VID3

crème de la crème
ODPOWIEDZ
puch24

Re: VID3

#321

Post autor: puch24 »

Pelikan (z tego robi się atramęt) był odpowiednio mniejszy i letciejszy od Flaminga, ale miał ten sam krój.
Czajki i Wigry miały ramy o innym przekroju i kształcie, i były odczuwalnie lżejsze od Flaminga.
Miałem 9 lat i był on dla mnie po prostu za ciężki. A z możliwości składania skorzystałem może raz w życiu. Był to kompletnie fanaberyjny i nietrafiony zakup. Dziadek zaoferował się, że kupi mi rower, padło pytanie jaki, Flaming mi się bardzo podobał z kształtu.

A kto pamięta nazwę składaków z późniejszych lat 70, ale na większych kołach, chyba 24"?
gavin

Re: VID3

#322

Post autor: gavin »

Jubilat
puch24

Re: VID3

#323

Post autor: puch24 »

W rzeczy samej, a nawet w istocie! :-D

Jeździłem kiedyś trochę na takim pożyczonym, nawet fajne to było, bo nie trzeba było się tak nakręcić, co na kółkach 20-calowych.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8567
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: VID3

#324

Post autor: vid3 »

Stefan na budowę Czajką jeździł.
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5599
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VID3

#325

Post autor: danz1ger »

rbit9n pisze: 19 kwie 2019, 05:59
vid3 pisze:Dziś właśnie jadąc na Wigry Trzy brakowało mi możliwości pokręcenia pedałami do tyłu.
Sposobu hamowania też musiałem sobie odnowić nawyki.
czekaj, nexus przecież powinien mieć torpedo. specjalnie nawet sprawdzałem, jak Kindze rower kupywałem.
puch24 pisze:Szczytem lansu był chyba czeski Favorit...
miałem favoritkę.
puch24 pisze:Wygląd miał dystyngowany. Podobnie, jak jego mniejsza wersja, Pelikan. Ale waga... ponad 17 kg. :-( Czajka była ze 3 kg letciejsza.
miałem pelikana, ale nie pamiętam masy.
nexusy były z i bez torpeda. mam bicykla marki Raleigh z 8-mio biegowym nexusem bez. Favorita też kiedyś miałem ale był jakiś ciężki w jeżdżeniu i wolałem zdecydowanie damkę Diamant, która miała tak dobrane przełożenie, długość korb i rozmiar kół, że jeżdżenię nią to była poezja.
Black & White is All Right!
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: VID3

#326

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze: 19 kwie 2019, 07:15
A kto pamięta nazwę składaków z późniejszych lat 70, ale na większych kołach, chyba 24"?
miałem jubilata z przerzutkami, to jest zenita (ale smieszny zenit, hue, hue, hue). na początku mial przerzutkę predom-romet, a potem musiałem zmienić na favorit.

Dodano po 3 minutach 19 strzałach znikąd:
danz1ger pisze: 19 kwie 2019, 11:24
nexusy były z i bez torpeda. mam bicykla marki Raleigh z 8-mio biegowym nexusem bez. Favorita też kiedyś miałem ale był jakiś ciężki w jeżdżeniu i wolałem zdecydowanie damkę Diamant, która miała tak dobrane przełożenie, długość korb i rozmiar kół, że jeżdżenię nią to była poezja.
prawda. ale w małych składakach montowali z Thor pedziem i takiego wigry 7 oglądałem w sklepie. aż mnie się przypomniały szczenięce lata, jak się robiło wiraże W3.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: VID3

#327

Post autor: wpk »

Weź laudanum.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: VID3

#328

Post autor: rbit9n »

laudanum jest przereklamowane
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: VID3

#329

Post autor: wpk »

Samżeś jest temu winien.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9415
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: VID3

#330

Post autor: rbit9n »

a przecież jest napisane:

a gdy wywar jest gotowy,
to po rozum pójść do głowy,
nie próbować, wylać, nie pić,
tylko słońcem się pokrzepić.
umyć głowę zimną wodą
i zachować formę młodą
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
ODPOWIEDZ