

Post autor: trumil9 »

Z rzadka ogladam, nie mam telewizora wiec nie ogladam telewizji. Seriale, hm, jeden z prawdziwego zdarzenia czyli House of Cards, i serie epizodow z National Geographic, Discovery, History Channel, Animal Planet, Nova, BBC, Smithsonian Channel - za duzo aby podawac liste. Nie lubie starych, czarno bialyxh staroci, szczegolnie "comedy" ale kocham CC, Keaton'a, Benny Chill'a i angielskie kawalki
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Top 10 - seriale

#3

Post autor: Owain »

Ze starych to:

Robin Hood (oczywiście z Praedem, mniej z Connerym),
Twin Peaks,
Przystanek Alaska (uważam, że serial jest... niesamowicie mądry, magiczny, głęboko humanistyczny, błyskotliwy i ogólnie super - szkoda, że nie ma w 16:9).
Z polskich bardzo fajny był Crimen z Bogusiem Lindą.

Z nowości, to żona coś tam przymusza, ja się bronię, oglądnęliśmy oczywiście tego Housa, patrzymy na Grę o Tron, House of Card czy Suits, ale w większości to ja jestem w stanie oglądnąć jeden, max dwa odcinki, bo nawet jak serial ma fajny klimat to scenariusz, dialogi, przesłanie, intryga walą takim idiotyzmem, pretensjonalnością, że na wymioty zbiera. Z takimi mdłościami po dwóch odcinkach odmówiłem Breaking Bad, Sherlocka, Wikingów i jeszcze kilku. Zmęczyliśmy Zakazane Imperium i chyba z 5 odcinków True Detectiva. Natomiast bardzo fajne, klimatyczne, mało pretensjonalne, choć może nieco wymuszone, ale baardzo nadrabiające klimatem i spójnością były oba sezony Fargo. Niby tak inne ale oba genialne. Gorąco polecam.
No i dość niszowy serial, do którego ja i kilka osób z forum CP dorobiliśmy napisy polskie; From The Earth To The Moon pod patronatem Toma Hanksa i z wykorzystaniem zaplecza filmu Apollo 13. Ale to tylko dla maniaków astronautycznych. ;)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Top 10 - seriale

#4

Post autor: cz4rnuch »

trumil9 pisze:Z rzadka ogladam, nie mam telewizora wiec nie ogladam telewizji. Seriale, hm, jeden z prawdziwego zdarzenia czyli House of Cards, i serie epizodow z National Geographic, Discovery, History Channel, Animal Planet, Nova, BBC, Smithsonian Channel - za duzo aby podawac liste...
Jest Netflix, GO, Amazon, do oglądania seriali w zasadzie TV nie jest potrzebny. Ale przypomniałeś mi, że z BBC uwielbiam Planetę ludzi i Planetę Ziemię. Teraz leci drugi sezon i po prostu mam opad szczeny. Kurwa, jak oni zrobili te zdjęcia. To jest po prostu niemożliwe:


Owain pisze:Ze starych to:

Robin Hood (oczywiście z Praedem, mniej z Connerym)...Przystanek Alaska...
O tych dwóch zapomniałem. Od zawsze chciałem być Nasirem. Jak sobie teraz o tym myślę to chyba nadal chcę.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Top 10 - seriale

#5

Post autor: Owain »

cz4rnuch pisze: Od zawsze chciałem być Nasirem. Jak sobie teraz o tym myślę to chyba nadal chcę.
Też chciałem. Ale zostałem Bratem Tuck'iem.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Top 10 - seriale

#6

Post autor: cz4rnuch »

Dziś wystartował w Polszy Amazon Prime (edit: ale tylko Video). Tak sobie przeglądam i zauważyłem, że mają "The Man in High Castle". Ktoś oglądał? Warte to tych 3 eurasów?
atomheart

Re: Top 10 - seriale

#7

Post autor: atomheart »

1. Alternatywy 4
2. Kariera Nikodema Dyzmy
3. Breaking Bad - ojapierdolę cały serial rulez!
4. Twin Peaks
5. Lost ( do 3 sezonu, bo potem to już im odjebało i nie dało się tego oglądać )
6. Prison Break (sezon 1 - potęga! )
7. True Detective
8. Fargo
9. Luther
10. The Affair
11. Robin z Sherwood
12. Sons of Anarchy
13. The Killing
14. Sherlock
15. Broadchurch
16. Królestwo ( Lars vor Trier - wszystko na ten temat )
and last but not least...
17. Nemocnice na kraji města (i bym była wdzięczna jakbyście coś mieli do powiedzenia w tej kwestii;-)
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Top 10 - seriale

#8

Post autor: Owain »

atomheart pisze: (...)
5. Lost ( do 3 sezonu, bo potem to już im odjebało i nie dało się tego oglądać )
6. Prison Break (sezon 1 - potęga! )
(...)
Boga w sercu nie masz! :mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
puch24

Re: Top 10 - seriale

#9

Post autor: puch24 »

Hmm...
Od jakiegoś czasu seriale właściwie w ogóle mnie nie bawią...
"Bareje" mnie denerwują. Zawsze mnie denerwowały i oglądałem tylko jakieś kawałki.
Nemocnice kiedyś oglądałem z zapartym tchem, gdy leciała pierwszy raz. Potem, gdy powtarzali, może ze dwa razy obejrzałem tylko fragmenty odcinków.
Natomiast z rozczuleniem wspominam fragment "W kamiennym kręgu", w którym Frau Herta (gospodyni dra Prado) wzięła się za kudły z sekretarką dra Prado, a potem postanowiły zawiązać przymierze przeciwko wspólnej wrogini. Chyba, że coś pokręciłem... Ale było to tak absurdalne, że chciałbym ten fragment jeszcze raz zobaczyć. A wiecie, że w Brazylii nakręcono remake tego serialu, z inną obsadą aktorską? :-D
No i chciałbym kiedyś ponownie zobaczyć program satyryczny Manna i Materny, w którym wraz z Żółkowską sparodiowali "W kamiennym kręgu". Trzeba by poszukać na YouTube.
No i oczywiście niezapomniany "krokodyl był synem Stefanii"! :-D
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Top 10 - seriale

#10

Post autor: Owain »

Kolega z dzwonił dziś i polecał serial wg Dicka - "Człowiek z Wysokiego Zamku". Książka super, ale serial? Widział ktoś? Coś?

A w ogóle - ciekawe, czy będzie kupa:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ