samek - tu i tam

crème de la crème
ODPOWIEDZ
zdyboo

Re: samek - tu i tam

#481

Post autor: zdyboo »

puch24 pisze:Jedna z moich koleżanek zupełnie porzuciła już papier. Do tego stopnia, że sporą część posiadanych już książek wymieniła na elektroniczne.
Ja mam bardzo podobnie. Ponad 7 lat temu kupiłem pierwszy czytnik i od tamtej pory, nie tyle nawet co nie kupiłem, ale i nie przeczytałem niczego na papierze.
Wyjątkiem są albumy foto, ale to nie do czytania książki.

Ja w zeszłym roku kupiłem kundla voyage, właśnie ze względu na przyciski do których jestem przyzwyczajony. Co prawda teraz mam pojemnościowe, a wcześniej miałem mechaniczne, ale nadal to przyciski. Nie muszę budzić ekranu.
samek

Re: samek - tu i tam

#482

Post autor: samek »

zdyboo pisze: 27 wrz 2019, 10:32 ...w zeszłym roku kupiłem kundla voyage...
A co byś na dziś polecił?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38813
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: samek - tu i tam

#483

Post autor: wpk »

Rasowca pewnie.

Dodano po 2 godzinach 49 minutach 30 strzałach znikąd:
samek pisze: 27 wrz 2019, 08:05 Pstryk dla odwrócenia uwagi.

Obrazek
No dobra.
Żarty żartami, ale na poważnie - Jan, mógłbyś opisać kontekst/kulisy tego eventu?
Bo zdjęcie wywarło na mnie ogromne wrażenie. Ogromnie pozytywne.
samek

Re: samek - tu i tam

#484

Post autor: samek »

wpk pisze: 27 wrz 2019, 14:03 ...mógłbyś opisać kontekst/kulisy tego eventu?
Bytom, 2001. Galeria Kronika. Jakiś wernisaż, a przy okazji krótka scenka rodzajowa na temat nadwagi i obsesji.
Pani się ważyła, piła wodę, i krzyczała: Za dużo! Ważyła i rozbierała.

Obrazek
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38813
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: samek - tu i tam

#485

Post autor: wpk »

Aha, dzięki.

Ale wiesz, czy nie wiesz, że wygląda jak Ania? ;)
Tylko data nie pasuje...
samek

Re: samek - tu i tam

#486

Post autor: samek »

wpk pisze: 27 wrz 2019, 14:09 ...wygląda jak Ania? ;)
E nie :)
cz4rnuch

Re: samek - tu i tam

#487

Post autor: cz4rnuch »

Odnośnie czytnika to każdy z podświetleniem pewnie będzie tak samo dobry. PWIII jest tani i bezproblemowy. I wszystko ładnie, pięknie, bo nie zajmuje to miejsca w domu ani w bagażu a i książki jakoś taniej wychodzą, ale i tak sen z powiek mi spędza ten słynny ślad węglowy kundelka. Myśl o tym, że biedna Greta Thunberg popada przeze mnie w coraz to głębszą deprechę nie daje mi spokoju :(

PS Też myślałem, że to z domowego albumu :)
zdyboo

Re: samek - tu i tam

#488

Post autor: zdyboo »

samek pisze: 27 wrz 2019, 11:09A co byś na dziś polecił?
Za dużego wyboru Kindle nie ma, raptem trzy modele, każdy ze światłem. Jakbym musiał kupić teraz pewnie bym brał aktualny Paperwhite.
Ma już IPX8 i ekran 300ppi. Choć w Voyage mam automatyczne dostosowywanie natężenia podświetlenia. Nie działa to może perfekcyjnie, ale działa i nie mali lampą po oczach jak czytasz w całkowitej ciemności. Oasis jednak jest masakrycznie drogi. Innych czytników niż Kindle nie znam. Ważne, żeby kupić bezpośrednio z Amazona i to chyba najlepiej dla nas z tego niemieckiego. W razie problemów nie będziesz się bujał z jakimś dziwnym sprzedawcą.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14708
Rejestracja: 11.2016

Re: samek - tu i tam

#489

Post autor: Owain »

Ja kupiłem przez RPA i póki co jest spoko. Mnie Amazonowcy wkurwili jakimiś dodatkowymi pieniędzmi do płacenia. I wersję z reklamami, które wyłączył mi jakiś bardzo miły hindus po 30 sekundowej rozmowie.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: samek - tu i tam

#490

Post autor: cz4rnuch »

Owain pisze: 27 wrz 2019, 20:02 Ja kupiłem przez RPA...
Trza mieć jaja by kupować na odległość od naszych afrykańskich braci.
ODPOWIEDZ